Autor Zpráva
habendorf
Profil
Trošku jsem si dnes pohrál s Pixyho náhradou textu obrázkem ,
zkombinoval jsem jeho 2. a 3. příklad a ještě to přeohýbal tak, abych dosáhl následujícího chování:

1) s vypnutými styly se zobrazí textový link h1
2) s vypnutými obrázky se objeví "textový banner" fungující po celé ploše jako link
3) se zapnutými styly a obrázky se zobrazí nejprve "textový banner" fungující po celé ploše jako link a po natažení obrázku obrázek fungující jako link.
Podařilo se mi to i zvalidnit pro XHTML 1.0 STRICT

Je to docela zajímavé řešení, třeba by se vám to někomu mohlo hodit, klidně vesele kopírujte.
css:
.header    {

display:block;
position:relative;
width:760px;
height:91px;
overflow:hidden;
text-align:center;
background-color:#294696;
}
.header a {
display:block;
width:760px;
height:91px;
color:#ffffff;
font-size:22px;
padding:34px 0 0 0;
cursor:pointer; /* MSIE sice chápe jako link, ale zobrazuje
šipku, je mu třeba pomoci*/
}
.header span {
display:block;
position:absolute;
left:0;
top:0;
width:760px;
height:91px;
background:url("img/header.jpg") top left no-repeat;
}

html:
<h1 class="header"><a href="url" title="Home">text<span></span></a></h1>


Myslím že i zhlediska sémantiky a SEO je docela dobré, když stránka začíná h1. Za povšimnutí také stojí, že není použito žádné visibility:hidden, display:none ani z-index (narozdíl od Pixyho řešení).

V praxi je to případně k vidění zde: http://web.telecom.cz/kudela/brs/ (pracovní verze).
IE 6, FF 1.0, Opera 7.54 OK.

Můžete někdo prosím otestovat ještě na dalších browserech? Díky!
Acci
Profil
IE 5.5 OK
IE 5 OK
IE 4 OK
Všechny výše jmenované nezobrazí "ruku" (je nutné přidat cursor:pointer;cursor:hand)
Fred
Profil
Je to moc pěkný, zobrazilo se mi správně všude, včetně úchyláren jako IE4 a Opera5 , jediný kde to nešlo byla Amaya.
ronnie
Profil
Hezké řešení, funguje to výborně ve všech verzích Opery, IE, dale testovano v Nescape. Vše bez jediného problému.
habendorf
Profil
Díky všem testerům, pokud by mohl ještě někdo otestovat na jiných OS, budu moc vděčný.
Fred
Profil
Po dvou měsících jsem se přepnul na Linux, ale bohužel jsem se nemohl mrknout, nějak jsem rozhasil připojení :-(
habendorf
Profil
Fred: Díky za snahu, poslal jsem ti to mailem, až budeš mít čas, můžeš testnout offline. Ještě jednou díky.
Fred
Profil
Tak jo Suse Linux 9

Konqueror 3.1.4 NE střední část pod hlavičku vyleze nahoru do polohy 0 0 při obrazovce 1024 pokud je okno velmi malé, tak to je zajímavé je to v pohodě do stavu onmouseout z té hlavičky pak se to rozpadne tak jak jsem popsal , poslal bych screen, ale nemohu viz doplnění dole

Amaya 8.1a překvapivě skoro v pohodě (linuxová amaya vždy zobrazuje vše lépe než ve win)
Mozilla 1.4.2 OK
Mozilla 1.6 OK
Firefox 0.8 OK
Galeon 1.3.4 OK
Epiphany 1.0.2 OK
Opera 7.54 OK

Jak vidno instalovat programy na linux se mi občas podaří, ale přeinstalovat Konqueror asi není v lidských silách, už jsem se o to pokoušel 3x, sice jsem velmi podprůměrný uživatel Linuxu, ale počítám, že nebudu sám komu se to nezdařilo, takže se s ním asi musí počítat.
BTW v SuSe se mi nepodařilo ani mountnout disk, který jsem si koupil, abych ho mohl sdílet s windows, a protože neznám nikoho osobně, kdo by mi s tím helfnul, zůstávám u win. To je vysvětlení, proč není screenshot. Při instalaci Suse se při rozdělování disku, se krapet poškodili windows a od té doby mi nejde ve win disketovka a v linuxu to ani jeden z flash disků co mám doma nebere. Takže screenshot mám na disketě a nemám jak ho z ní dostat do winu. Pardon za OT. Má srážka s linuxem holt díky tomuto nedopadla nejlépe. Přesto musím uznat, že je na hodně věcí lepší, abych tu nezavdal začátek nějakého flame.
habendorf
Profil
Fred: Díky moc, výsledky jsou velmi povzbudivé :o). S problémy s Linuxem bude bohužel muset poradit někdo jiný, do toho fakt nevidím :o(.
Fred
Profil
To co to dělá v tom konqueroru , mi tady http://xy.wz.cz/layout4/ v tom alternativním stylu dělá taky, jako by chtěl nějaký clear. Sorry, že je to v alternativním stylu, ještě jsem nepožádal autora ikon a svolení, čekám, až to budu mít hotový a na finálním místě ;-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0