Autor Zpráva
Machi
Profil
Zdravím, pracuju na novém webu a mám menší problém. Jednoduchý layout je složený z float:left bloku s logem a reklamou s pevnou šířkou 200px a absolutně pozicovaný. Druhý blok je taky absolutní pozice, float:right, ale není mu definována šířka.

Má to však jeden problém. Na indexu je vše v pořádku, navigace, podržení odkazu i odstavec končí 5px od pravého kraje, jenže na zbytku stránek tomu je jinak. Po každé to končí v jiné vzdálenosti od pravého okraje. Nejvíce je to vidět na horní navigaci. Bohužel jsem nějak sám nepřišel na příčinu, dělá to ve všech browserech.

URL: http://zasuvky.widlak.cz
CSS: CSS styl

Díky za odpověď...
tiso
Profil
Machi - float prvky musia mať definovanú šírku, inak to dopadne tak ako u Teba...
habendorf
Profil
float prvky musia mať definovanú šírku

To není pravda. Typicky třeba horizontální menu - položky většinou nemají zadanou šířku.
tiso
Profil
habendorf - http://www.w3.org/TR/CSS2/visuren.html#floats
A floated box must have an explicit width...
habendorf
Profil
tiso: Hm, píšou to tam. Já jsem specifikace nikdy nečetl :o) Sám ale víš, že se běžně používá float bez šířky, protože tu šířku prostě neznáš. Pokud se to udělá rozumně, problémy s tím nikdy nejsou.
tiso
Profil
habendorf - tak odvolaj to Tvoje: "To není pravda" a sme si kvit :-)
Railbot
Profil
tiso
Proč by to dělal, když má pravdu. Šířka nemusí být definována (jinými slovy - nebývá a ani to moc nevadí). Co se píše někdě támhle ve specifikaci je druhá věc.
tiso
Profil
Railbot - ok, chýba mi tam "podľa špecifikácie"
Machi
Profil
tiso - Ok, jenže když udělám ten pravý prvek bez float:right, tak to vypadá úplně stejně, dal jsem ho tam jen tak :)
tiso
Profil
Machi - horná navigácia sa Ti centruje, to môže byť ten problém, obsah som si nevšimol žeby bol rôzne vzdialený od okraja...
Machi
Profil
tiso - bohužel tím to není, když se podíváš na podtržení těch h2 linků, uvidíš, že šahá stejně daleko, jak navigace (kromě indexu, tam je to ok)
tiso
Profil
Machi - teraz pozerám že si to myslel vážne s tým poziciovaním a floatovaním súčasne... Ja Ti celý kód prerábať nebudem... Maj sa...
Machi
Profil
tiso Jasně, současně je to tam asi docela zbytečně co :D Odstranil jsem to, nicméně efekt nulový...
Plaváček
Profil
Machi

Možná by ti prospělo trochu více studia. U absolutně pozicovaných prvků se totiž vlastnost float ignoruje, takže je úplně fuk, jestli to tam napíšeš nebo ne. Celý layout máš absolutně pozicovaný a z toho vyplývají tvoje potíže.

Se studiem můžeš začít třeba zde http://interval.cz/clanky/css2-pozicovani-elementu/ a možná se ti pár věcí objasní.

P.S. - dle specifikace skutečně plovoucí prvek musí mít udánu šířku buď vlastností width nebo svými skutečnými rozměry (kupříkladu když obsahem plovoucího prvku je obrázek). Pokud ji nezadáme (typicky třeba u tvorby horizontálního menu), spoléháme se tak trochu na interpretaci prohlížeče, který v tomto případě většinou přidělí plovoucímu prvku šířku danou jeho obsahem - textem (+ třeba nějaký ten padding).
Machi
Profil
Plaváček No jo, máš pravdu. Nějak jsem si neuvědomil, že absolutně pozicovaný prvek se asi nepřizpůsobí :(. Dal jsem pravému obsahu relative a šířku na 85% (levý blog zůstal na absolute s width 200px), což u mého rozlišení zrovna funguje, ale když se zmenšuje stránka, tak zůstává horizontální posuvník, takže to zase není to pravé...
habendorf
Profil
tiso: tak odvolaj to Tvoje: "To není pravda" a sme si kvit :-)

Uznávám, podle specifikace musí mít float prvek definovanou šířku :o)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0