Autor Zpráva
Chingiskan
Profil *
Dobrý den,
řeším známý problém. Mám layout s dvěma sloupci a potřebuji je mít oba stejně vysoké. Prolezl jsem tu fórum tam a zpět a našel spusty návodů, jenže ani jeden se mi nepovedlo aplikovat na můj kód. Mohli byste mi prosím poradit, kam přesně přijde ten clear? Děkuji.


<div align="center">
<div style="width: 770px">
<div id="hlavicka">
<div id="menu">
...
</div>
</div>

<div id="levy">
...
</div>

<div id="obsah">
...
</div>

<div id="paticka">
...
</div>

</div>
</div>

Petr Tichý
Profil
Clear by si měl dát zřejmě mezi obsah a patičku. Ale těžko soudit bez stylopisu.

A toto vyhoď: <div align="center"> a nahraď to zápisem" margin: 0 auto;".
Chingiskan
Profil *
Petr Tichý
Zkusil jsem tam vložit <div style="clear: both"></div>, ale bez úspěchu. Abych pravdu řekl, už jsem vyzkoušel všechny pozice v html dokumentu. Třeba je špatně CSS, už fakt netuším. Stylopis přikládám:

#hlavicka{float:left; width:770px; height:222px; background-image:url(images/logo.jpg);}
#menu{float:left; top: 180px; position:relative;}
#levy{float:left; width: 146px; background-image:url(images/bg_leva.jpg); background-repeat:repeat-y;}
#obsah{float:right; width: 624px; background-color: #FFDD00;}
#paticka{float:left; width: 770px; height: 43px; background-image:url(images/paticka.jpg);}
Petr Tichý
Profil
Chingiskan
Proč prosímtě plave třeba hlavička? Menu? Patička?

http://wellstyled.com/css-2col-fluid-layout.html
Chingiskan
Profil *
Petr Tichý
Už neplave. Moje chyba, jenže problém mi to neřeší. Na ten odkaz jsem narazil cca před hodinou, ale nedokázal jsem ho aplikovat do mého layoutu. To je můj problém, proto sem píšu ;-)
Chingiskan
Profil *
A toto vyhoď: <div align="center"> a nahraď to zápisem" margin: 0 auto;".
V tom případě ale nemám stránku vycentrovanou a šoupne se mi doleva. Spíše mě ale trápí první problém, můžete prosím pomoci?
Petr Tichý
Profil
Chingiskan
V tom případě ale nemám stránku vycentrovanou a šoupne se mi doleva.
Těžko. Aplikoval si to blbě. <div align="center"> nahraď za <div style="margin: 0 auto;"> a mělo by to fungovat.

Nemáme tady zdrojový kód a i kdyby tady byl, tak se mi nebude chtít ho číst. Vytáhni si kód od Pixyho z toho ukázkového řešení a zkus si ho upravit podle sebe. Možná docílíš lepších výsledků než v opačném pořadí.
Chingiskan
Profil *
Petr Tichý
OK, děkuji za radu, jenže když použiju cizí kód, tak těžce pochopím, kde mám chybu. Lépe řečeno nepochopím a za měsíc sem budu psát znovu.
Petr Tichý
Profil
V tom případě si kup knížku CSS: Hotová řešení.
Chingiskan
Profil *
:-)
Petr Tichý
Profil
Vážně. Bude se ti líbít ;o) Všechno co by si mohl potřebovat v ní najdeš.
Chingiskan
Profil *
Knížku mám doma, ale ani ta můj problém nevyřešila. Tím pádem jsem asi ... no nic. Vytáhnu zastaralý kritizovaný tabulkový layout.
Petr Tichý
Profil
Fakt máš tuto knížku doma? Tak si ji asi nečetl. Tam je opravdu vše co potřebuješ.

Na tabulky se *****. (cenzuru jsem si dělal sám :o))
Chingiskan
Profil *
Fakt. A fakt jdu do tabulek a tomuhle se holt budu věnovat později. Jinak díky za rady ;-)
Petr Tichý
Profil
Neni zač.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0