Autor Zpráva
Inv
Profil *
Čím víc se snažím něco dozvědět, tím víc zjišťuju, jak špatně ja navržené.
Proč se tady musí řešit tak "triviální" věci jako 2-sloupcový layout? Protože v css ve skutečnosti triviální nejsou, ikdyž by být měly.
viz. 2 sloupcový layout.

A vzorové řešení z wellstyled.com ?
Proboha vždyť tam používají obrázek.
To css opravdu musí být tak hloupé, aby se v něm nedalo řict:
"chci div s touhle barvou pozadí a v něm div s 30% šířkou roztáhlý podél levé strany na celou výšku. pokud tenhle vnitřní div bude mít delší obsah, než rodič, ať roztáhne i rodiče".

Doufám, že nejsem sám, koho css štve. Naštěstí programuji okenní aplikace, ale bohužel se s hrůzami jako css dost možná potkám..
Vladosik
Profil
Ne, me CSS nestve, ja CSS dekuji ze je tady a ze vzniklo. Reseni z wellstyled je snad jedine mozne? Neblazni...
Keilew
Profil
Pochop prosím nejprve podstatu webu a pak nadávej...
Inv
Profil *
Čau, přesně takové odpovědi jsem čekal. Je mi jasné, že už v tom děláte dlouho a na všechny ty hacky jste si zvykli, ale pokud přicházíte z něčeho "normálního", je to docela děsivé :)
Mám ale za to, že to co jsem tu psal:
"chci div s touhle barvou pozadí a v něm div s 30% šířkou roztáhlý podél levé strany na celou výšku. pokud tenhle vnitřní div bude mít delší obsah, než rodič, ať roztáhne i rodiče".
Opravdu nějak rozumně nejde, což jsem řešil i s kamarádem, který o css docela něco ví, tj. zná hacky ;)
Keilew
Profil
Inv
Ale jde to a úplně jednoduše. Přesně jak to je na wellstyled.
koudi
Profil
který o css docela něco ví, tj. zná hacky ;)
Lide, co 'o css docela něco ví', hacky nepoužívají...
Manq
Profil
Inv
což jsem řešil i s kamarádem, který o css docela něco ví, tj. zná hacky ;)
vědět něco o CSS neznamená znát hacky.
Inv
Profil *
Ok, sry, bad topic :)
Keilew
Profil
koudi
Ještě je tu ta varianta, že jsou líní a proto hacky používají;-)
koudi
Profil
Keilew
Ještě je tu ta varianta, že jsou líní a proto hacky používají;-)
Pravda, ještě je třeba oddělit odbornost a kvalitu práce :)
Railbot
Profil
Lide, co 'o css docela něco ví', hacky nepoužívají...
S tím bych nesouhlasil. O CSS vím hodně a hacky používám. Samozřejmě jen tam, kde je to opravdu potřeba. Většinou z časových důvodů a například i z toho důvodu, že lepší pár hacků než další soubor se stylama = dalsi request. Mluvím teď o velkých projektech, kde se přemýšlí trochu jinak, než když si někdo dělá svůj osobní web o pěti stránkách.
koudi
Profil
Railbot
Podle mě by prostě profesionál hacky používat nechtěl (nerad bych se teď někoho dotknul). Samozřejmě jsou asi situace, kdy je to výhodnější, ale podle mě by se tomu prostě měl vyhýbat :). Tak to vidím já.
Railbot
Profil
koudi
Jistě, bylo by fajn, kdyby to šlo bez nich, ale ne vždy to jde. A je výhodnější použít hack, než se s něčím další hodinu dřít a vymýšlet jiný postup. Pořád jsem v té rovině velkých projektů, kde je zkrátka lepší ušetřit čas (který není) a jeden request, než něco vymýšlet a ještě mít další soubor s CSS (zdravím IE). Jinak je lepší se jim vyhýbat pokud to jde, to je jasné.
koudi
Profil
Railbot
Njn, právě jsi mi zničil moje naivní představy :)
Miloš
Profil
Inv
1) Jak jsi přišel na to, že sloupec pomocí pozadí je hack?
2) CSS by sice sloupce teoreticky znalo, ale přinese ho až CSS 3; prozatím mají sloupce podporu pouze ve Firefoxu:
column-count — hodnotami jsou číslo (počet) nebo auto (tolik, kolik je možné)
column-gap nastavuje vnitřní okraj, výchozí hodnota je 0; zadává se v % vůči šířce elementu, nebo hodnotou s jednotkou
column-width určuje šířku sloupce v elementu; opět jednotka s hodnotou nebo auto.

Firefox implementuje jako -moz vlastnosti, neboli -moz-column-count, -moz-column-gap a -moz-column-width.

Bylo by sice milé, kdyby sloupce podporovaly všechny prohlížeče, ale jde o návrhy CSS3, takže si asi dlouho počkáme, než to bude lze obecně používat.
Byl bych ale daleko radši, kdyby byla 100% podpora CSS1 a CSS2 ve všech současných prohlížečích (zejméína v IE); ona nepodpora trvá už opravdu nechutně dlouho.
habendorf
Profil
BTW to co chce Inv jde i bez obrázku na pozadí.
Timy
Profil
No ale on Inv má trochu pravdu, mě třeba na začátku taky štvalo, že prachsprostý obyčejný 2 sloupcový layout se musí dělat pomocí obrázku, i když tam chci jen barvičky. Jestli habendorf myslí to llookovo řešení, tak to taky zrovna nepatří mezi ty elegantnější a jednodušší...
habendorf
Profil
Timy: Ne, tohle řešení jsem na mysli neměl.

Jinak to co říká Inv říkají typicky lidé, kteří doposud dělali v tabulkách a teď chtějí přejít na css layout (povšimněte si, jak často tito lidé říkají ... a teď to chci udělat "v divech" (!). Jenže ono nejde uvažovat o dokumentu jako o tabulce a jen se pokoušet nahradit buňky divy a nějak to nastylovat. Přístup přes css je prostě jiný a je třeba uvažovat jinak, "myslet css".

Co se týče sloupců, rozhodně není vždy nejlepší řešení mastit tam nějaké divy. Záleží samozřejmě na konkrétní stránce. Např. pokud budu mít stránku nadepsanou "Naše produkty" a budou tam tři sloupce, v každém jeden produkt s nadpisem, obrázkem, popiskem atd.,
já osobně bych to třeba dělal seznamem, žádné divy bych do toho netahal.
habendorf
Profil
A říct o něčem "humus" jen kvůli tomu, že to neumím ... co dodat. S css se dá doslova kouzlit.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0