« 1 2 3 »
Autor Zpráva
habendorf
Profil
kulisak

No to by vykukovalo, to je jasné. Ale to už vyřešíš snadno (zanořené divy, padding).
kulisak
Profil *
takze ja udeam divy s tema rohama, a potom v tom jeste jeden div, s paddingem a backgroundem ...
ze me to nenapadlo... ja to chtel resit vysunutim obrazku ven, viz velkej obrazek na prvni strance..
DIKY
habendorf
Profil
Přesně tak. Pokud budou mít ty bloky pevnou šířku, stačí jedno pozadí nahoře a jedno dole. Pokud je šířka průžná, budeš potřebovat 4.
kulisak
Profil *
a slo by resit kdyz by ten roh jeste hazel stin?
tak treba http://csstesty.ic.cz/button.html s tim ze by na pozadi byl pattern...
napadlo me ten stin s rohem udelat a ulozit do png jenze IE zase nepodporuje stupne opacity...
tohle uz je asi neresitelne ze?
habendorf
Profil
kulisak

Šlo, poloprůhledné png, viz ten ---edited---. Tam to je také se stínem, ne?
jojok
Profil *
az na to ze to nepojede v IE
jojok
Profil *
coz je dost velka dan... IE je nejpouzvanejsi... takze to nema cenu takhle resit ...
kulisak
Profil *
presne tak :(
Plaváček
Profil
kulisak

Pro IE ale můžeš použít filter, ne? Viz třeba http://css.interval.cz/clanky/pruhledne-pozadi-ve-vsech-prohlizecich/
habendorf
Profil
Proč by to nemělo jet v IE, sakra?
kulisak
Profil *
mno protoze sem cetl o ty podpore pruhlednosti v png a zkousel sem ten hudebni raj otevrit v IE a nejede...
kulisak
Profil *
mrknu na ten filter
habendorf
Profil
Hoši dochází mi trpělivost ...

Podívali jste se na ten Hudební ráj v IE6? Co vidíte? Tak vidíte ...
Plaváček
Profil
habendorf

Smazáno, příspěvek už k ničemu.
kulisak
Profil *
presne tak, vidim to tak jako plavacek...
habendorf
Profil
Takže, uvedu to na pravou míru. Máte pravdu, je to tam blbě.

---edited---

Zde byl vševysvětlující komentář, který tu ale nemůže zůstat. Nicméně kulisak jistě potvrdí, že to v IE6 jde udělat, protože to viděl.
kulisak
Profil *
ted nejsem doma, nemuzu si stahnout ten web... moh bys to tam pls nechat aspon do zitrejsiho obeda? dekuji
habendorf
Profil
kulisak

Web tam bude pořád, smažu jen ten link odtud.
kulisak
Profil *
habendorf
diky... diky tvym radam jsem to uz vyresil...
dekuji samozrejme i ostatnim . . .
kulisak
Profil *
ja sem ale snad hloupej...
vracim se zase k tem rohum...
vnitrek obalim divem a nastavim padding, takze se hlavni pozadi celyho prvku stahne dovnitr a rohem nevykukuje.
ale pres ten roh mi vykukujou pozadi, co sem nastavil jako na horesi, dolni, levy a pravy okraj, tak ty se mi repeatuji, a repeatuji se az pod ty rohy ze vycnivaji :( jak to tedy mam obalit??
kulisak
Profil *
:( prosim prosim
kulisak
Profil *
ne a ne na to prijit :(
Knopi
Profil
kulisak: Snad jestli jsem tě pochopil, tak bych to řešil takto: Pozadí v zaobleném obdélníku

V mé ukázce jsem si pohrál s paddingy dvou nejvnitřnějších divů, tak aby se mi pozadí vykreslilo uvnitř. Přičemž ten obalový div pro odstavce má pro ukázku červenou barvu (pozadí), kam by měl asi tak zasahovat. Ovšem musíš pro y-souřadnici udělat širší obrázky, díru v ukázce jsem tam nechal naschvál, abys viděl rozdíl pozadí obdélníku a pozadí pro body. Růžky ani boky se stínem nemají průhledný efekt, ale v tvém případě je princip podobný, stačí to jen upravit...
kulisak
Profil *
knopi:
ale ty tam mas obrazky rohu jako ctverecky, takze pod nema nejni videt to pozadi... v tom je ten problem, takhle to nejni problem udelat...
habendorf
Profil
Tak si ty rohy nafloatuj a středu dej margin.
Knopi
Profil
kulisak: ale ty tam mas obrazky rohu jako ctverecky, takze pod nema nejni videt to pozadi...

Ano rohy jako čtverečky mám, ale předělat je na pruhledné png by snad neměl být problém. Zkus si vypnout obrázky a uvidíš, že za nimi je pozadí pro body. Podle mě je to také reálná cesta. Bohužel jsem neviděl habendorfu ukázku, takže to možná nechápu.

EDIT: Máš pravdu, promiň, už rozumim. :o)
kulisak
Profil *
nerozumim :(
nafloutoval sem ten obrazek stejnen pod nim vydim background... :(
habendorf
Profil
Tak už to konečně někam nahraj a ukaž to.
kulisak
Profil *
ono nejni moc co nahravat :(
tady je tohle http://csstesty.ic.cz/kulaterohy.html tam mi leze repeatovany okraje pod rohy... rohum sem nechal takovy obrys takze je tam dobre videt co jsou rohy a co pod tim uz jsou blbosti
Su E
Profil *
kulisaku, tohle by se ti nehodilo?

SWFIR
« 1 2 3 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0