Autor Zpráva
Minatory
Profil *
Ahoj, mám problém s průhledností některých prvků. Rád bych abych měl dva divy. Jeden velký a v něm vložený další menší. Tomu velkému nastavím částečnou průhlednost přes:

	filter: alpha(opacity=75);
	opacity: 0.75;
	-khtml-opacity: 0.75;

Ale nechci, aby to platilo posléze na vložený div. Jak to tedy udělat?
Manq
Profil
Minatory
Jestli se to dědí, tak to ve vnořeném DIVu akorát vynuluj, 0, none. Podle vlastností.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Minatoryho:
Ono to neplatí na ten vložený <div>. Průhledný je celý jeho rodič, tzn. včetně svého obsahu. Místo, které nechceš průhledné, musí být mimo průhledný <div>.
Bubák
Profil
-khtml-opacity: 0.75;
Nefunguje v žádném současném prohlížeči, můžeš s klidem vymazat.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Bubáka:
V Safari to funguje.
Dero
Profil
V Safari to funguje.

Do nějaké dílčí verze, nepletu-li se? Snad 1.2? Tady ale opravdu jen hádám.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Dera:
Zkoušel jsem betaverzi 3.0.3 pro Windows. Stáhnul jsem ji před dvaceti minutami z Applu, od té doby snad zatím žádnou novější neuveřejnili.
Dero
Profil
Chamurappi: Snad ne. Nevím, které rysy předchozích jader třetí verze přebírá, ale měl jsem zato, že na původní platformě Safari tuto vlastnost podporovalo jen do jisté verze a poté přešlo na prosté opacity. Pokud zůstala zpětná kompatibilita, pak se omlouvám za dezinformaci.
Bubák
Profil
Když jsem si nechával dělat screenshoty ze Safari 2.0.4, tak vlastnost "-khtml-opacity" nepodporoval. Ale vymazat se tahle deklarace s klidem může, protože Safari umí "opacity".
Minatory
Profil *
@Manq: To nevyšlo. Ta průhlednost mi dělá problém dále. Bohužel.
Bubák
Profil
Chamurappi ti píše, jak na to. Neprůsvitný div napozicuj nad průsvitný.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0