Autor Zpráva
MelkorNemesis
Profil
Ahoj,
daval sem si na stranku pozadi

body{
	font-size: 10px;
	font-family: Verdana, Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif;
	background-color: #000;
	color: #fff;
	margin: 0;
	padding: 0;
        background: url(../images/body_background.png) #000 top left no-repeat;
}


ve FF to funguje dobre, ale v IE se roztahovanim a stahovanim okna prohlizece roztahuje a zmensuje i obrazek pozadi, je to normalni chyba IE? nebo to jen blbe vkladam

diky
vydrus
Profil
Chyba v CSS není, je to v Exploreru.
Str4wberry
Profil
Problém mně zní docela podivně, neměl bys živou ukázku?
Chamurappi
Profil
Reaguji na MelkorNemesis:
Je to běžné chování filtru AlphaImageLoader, který zřejmě nechtěně používáš na úplně všechny PNG obrázky, včetně toho na pozadí. Kdybys nezdržoval a dal rovnou odkaz na problematickou stránku, našli bychom tam cosi jako „pngfix.htc“, že ano?
Venca V
Profil
vydrus - chyba v css je...
background: url(../images/body_background.png) #000 top left no-repeat;

barva se má uvádět jako první vlastnost...
Chamurappi
Profil
Reaguji na Vencu V:
Nemusí, na pořadí nezáleží.
I kdyby byl ten zápis z hlediska exploreřího parseru špatně, nezpůsobil by roztahování obrázku.
MelkorNemesis
Profil
http://melkor.proskill.cz/fyzika

pouzivam tam jquery png fix, momentalne to mam udelane divem, ktery ma pozadi ten samy obrazek, ale stejne v IE je ten obrazek vyssi nez ve FF
Chamurappi
Profil
Reaguji na MelkorNemesis:
Takže je to způsobené AlphaImageLoaderem. Nezkoumal jsem, jak tato konkrétní záplata na alfakanál funguje, takže nevím, jestli jí jde říct, aby ten jeden PNG obrázek na pozadí ignorovala. Normálně vložený background se nikdy neroztahuje.

Připadá mi jako hodně špatný nápad mít na pozadí PNG o velikosti 556 kB. Převod do JPEGu by snížil objem přenášených dat a odstranil popisovanou závadu.
Venca V
Profil
Chamurappi
Omlouvám se za mystifikaci, ale mám pořadí barva obrázek pozice opakování fixace zafixované z bible jako jediné správné:-) No co, jinak už ho stejně psát nebudu.
MelkorNemesis
Profil
Chamurappi: eh, mas pravdu...zacal sem napred s pruhlednym pozadim a postupne sem vse ukladal jako png.
samozrejme bych tam takove pozadi nedaval, je to prezentace do skoly a bude se poustet z lokalu, takze to nevadi.

diky za vyreseni

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0