« 1 2 »
Autor Zpráva
Vydrák
Profil *
Zdarec, mám na stránce pod menu takovej formulář na hledání, který je obalený v divu. Když však ten kód formu nevložím do tabulky, tak se stane tohle:


S tabulkou to vypadá takto:


V čem je problém: dělá se tam pod tlačítkem "najít" takové odřádkování, a to mi kazí vzhled. Tady je to s borderem u tabulky, roztahuje to ten form (vůbec nechápu):


A konečně kód:
		<h2>Hledání</h2>
		<p><span style="color: #0039b6;;">G</span><span style="color: #c41200;">o</span><span style="color: #f3c518;">o</span><span style="color: #0039b6;">g</span><span style="color: #30a72f;">l</span><span style="color: #c41200;">e</span> search<br>
		<table border="0" class="center"><tr><td><form action="http://www.google.cz/cse" id="cse-search-box" target="_blank">
		<input type="hidden" name="cx" value="partner-pub-7240536655244984:5fk5gsmyfv9">
		<input class="txtarea-hledani" type="text" name="q" size="15">
		<script type="text/javascript"> initQ(document.getElementById("cse-search-box").q); </script>
		<input class="hand-hledani" type="submit" name="sa" value="Najít"></form></td></tr></table>


Zkoušel jsem všechny možné způsoby, a nemohl jsem to nijak přinutit ke spolupráci. Mohl by mi prosím někdo poradit? Díky za odpovědi.
Nox
Profil
Vydrák
K čemu je tam ta tabulka? Jinak nevidim ukončení <p> tagu (je myslim nepovinný, kdyby někdo chtěl rýpat, ale stejně)

Navíc si nám nepředložil css, takže těžko říct
Vydrák
Profil *
Mno jo... tady to je:

#leva_strana {float: left; width: 140px;}
#leva_strana h2 {margin-top: 0px; margin-bottom: 5px; font-size: 11px; color: #ffffff; padding: 4px; border: 1px solid #425227; background-color: #739240;}
#leva_strana p {border-left: 1px solid #cccccc; border-right: 1px solid #cccccc; border-bottom: 1px solid #cccccc; text-align: center; margin-top: 5px;
margin-bottom: 15px; padding: 4px; font-size: 11px; line-height: 16px; color: #666666; background-color: #f7efe7;}

.txtarea-hledani {border: 1px solid #425227; background-color: white; font-size: 11px; color: #6e6a67;}
.hand-hledani  {margin: 1px; cursor: pointer; border: 1px solid #425227; background-color: white; color: #000000; font-size: 11px;}


To neztučněný je sloupec s tím hledáním.....

Ta tabulka tam je proto, abz se nestalo tohle:

Vydrák
Profil *
Opravdu nikdo neporadíte?
Nox
Profil
Vydrák
Jak se to může stát když má ten odstavec text-align: center?
Jestli nechceš za submitem řádek tak odmaž jakýkoliv bílý znaky (mezera, odřádkování...)
v editoru a nastav mu margin-bottom: 0;
Vydrák
Profil *
Tak se tam teď koukni, co to dělá, když odendam tabulku!
Vydrák
Profil *
jo a potom to taky neni validní, ten form musí bejt do n ěčeho uzavřenej
Vydrák
Profil *
takhle to vypadá bez table, jen s p.... a když se to p uzavře, výsledek je stejnej

Screen:



Zdroják:

		<h2>Hledání</h2>

		<p><span style="color: #0039b6;;">G</span><span style="color: #c41200;">o</span>
<span style="color: #f3c518;">o</span><span style="color: #0039b6;">g</span><span style="color: #30a72f;">l</span><span style="color: #c41200;">e</span> search<br>
		<form action="http://www.google.cz/cse" id="cse-search-box" target="_blank">
		<input type="hidden" name="cx" value="partner-pub-7240536655244984:5fk5gsmyfv9">
		<input class="txtarea-hledani" type="text" name="q" size="15">
		<script type="text/javascript"> initQ(document.getElementById("cse-search-box").q); </script>
		<input class="hand-hledani" type="submit" name="sa" value="Najít"></form>

a je to eště nevalidní
Nox
Profil
Vydrák
Co je na tom prosimtě nevalidní? Právě jsem to ověřoval - validní to je (html strict)

form musí bejt do n ěčeho uzavřenej
Kde to bereš? To je úplný nesmysl:) Form může být na stránce jakkoliv, pokud se nebudou křížit tagy

Vztahuje se ten <p> z úryvku kódu k #leva_strana p ?
Měsíček
Profil
"Co je na tom prosimtě nevalidní? Právě jsem to ověřoval - validní to je (html strict)"

Opravdu jsi to ověřoval? Pokud je mi známo tak ve strictním DTD je vypuštěn atribut target="", který má přiřazen v tagu <form> => Ve strictu to validní není.
Bubák
Profil
Dolní margin formuláře.

Nox
Jinak nevidim ukončení <p> tagu (je myslim nepovinný, kdyby někdo chtěl rýpat, ale stejně)
Koncová značka odstavce je v HTML opravdu nepovinná (Optional)
http://www.w3.org/TR/REC-html40/index/elements.html
Pokud není odstavec ukončený, pak v IE nemá implicitní dolní margin. jde to "opravit" v CSS.
Vydrák deklaruje margin-bottom: 15px;, takže s neukončeným odstavcem nebude problém.
Nox
Profil
Měsíček
Máš pravdu, neměl sem tam asi dobře doctype, ale dotyčná chyba nemá nic společnýho s řešeným problémem
=> "co to dělá, když odendam tabulku! (...) potom to taky neni validní (...) ten form musí bejt do n ěčeho uzavřenej"
to co jsem psal na validitu žádný vliv nemělo, Vydrák to neměl validní ani tehdy (alespoň ve strict, nevim teda v čem píše)
Vydrák
Profil *
Co je na tom prosimtě nevalidní? Právě jsem to ověřoval - validní to je (html strict)

form musí bejt do n ěčeho uzavřenej
Kde to bereš? To je úplný nesmysl:) Form může být na stránce jakkoliv, pokud se nebudou křížit tagy

Vztahuje se ten <p> z úryvku kódu k #leva_strana p ?



1) protože jsem to zas dal dopořádku, nechci tam mít bordel
2) psalo mi to na validator.webylon.info.... bez table to neni validní
3) jo

Opravdu jsi to ověřoval? Pokud je mi známo tak ve strictním DTD je vypuštěn atribut target="", který má přiřazen v tagu <form> => Ve strictu to validní není.


mám transitional, ne strict
Měsíček
Profil
"Co je na tom prosimtě nevalidní? Právě jsem to ověřoval - validní to je (html strict)"

Nevěřím, že ti český validátor přikázal uzavřít tag <form> do tabulky ;)
Vydrák
Profil *
(alespoň ve strict, nevim teda v čem píše)
Píšu v obyčejny webftpku, tedy v textarei (normální txt editor, dá se říct)
Měsíček
Profil
"(alespoň ve strict, nevim teda v čem píše)
Píšu v obyčejny webftpku, tedy v textarei (normální txt editor, dá se říct)
"

Tím myslel v jakém píšeš režimu a DTD .. ne editoru -> to je totiž jedno.
Vydrák
Profil *
Skvěle. Tak se teď to tam dávám znovu, abyste viděli, jak to vypadá. Ale nechci tu hroznou věc tam mít dlouho, to to tam radši mam s tabulkou a s mezerou :-/


Má někdo zatím nějakou teorii, jak to vyladit? všimněte si, prosím, tohoto obrázku, který jsem tu už přidal: table s borderem 1:

[img]http://img204.imageshack.us/img204/810/borderjo3.png[/img

To prostě není normální. Dělá to nějak ten form.
Vydrák
Profil *


Omlouvám se, umazala se závorka..... teď jsem to dal do validátoru a koukněte se na výsledek. Je to záhadným způsobem validní, což asi před půlhodinou nebylo. Ale ten form pořád blbne. Ve FF i v IE.
Měsíček
Profil
Vlastnosti float,clear, margin, padding, width, height by ti k opravě měly stačit.
Bubák
Profil
Zkoušel jsem všechny možné způsoby, a nemohl jsem to nijak přinutit ke spolupráci.
Jak vlastně chceš, aby to vypadalo? V každém prohlížeči to vypadá jinak.
Vydrák
Profil *
Stačilo by mi, kdyby dole nebyla ta hnusná mezera, která to tam kazí. V žádnym jinym panelu to tak není, chová se to normálně.
Vydrák
Profil *
Má někdo tedy nějaký nápad? nechci to tam nechávat takhle rozsypaný.
Bubák
Profil
Stačilo by mi, kdyby dole nebyla ta hnusná mezera, která to tam kazí.
Už jsem jednou psal, dělá to dolní margin formuláře. totéž psat i Nox.

nechci to tam nechávat takhle rozsypaný.
To je problém udělat třeba soubor index2.html a linkovat třeba na css2.css?
Vydrák
Profil *
margin tam není žádný.... myslíš, abych tam jako dal margin: 0px; ?
Vydrák
Profil *
Teď jsem to zkusil, a porád nic. (margin-bottom)
Bubák
Profil
CSS úpravy:
#leva_strana p, #leva_strana form {tvoje původní deklarace;}

HTML úpravy:
		<h2>Hledání</h2>
		<form action="http://www.google.cz/cse" id="cse-search-box" target="_blank">
		<span style="color: #0039b6;;">G</span><span style="color: #c41200;">o</span><span style="color: #f3c518;">o</span><span style="color: #0039b6;">g</span><span style="color: #30a72f;">l</span><span style="color: #c41200;">e</span> search<br>
		<input type="hidden" name="cx" value="partner-pub-7240536655244984:5fk5gsmyfv9">
		<input class="txtarea-hledani" type="text" name="q" size="15">
		<script type="text/javascript"> initQ(document.getElementById("cse-search-box").q); </script>
		<input class="hand-hledani" type="submit" name="sa" value="Najít"></form>


Nox
Form může být na stránce jakkoliv, pokud se nebudou křížit tagy
Nikoliv, form může být v buňce tabulky a v DIVu, možná ještě někde. Nemůže být v inline ilementech a zrovna třeba v odstavci.
Měsíček
Profil
"Nemůže být v inline ilementech a zrovna třeba v odstavci."

To není pravda. <form> může být v odstavci (čili v <p>)
Bubák
Profil
To není pravda. <form> může být v odstavci (čili v <p>)
Podle validátoru nemůže:
http://validator.webylon.info/check?uri=save:66E58D7307DF15ADBF6E512C07287A65 &ss=1
Ve strict je to ještě o něco přísnější, form musí obsahovat blokový element.
Měsíček
Profil
http://validator.webylon.info/check?uri=save:E268190CC75F80D9ADE0B2FE3D33E481 &ss=1

uzavření <p> je nepovinné (i když nese sebou některá rizika a specifikace má také dírky).
Bubák
Profil
uzavření <p> je nepovinné
To už jsem psal.
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=7&topic=76 459#11

i když nese sebou některá rizika
Ano, IE a Opera "vidí" formulář v odstavci, FF a Safari (a validátor) odstavec před formulářem ukončí.
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0