Autor Zpráva
Prsk23
Profil *
Ahoj,

tohle mi hlava nebere: dělám šablonu webu a zničeho nic mě totálně dostane explorer: v CSS stylu mám element o šířce 306 a výšce 1px..viz kód:

.element { width: 306; height: 1px; background-color: green;}

vložím ho do index.html:

<DIV class="element"></DIV>

a samozřejmně se má zobrazit element o šířce 306 a výšce 1 px, nic jiného není možné, ale explorer mi zobrazí element o délce 306px ale jeho výška je cca 15px (Mozilla to zobrazí správně tak jak to má být) - mám už celkem záchvaty vzteku, protože nechápu co je špatně??? Spíš si myslím že se jedná o nějaký špatný vtip, nebo se mi to jen zdá, ale už chytám zachvaty a nechci si rozbít počítač..........nevíte někdo co se děje?? Jinak to vážne poletí z okna, grrr
Chamurappi
Profil
Reaguji na Prsk23:
Buď pukni vzteky, nebo zkus hledat. Je to naprosto obyčejný problém, stokrát řešený.
Jo a do vyhledávače nezadávej „Explorer chyba“, tvoji předchůdci totiž uměli popisovanou závadu pojmenovat vcelku normálně a smysluplně.
Prsk23
Profil *
Dík za radu, hledal jsem a vypadá to na špatnou deklaraci dokumentu, je to tak?
habendorf
Profil
Spíš na chybějící font-size a line-height.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Prsk23:
Není. Co jsi zkoušel hledat?
Prsk23
Profil *
všechno, chybná výška, špatná výška, chyba DIV 1px, 1px a spoustu jiných kombinací....a hledám stále, protože to pořád nemám vyřešené,
Prsk23
Profil *
ale našel jsem chtyrou větu: Internet Explorer u některých prvků nedokáže nastavit výšku menší, než je výška jednoho řádku. Myslím, že to souvisí s tím, zda element obsahuje text nebo alespoň mezeru, ale nevím to jistě.

:D
Měsíček
Profil
http://vaig.be/2007/04/07/div-styleheight-1px-bug-in-ie/ habendorf, to už, ale napsal dost jasně ;-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Prsk23:
Ta chytrá Yuhůova věta už tě dostatečně navádí. Vezmi ji, přimíchej kousek habendorfa a špetku důvtipu a máš řešení.
Prsk23
Profil *
No tak teď mi to doklaplo že Habendorfův přízpěvek v kombinaci s Yhůovou větou je velká pravda, ale až po reakci měsíčka a dokoce mi to už funguje.

zprvu jsem si totiž myslel co může mít společného font-size s height u elementu, tak jsem se zaměřil na line-height a to mě navedlo k chytré větě.....kterou by jste mi ale mohli objasnit pokud víte odpověď : "Myslím, že to souvisí s tím, zda element obsahuje text nebo alespoň mezeru, ale nevím to jistě."

čím to teda je? že si expl prostě nasadí tuhle výšku
Railbot
Profil
Prsk23
čím to teda je?
Explorer nechává místo pro text dle jeho velikosti, proto jsou prvky se zadanou nulovou či jinou minimální výškou vyšší. Řešením je vynulování velikosti fontu, ale na to už jsi přišel.
Prsk23
Profil *
Ze zajímavosti jsem si projel některé stylesheety co jsem dělal a nikde jsem zatím 1px řádek nepoužil až teď, takže sory že mě to tak vyplašilo :) a děkuji zůčastněným za půl rady a hádankové kvízy.......bez vás bych ještě bloudil.....
Chamurappi
Profil
Reaguji na Prsk23:
K čemu vlastně potřebuješ <div> o výšce 1px? Nehodil by se pro ten účel spíš horní/dolní border na nějakém obalujícím elementu?
Prsk23
Profil *
V podstatě má ten div 2px, jedná se o linku které odděluje texty, asi takto:

text text text
-------------------------------------------(linka div=2px)
text text text

.oddel {
font-size: 0px;
margin-top:5px;
margin-bottom:5px;
background-image: url("images/oddel.gif");
background-repeat: no-repeat;
background-position: top;
width: 306px;
height: 2px;
Prsk23
Profil *
no mohl bych pouzit i border, ale ta linka je 2-barevná , má to efekt jakoby vtlačení do kůže(zářez či tak něco) jestli chápeš
Měsíček
Profil
a <hr>?
Prsk23
Profil *
noo, <hr> jsem nezkousel, ale jak jsem psal ta linka je 2barevná, to by museli být asi 2 <hr> pod sebou, nevím :)
Měsíček
Profil
A co třeba <hr> nastavit border-top a background a height? To pak bude dvojbarevné.
panther
Profil
Prsk23
to by museli být asi 2 <hr> pod sebou
to je blbost.

Měsíček
a <hr>?
nejsem si jistý, jestli by na to bylo hr dobré..

Prsk23
záleží, jak to máš napsané v kódu, ale nešel by ten 2px dvoubarevný pruh jako background s background-position: bottom k nějakému jinému prvku?
Prsk23
Profil *
Joo to by si šlo, no .. máš pravdu, ale to co jsem použil mi připadalo "jednoduché", ale nakonec mi to přivodilo bolení hlavy :) <hr> mě nenapadlo u jiného důvodu..asi to teda ukážu názorněji na obrázku :D, momentik
panther
Profil
Prsk23
možná ukaž kód, bude snazší najít řešení ;o)
Prsk23
Profil *
nechtělo se mi to složitě vysvětlovat, na obrazku je vidět design a zakroužkovaná věc je ona linka, kterou jsem vyřízl, uložil jako obrazek.gif. v podstatě to mám v úmyslu takto

<DIV class="podklad_index_vrch"></DIV> ->linka
<DIV class="podklad_index_main"> -> podklad pod textem(svetle zelená)
DIV class="text_main"> ->text
tady text pod linkou
</DIV>
</DIV>
<DIV class="podklad_index_spodek"></DIV> ->spodni linka

http://i221.photobucket.com/albums/dd228/makulta/web.jpg

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0