Autor Zpráva
morbiznak
Profil *
zdravim,
mam mensi problemek na strance hudba.poslechni.cz jestlize se tam kouknete, tak uvidite, ze jednotlivy policka s hudbou jsou jinak vysoka a nedokazi si s tim poradit.
Dalsi otazku bych mel, jestli by se pomoci stylu nedali ty ramecky upravit do teto podoby http://img118.imageshack.us/img118/8250/scrnji3.jpg celkem by mi to pomohlo dekuji
panther
Profil
morbiznak
Dalsi otazku bych mel, jestli by se pomoci stylu nedali ty ramecky upravit do teto podoby http://img118.imageshack.us/img118/8250/scrnji3.jpg celkem by mi to pomohlo dekuji
ano, daly.

tak uvidite, ze jednotlivy policka s hudbou jsou jinak vysoka a nedokazi si s tim poradit.
protože někde je nadpis vysoký na jeden řádek a někde na dva. CO takhle zadat tomu vršku height (příp. min-height, aby se to mohlo natahovat při zvětšeném písmu)?
jakub@poslechni.cz
Profil *
kdyz by se to dalo, nedokazal bys mi pomoct? =)
a kdyz tomu ale dam pevnou vysku, tak na monitorech s jinym rozlisenim to ale bude vypadat zase jinak ne?
panther
Profil
jakub@poslechni.cz
a kdyz tomu ale dam pevnou vysku, tak na monitorech s jinym rozlisenim to ale bude vypadat zase jinak ne?
myslíš, že 20px na rozlišení 800x600 je jiných než 20px na rozlišení 1600x1200?
jakub@poslechni.cz
Profil *
ok a mohl bys mi jeste poradit s tim "zaoblenym obdelnikem"? celkem by mi to pomohlo
panther
Profil
jakub@poslechni.cz
vyřízni z toho ty kulaté rohy a postup je stejný, jako když se dělají kulaté rohy na stránku.. všude se to řeší, jen trochu hledej (žádná čistě CSS vlastnost na kulaté rohy není)
Miloš
Profil
panther
vlastnost na kulaté rohy není
Firefox implementuje CSS 3 vlastnost border-radius (jako -moz-border-radius):
případně pro jednotlivé rohy samostatně:
-moz-border-radius-topleft
-moz-border-radius-topright
-moz-border-radius-bottomleft
-moz-border-radius-bottomright

Zadává se například v pixelech; ukázku bych měl – http://strmilov.evangnet.cz/ – ve FF jsou topleft a bottomright zakulaceny takto:
#obal {-moz-border-radius: 50px 0 50px 0;}

Ale je pravda, že takhle to uvidí jen 37 % návštěvníků.
jakub@poslechni.cz
Profil *
a nevis, kdy se css 3 bude implementovat i do ie a opery? tedy kdy oficialne vyjde?
Měsíček
Profil
"a nevis, kdy se css 3 bude implementovat i do ie a opery? tedy kdy oficialne vyjde?"

To ví snad jen ten nahoře ;-)
jakub@poslechni.cz
Profil *
no to je skoda, protoze to ve firefoxu vypada moc pekne =) uzivatele ie a opery maji zatim smulu nez k tomu sednu a doresim to
Bubák
Profil
Firefox implementuje CSS 3 vlastnost border-radius“, ale trochu odlišně:
border-top-left-radius (podle návrhu CSS3)
-moz-border-radius-topleft (implementace ve Firefoxu)

Další odlišnost je, že návrh CSS3 umožňuje pro každý roh deklarovat dvě hodnoty zaoblení, jakoby do elipsy, což Firefox neumí, ale zvládá to s patřičným vendor prefixem Safari a Chrome (Konqueror jsem nezkoušel). Je zajímavé, že Chrome, asi se honí za rychlosti zobrazení, nepoužije antialiasing, takže zaoblení je "hezky" zubaté.
Miloš
Profil
jakub@poslechni.cz
a nevis, kdy se css 3 bude implementovat i do ie a opery? tedy kdy oficialne vyjde?
Hahaha, já bych byl prozatím spokojený, kdyby fungovala 100% implementace CSS 2, což znamená především co nejbrzčí odebrání se 6. exploreru na smetiště dějin, ale i z ostatních CSS 2 vlastností by se jich pár našlo (zohledňuji IE7 / Operu 9.x / FF 3x):
outline / nezná IE
display:run-in / nezná IE ani FF
border-spacing / neumív IE
caption-side / úplně umí leda FF, Opera jen top/bottom a IE vůbec
empty-cells / neumí IE
:before, :after a content / neumí IE. Ve FF nelze before/after pozicovat
counter-increment a counter-reset / mimo Operu nefungují
quotes / neumí IE
@page / umí jen Opera
page-break-before (after) / v úplnosti umí jen Opera
page-break-inside / neumí IE
orphans / umí jen Opera
řečové styly / umí jen Opera, a to ještě ne kompletně
focus / umí jen FF
:lang / neumí IE

Doufám, že neřekneš, že tohle není potřeba, protože to stejně nikdo nezná (nebo dokonce nepoužívá).
Totéž by totiž v nedávných dobách platilo třeba pro pokročilejší selektory nebo :hover mimo odkaz (pomíjím úmyslně IE 6, ve kterém se to musí obejít javascriptrem).
jakub@poslechni.cz
Profil *
ne urcite nereknu, ze to je zbytecne a urcite by se to dodelat mohlo, ale myslel jsem, ze css 2.0 uz je tu dostatecne dlouho, aby se s tim mohli prohlizece nejak poprat ...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0