Autor Zpráva
mantisa_
Profil *
Ahoj,

pokud najedete na stránce www.pestujemeweb.cz v pravém modrém boxu na tlačítko Více... v IE 7, tak uskočí. Stane tak, i když najedete na libovolnou položku seznamu.

Jak to odstranit vím, proč to dělá nevím, proto se ptám.

Kód je:

CSS
.box, .box2 { background-color: #E3F4FF; border: 1px solid #A8DCFF; margin-bottom: 30px; position: relative; padding-bottom: 11px; }

.box ul, .box2 ul { list-style-type: square; list-style-position: inside; margin: 9px 0 13px 12px; }
.box ul li { margin-bottom: 12px; }
.box ul li a, .box ul li a:visited { color: #101010; padding: 0; } .box ul li a:hover { text-decoration: none !important; background: 0; color: #101010; }

.box p.vice { float: left; display: inline; text-align: center; background-color: #337098; border: 2px solid #4085B2; color: #FFF; margin: 0 0 0 14px !important; font: 1.1em; }
.box p.vice a, .box p.vice a:visited { float: left; display: block; text-decoration: none; color: #FFF; padding: 3px 20px !important; }
.box p.vice a:hover { text-decoration: underline; background: #337098; }

.cleaner { clear: both; height: 0; font-size: 0; visibility: hidden; }

HTML
<div class="box">
<ul>
<li><a href="jak-to-funguje.php">Jak to vlastne funguje</a></li>
<li><a href="obsah/dalsi/co-na-stranky-nepatri.php"><strong>Co na stránky nepatrí</strong></a></li>
<li><a href="obsah/ruzne/velikost-pisma.php">Velikost písma</a></li>
<li><a href="obsah/ruzne/pristupnost-a-pouzitelnost.php">Prístupnost a použitelnost</a></li>
<li><a href="obsah/html/xhtml.php">XHTML</a></li>
<li><a href="obsah/ruzne/jak-nahrat-stranky-na-internet.php">Jak dostat stránky na Internet</a></li>
<li><a href="obsah/hotova-reseni/" accesskey="h"><strong>Hotová rešení</strong></a></li>
<li><a href="obsah/dalsi/lorem-ipsum.php">Lorem Ipsum</a></li>
<li><a href="odkazy.php">Další zdroje informací</a></li>
</ul>
<p class="vice"><a href="obsah/dalsi/" accesskey="v">Více&hellip;</a></p>
<div class="cleaner">&nbsp;</div>
</div>

Děkuji.

mantisa
joe
Profil
1. Nevím proč máš odkaz v odstavci, když už teda pěstuješ web.
2. U toho odstavce bych smazal všechno, vynuloval margin.
3. Odkazu bych dal float: left a nastavil barvu pozadí, orámování a padding.
4. Mohlo by to fungovat :-)
____

5. V IE6 ten odkaz není vidět vůbec.
mantisa_
Profil *
joe

Chyb jsem si vědom, ale opravovat to ještě nechci, dokud nerozluštím důvod odskočení. :-)
Každopádně díky.
mantisa_
Profil *
Respektive, proč při přejetí položky menu IE zruší margin-left u toho odstavce. Možná mi uniká něco zřejmého, ale ja to teď nevidím.
joe
Profil
mantisa_
Jasné, já chyby neznám, kdy a proč jsou, jen se je snažím nějakým způsobem opravit :-)
mantisa_
Profil *
joe

No, mně vadí, že nevím, proč to odskakuje. To, že to umím opravit, mě neuspokojuje. :-)
mantisa_
Profil *
Tak jsem to opravil a vykašlal se na příčinu. Prostě to tak bylo... :-)
Bubák
Profil
Protože IE. Stačí použít to, co jsem si soukromě pojmenoval jako microsoftí kouzlo (hasLayout), a je po problému.
Pro tento případ můžeš pro .box deklarovat třabas šířku.

Jako první test, jestli v tom nemá prsty HasLayout, používám tohle:
* (zoom: 100%)
Pokud ano, hledám problematický element a až jej najdu, zvolím vhodnou deklaraci.
mantisa_
Profil *
Bubák

Ahoj, to mě taky napadlo, ale nereagovalo to; nastavoval jsme tedy zoom: 1, ale to je to samé, alespoň žiju v tom domnění. :-)
Taky jsem udělal závěr protože IE. :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0