Autor Zpráva
bojars
Profil
Vážení. Mám na Vás jednu prosbu. Vytvoril som si návrh tejto stránky je ale spracovaný "iba" pre Firefox. Teraz mám problém.

Zistil som, že na nete je asi najväčšmi orzšírený IE 6. Ja používam IE 5.5. Predchádzajúce CSS súbory som testoval na tomto Billovom diele, použil som preto "podtržítkový hack", len to bolo v IE 6 zobrazované inak a on mi ho, potvora jedna, ignoroval.

Chcel by som Vás poprosiť o typ na hack, ktorým by som mohol "vyšperkovať" CSS súbor tak, aby to bolo čo najuniverzálnejšie pre tie naše Explorely.

Niekde som zazrel lomítko (už ani neviem, či spätné)- je to dobrá cesta?

Viem, že toho na túto tému bolo po kúskoch napísané mnoho, ak je to niekde už rozpísané konkrétne a spomínate si, kde to je, kopnite ma do toho topicu....

Ďakujem.
mipo
Profil
Celkom dobré zhrnutie je na Módy prohlížečů alebo u Pixyho.

A univerzálny hack pre IE je:
a {color: black; _color: red} /* odkaz je čierny vo všetkých prehliadačoch okrem IE, kde je červený */
bojars
Profil
mipo- vďaka toto by mi mohlo stačiť, v tom predošlom súbore mi ten podtržítkový hack nefungoval v IE6 asi preto, že bol DTD XHTML 1.0 Strict

... teda aspom ak som dobre pochopil to, čo o tom napísal Yuhů - uvidíme.

Ešte raz vďaka...
Polaroid
Profil
Velice dobrý je tzv. Podtržítkový Hack (jak to nazívá Yuhu).
Před css vlastnost se napíše podtržítko.
Příklad:
color: #000000;
_color: #FFFFFF;

V normálních prohlížečích to bude černé, v MSIE bílé.
Honza Hučín
Profil
Doporučuji i podmíněné komentáře.
http://interval.cz/clanek.asp?article=896
mipo
Profil
bojars: mne to v DTD XHTML 1.0 Strict funguje bez problémov!
bojars
Profil
mipo: Ak máš IE6 skús sa pozrieť natúto stránku.

Keď som ju dal na posúdenie, tak boli pripomienky, že v IE6 je to veľmi široké, a že treba používať spodný posuvník, tak som myslel, že sa na to vzťahuje na DTD XHTML 1.0 Strict...

(asi som to nesprávne pochopil)
Yuhů
Profil
Mně se mnohem více než podtržítkový hack vyplácí používání hacku zpětného lomítka. Mrkejte:

_width -- funguje v IE 5, IE 6 nestandardní, IE 6 standardní
v Mozille a Opeře nefunguje

w\idth -- funguje v IE 6 standardní, v Mozille a v Opeře
nefunguje v IE 5 a v IE 6 nestandardní.

Chápete? Stačí napsat jeden rozměr pro nestandardní prohlížeče s width a jeden rozměr pro standarní s w\idth. Nemusím řešit Doctype, vyjde to všude stejně.
kelvin
Profil
Neni nejaky hack co odrizne ciste jen IE 5.0 a IE 5.5 ? Proste aby pro mozillu, IE6, Operu atd. stacilo "width: neco;"
a pro IE 5.0 a 5.5 bylo neco typu "widt%h: necojinyho".
umim odriznout IE 5.0 pres _p {neco} (jen pro ie5.0), ale na IE 5.5 nic neznam.

Nelibi se mi aby i pro mozillu bylo w\idth kvuli starym IE.
dik
Yuhů
Profil
kelvine, je to přesně opačně.

Pro Mozillu, Operu a IE6 je w\idth,
pro stará IE 5 je width.
kelvin
Profil
Ano ja vim, ze je to opacne a nelibi se mi to. Chtel bych aby pro normalni prohlizece to bylo normalne a pro stary IE bylo neco typu zkomolenina slova.
helpmeem
Profil *
12-01-2007, 11:08 PM

---------------------------------------------------------------------- ----------

dow rùi mà vô không dc
nó để : This program has performed......................... là sao ^^

lofkdrg

---------------------------------------------------------------------- ----------

Chữ ký của yeuem_thatlonghttp://yeunhatky.com/neverlove4
mời ghé blog tham quan

và đây nữa nì
hi`
ai zay ta
cho hoi nha
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0