Autor Zpráva
drumik
Profil
zdravím, mám jeden problém s webem pomocí hlavního divu vycentrovany na střed. do body jsem dal tohle pozadi také vycentrováno na střed.. a chtěl bych aby ten bílý proužek byl až dolů po okraj prohlížeče, jenže když když změnším celé okno prohlížeče a je měnší než vystředěný div, tak se to pozadí začne rozjíždět do stran a nesedí to s obsahem.

Jde to nějak vyřešit? explorer 6 s tím kupodivu nemá problém, ale firefox mi tohle dělá

díky za odpověď
Bubák
Profil
Not Found
The requested URL /pozadi.gif was not found on this server.

Co tak funkční odkaz na obrázek pozadí? www.petrholusa.com/pozadi.gif
Teď jěště odkaz na stránku protože www.petrholusa.com to není.
drumik
Profil
takto je to správně www.petrholusa.com/pozadi.gif :-)
drumik
Profil
ještě uvádím odkaz s obsahem http://www.petrholusa.com/test2.html

když si zmenšíte okno firefoxu, chytnete pravý okraj a zmenšíte okno tak, aby se objevil horizontální posuvník, tak se pozadí začne posouvat do stran a já potřebuju, aby to pozadí bylo vycentrované, protože chci použít tu bílou až dolů, pokud bude krátký text
Plaváček
Profil
drumik

Nezkoušel jsem prakticky, ale podobná potíž se většinou řeší jedním DIVem navíc a pozadí se nastavuje jemu, nikoliv prvku BODY. U Firefoxu ve starších verzích zabíralo min-width pro BODY, ale to už, se mi zdá, nefunguje. Dost řečí, zkus to takhle:

body, html
{
	border:  0px none;
	margin:  0px;
	padding: 0px;
	font-family: "Trebuchet MS", "Geneva CE", lucida, sans-serif !important;
	font-size: small !important;
}
#bodyvnitrek {
	width:100%;
	background-image: url(pozadi.gif);
	background-position: center;
}
drumik
Profil
Tohle je ještě horší :(

To pozadí se posouvá pořád do strany a ani se nemůže zobrazit na výšku, když mám krátký obsah....
drumik
Profil
Později chci mít složitější pozadí, ale potřebuju aby mi seděla grafika s pozadím a když se to tak rozjíšdí do stran pokaždé, když někdo nebude mít maximalizovaný prohlížeč, je to na prd
swah
Profil
Toto rozhození při horizontálně centrovaném pozadí nastavá v modernějších prohlížečích zcela běžně, v rozlišení 1024x768, které se považuje za minimální standard se layout zobrazuje v pořádku, takže bych se nebál to tak nechat.

Pokud bys ale trval na nějakém možném řešení, v tvém případě by šlo myslím do #strankobal přidat:
#strankaobal {
       	background: url(pozadi.gif) center;
}


A u body pozadí nechat tak, jak je.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0