Autor Zpráva
Jacker
Profil *
zdravim, mam problem s vyescapovanim barvy z udalosti OnMouseOver, ktera je v <td>

<?php
<td onmouseover="javascript:style.backgroundColor=' '.$barva.'' "> // naschval jsem dal za zpetne lomitko mezeru aby sly rozlisit apostrofy

...

?>

Jak to ma byt zpravne ?
nightfish
Profil
<?php

echo "<td onmouseover=\"javascript:style.backgroundColor='".$barva."'\">";
?>
Jacker
Profil *
ok díky
los
Profil *
Iba poznámka: Návestie javascript je v tomto prípade úplne zbytočné. Ak by som si volil názov návestia, tak by som ho nenazval javascript, pretože by sa mi to mýlilo s pseudoprotokolom javascript používaným v odkazoch (ktorý je väčšinou tiež zbytočný).
peta
Profil
los mno, ono to taky nekde s javascript: nefunguje. To se tu myslim nekdo kdysi ptal a po odstraneni to chodilo oki
los
Profil *
ono to taky nekde s javascript: nefunguje
Smiem vedieť kde?
Dero
Profil
los mno, ono to taky nekde s javascript: nefunguje. To se tu myslim nekdo kdysi ptal a po odstraneni to chodilo oki

peta: Uváděj konkrétní informace. Dohady a zavádějící informace nikoho nezajímají.
TomAsQo
Profil
dero: peta sice neuviedol konkretnu informaciu, ale predsa kazdy vie, ze navestie "javascript" je pri udalostiach uplne zbytocne a moze len uskodit ;)
peta
Profil
los
:) rad bych, ale je to dlouho, co jsem tu resil podobny problem.
Slo o to, ze v jednom konkretnim pripade clovek pouzil onclick=javascript:neco
a problem se vyresil odstranenim javascript:
Ted, otazka je, ale, co to zpusobovalo? kdyz trdis, ze to funguje vsude.
Prijde mi to jako stejny problem, kdyz tu Dero sveho casu tvrdil, ze document.getElemetsByTagName("BODY"), take funguje vsude :) A ejhle, nahodou Peta pred nim uz experimentoval, nahodil normu w3c 1.1 strict a tusim v IE to vyhlasilo undefined. A bylo po snimani souradnic mysi.

Tim chci rici, ze ted nevim konkretni priklad, ale je mozne, ze to bylo podobne.
los
Profil *
Slo o to, ze v jednom konkretnim pripade clovek pouzil onclick=javascript:neco a problem se vyresil odstranenim javascript:
Skôr by som povedal, že človek v jednom konkrétnom prípade medzi inými nekonkrétnymi zúfalými krokmi odstránil javascript: a problém sa vyriešil. Myslím, že keby to tam opäť pridal, fungovalo by to tiež.

Neviem o tom, že by súčasné prehliadače mali problém s document.getElementsByTagName("body"). Síce nepoznám normu 1.1 strict, ale document.getElementsByTagName("BODY") mohlo pri použití XHTML 1.1 napísať undefined, pretože tam záleží na veľkosti písmen...
peta
Profil
los
tak, mne doporucovali pisat to velkymi. V IE, ked das obsah documentu do textarea, tak to je velkymi.
http://peter-mlich.wz.cz/x/ww/js/JSpriklady.htm
klikni si na nejaky priklad...

Co se tyce toho body, tak to jsou priklady na onmousemove (vselijake mouse trail0 a ty mam vetsinou zde
http://www.volny.cz/peter.mlich/www.htm#msub9
to vim naprosto presne a muzes experimentovat. mam pocit, ze prave v IE to nechodilo s tim body
Schvalne to zkusim...
http://www.volny.cz/peter.mlich/Pr/efekty/cursorcircle.htm

a jo, tak to bylo asi jinac. getelement asi funguje, nefunguje primej zapis. getelement ale zas nemusi znat vsechny prohlizece
d = d.documentElement ? d.documentElement : d.body;
V IE7 to treba funguje, tak mozna opera pouziva documentElement. Vim 100%, ze jsem tim stravil celej den, takze si to pamatuji, ze ne pro nic za nic, aby se mel proc los posmivat :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na petu:
Slo o to, ze v jednom konkretnim pripade clovek pouzil onclick=javascript:neco a problem se vyresil odstranenim javascript:
Kecáš. Mýtus, že návěští javascript může způsobit problém, jsi sem zanesl ty.

Ted, otazka je, ale, co to zpusobovalo? kdyz trdis, ze to funguje vsude.
Najdi si, k čemu se v JavaScriptu užívají návěští.

Prijde mi to jako stejny problem, kdyz tu Dero sveho casu tvrdil, ze document.getElemetsByTagName("BODY"), take funguje vsude :)
Popletl sis role, tohle jsi radil ty. Já a Dero jsme oponovali, že document.body spolehlivě funguje.

A ejhle, nahodou Peta pred nim uz experimentoval, nahodil normu w3c 1.1 strict a tusim v IE to vyhlasilo undefined
Při MIME typu „text/html“ berou všechny prohlížeče kód jako HTML (kde na velikosti nezáleží), takže ta tvá „norma w3c 1.1 strict“ nemá vliv. Proto ti Explorer ukazuje v innerHTML názvy elementů velkými písmeny.

d = d.documentElement ? d.documentElement : d.body
Objekt document.documentElement je něco jiného než document.body. Obojí funguje v Exploreru, Mozille i Opeře spoustu let.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0