Autor Zpráva
krteczek
Profil
Dobrý den, používám pro ukládání citlivých udajů do cookie rozšířšní Xtea, na lokalhostu mi to funguje, po nahrání na web se nedaří dekrypt(rozkodování zakodovaných informací) prostě to píše nesmysly
tady jen trochu co používám a chybu nevydím (xtea a pear je inkludnuty)

$spolu=$id."Đ".$_POST["u_jmeno"]."Đ".$hash1."Đ".$admin;
$sifra= new Crypt_Xtea;
$citlive=rawurlencode(base64_encode($sifra->encrypt((string)$spolu, Sifrovaci_klic)));
$citlive1=$sifra->decrypt(base64_decode(rawurldecode($citlive)),Sifrov aci_klic);
$r=explode("Đ",$citlive1);
echo $citlive." - ".Sifrovaci_klic.";//to co de dovnitř=> //bOFDv4AAAAAZ%2FptroePsbEDh6XeA%2BjKzyWQHgoAAAACAAAAAuYdab4RkJaqAAAAA ArSwKoAAAAA%3D - T3dXm2a
echo $citlive1." - ".$r[0]." - ".$r[1]." - ".$r[2]." - ".Sifrovaci_klic; //to co de ven => ÷������ - ÷������ - - - T3dXm2a;

hostuji na pipni.cz
nevite co to muže dělat?
krteczek
xixli
Profil
1)
$citlive=rawurlencode(base64_encode($sifra->encrypt((string)$spolu, Sifrovaci_klic)));
$citlive1=$sifra->decrypt(base64_decode(rawurldecode($citlive)),Sifrov aci_klic);
neviem, či je to len preklep alebo čo tá medzera v Sifrovaci_klic ???
2) nejak som nepochopil, prečo rozdeľuješ šifru cez "Đ", možno explode nie je binárne bezpečný(oprava:je)
3) používal som mcrypt keď už musím, ten je afaik so silnejšími šifr. technikami
4) musí to ísť cez cookie? nebolo by lepšie session? nemusel by si robiť škaredé šifrovanie
krteczek
Profil
xixli proč škaredé? mi se líbí:-) je to jednoduché a funguje to všude (cookie)... mcrypt? co to je a jak se to dá použít, mi tech 64bit stačilo (nejedná se zase o tak velkou věc)akorát mne štve že netuším proč to nechce pracovat když na lokále vše funguje :-(
krteczek
ta mezera vznikla pri prepisu sem... preklep v komu je to bez chyby a na webu je to co v kompu
error414-
Profil *
krteczek
A vis kdy se ti to skazi? Je ulouena hodnota ktera se encryptuje stejna jako na locale, nebo se to **** az pri dekodovani?
krteczek
Profil
je to hodnota ktera se vytváří na serveru a na serveru se taky dekoduje
krteczek
Kaifman
Profil
a proc ty citlive udaje ukladas do cookies? od toho jsou preci sessions ne ?
krteczek
Profil
Kaifman: použití a správa cookies mi připadá jednodužší.
krteczek
xixli
Profil
krteczek> keď ti už tak strašne záleží na bezpečnosti tak to spravíš cez session cookie a neexistuje prakticky nijaká možnosť ako by sa niekto dostal k tým dátam / menil ich (ak nie je útočník adminom stroja :-). U zašifrovaného sa to stať môže, aj keď to nie je veľmi pravdepodobné.
A navyše: sessions sú veľmi pohodlné na spravovanie, pohodlnejšie ako cookie; prakticky o nič sa nemusíš starať... keď si lenivý sa sessions naučiť... :-) (neber si to zle)
Anonymní
Profil *
ahojte, tak jsem to předělal do sessions, je to fakt jednoduche :-)
zde uvádím pro ty co by to chtěli zkusit takový malý návod
PS: Pokud se nepletu tak počet znaků v jedné session může být max 255(6?)., takže si do ní můžete uložit spoustu informací, a protože je téměř nemožné session nakamuflovat tak stačí potom jen vybírat její obsah (například nick, stav, čas přihlášení a spoustu dalších informací).



<?php
//před začátkem php skriptu nesmí být žáden znak, ani mezera!!
sessions_start();//startování sessions, odted je můžeme použít kdekoliv ve scriptu
//kontrola, jestli je nastavena session a co se vykoná, když je
if(isset($_SESSION['prihlasen']))
{
//to co se provede pokud je nastavena tahle session
}
?>

<?php
//kontrola postu po odeslání přihlašovacího formuláře
if((!empty($_POST['jmeno']))and($_POST['jmeno']=="jmeno") and (!empty($_POST['heslo']))and($_POST['heslo']=="heslo"))
{
$_SESSION['prihlasen']=1;
header("location: /");
}
?>

<?php
//odhlášení pomocí odkazu na stránku s parametrem v adrese, například: index.php?akce=odhlaseni
if((!empty($_GET['akce']))and($_GET['akce']=='odhlaseni'))
{
unset($_SESSION['prihlasen']);
echo "<p>Byli jste úspěšně odhlášeni.</p>";
}
?>

doufám že sem se nedopustil při pochopeni funkce sessions omylu, ani při vysvětlování, jak s nimi začít pracovat. (když tak mne rychle opravte :-)
krteczek
Anonymní
Profil *
ako sa robi potom time out na session?
xixli
Profil
> ako sa robi potom time out na session?

Napríklad takto:
Na každej stránke čo niekto navštívi sa uloží do session čas, resp. sa skontroluje, či už nie je tento čas v session uložený. Ak už je, tak sa skontroluje (if($_SESSION['time']<time()-3600)) a prípadne ho odhlási, alebo sa zasa uloží do session aktuálny čas.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0