« 1 2 »
Autor Zpráva
24k_aw
Profil *
Mno ne ze bych to rad delal ale urcite okolnosti me k tomu nuti. Jeden maly ******* ze slovenska vulgarne nadava ve foru, ve clancich ... a potrebuji mu udelit BAN.

1/ IP + COOKIE ( ma dynamickou ip, cookiesku si umi smazat) takze sem v rejzli
2/ smazu mu ucet -> muze si vytvorit novy -> zakazu registraci -> uskodim novy potencionalnim uzivatelum(hracum)
3/ Zadam ban pro cele Slovensko ( tohle se mi nechce delat vubec)
4/ Mazat prispevky a ingorovat ...ale on si asi neda pokoj ani za pul roku

dalsi napady nejak nemam krom toho ze bych si upravil moduly a do diskuze atd by mohli prispivat jen uzivatele s vyssim levelem ktery udeluji ja. A to je trosku moc brutalni ...

Tak co s nim?
fimmos
Profil
Zkus mu nějak pohrozit, tím nemyslím vulgárními slovy, ale slušně, že jinak budeš nucen to oznámit na policii nebo tak něco.
Anebo přímo napsat odněkud mail, že porušuje něco, jako že jsi vyšší orgán, samozřejmě jako odesílatele mail nějakého orgánu. ;o)
Dero
Profil
A co ty vulgarity cenzurovat? Jako tady na fóru. Je to jen trocha magie s regulárními výrazy spojená s potřebou velké slovní zásoby. :o)
grafical
Profil
a co takto pustit po logine iba uzivatela, co ma taky isty IP ako pri registracii ? ale to by si zase znevyhodnil aj ostatnych :-)
habendorf
Profil
a co takto pustit po logine iba uzivatela, co ma taky isty IP ako pri registracii ?

To nejde, zabiješ minimálně modemisty. A v podstatě i všechny ostatní, kteří nemají pevnou IP. A lidé mají také třeba jeden komp v práci a druhý doma...
fimmos
Profil
Ta cenzura není špatná.. Ovšem použije mezeru uprostřed či něco jiného a je to opět venku...
Anonymní
Profil *
Regulární výrazy moc neovládám ani nepreferuji, ale podle těch ód co na ně lidi pějí by mezera nebo jiné znaky uvnitř slova neměly být problém.
Případně udělat kopii příspěvku, v té nechat odstranit diakritiku a nechat jen znaky z abecedy a v tomto podivném řetězci kontrolovat výskyt neslušných slov, pokud se nějaké vyskytne (nebo se jich vyskytne více) tak přispěvatel dostane smutnou zprávu že jeho příspěvek nebude přijat dokud se nenaučí mluvit slušně a možnost věc napravit.
Další možností je nechat do důležitých fór přispívat jen spolehlivé uživatele a ti ostatní by si své uznáni mohli vybojovat v ostatních - méně důležitých fórech.
fimmos
Profil
To by mě teda zajímalo, že by to neměl být těmi regulérními výrazy problém. Vezmu třeba slovo květina a berme, že je neslušné.
kvě-tina
#k.větin.a
|_|kvě*ina#
květ i na
kvě#ti#na
a různé.
Pochybuji, že by někdo seděl nad tímto a koumal regulérní výrazy.
Dero
Profil
fimmos

A proč ne? Stačí duplikovat, odstranit diakritiku, převést haxorské znaky (3 => E, 4 => A, 0 => O ...) a pak už jen naspat jednoduchý case-insensitive regulár, který najde k[^a-z]*v[^a-z]*e[^a-z]*t[^a-z]*i[^a-z]*n[^a-z]*a, zapamatovat počáteční a koncovou souřadnici, hodit do původního příspěvku na to místo hvězdičky a voilá!

Nezabere to víc než čtvrt hodiny. To už je těžší vymakat ten slovník a nějak to šikovně vyladit, aby prošel i tento text - "Chlapi čapli holku, rvačka bude. Bili se do rána."
fimmos
Profil
A co když tam vložím nějaký znak azbukou? ;o)
Dero
Profil
fimmos: Tak si za svoji námahu to ocenění v podobě sprostého slovíčka zasloužíš. :o)
fimmos
Profil
Dero
Ale jde to ;o)
Zerog
Profil
Tady to cenzuruje slova.. ? malej test prosim neberte to vazne ... ***** , prdel , k u r v a ...., k*u*r*v*a ...
24:_a
Profil *
Hoši
24k_away
Profil *
Chlapci moc jste mi nepomohli ;), ja jsem nechtel poradit jak filtrovat diskusi ...
zkuste nadhodit skutecne vyreseni problemu jak ho "ZABANOVAT"
jozob
Profil
24k_away
Nechaj mu doma koláčik, možno nebude taký múdry, aby ho vyhodil. Možno o ňom nebude vedieť a nechá si ho splesnivieť v poličke až do smrti.
Dero
Profil
Chlapci moc jste mi nepomohli ;), ja jsem nechtel poradit jak filtrovat diskusi ...
zkuste nadhodit skutecne vyreseni problemu jak ho "ZABANOVAT"


Když profiltruješ diskusi, tak přestane prudit, protože když bude jen hvězdičkovat, tak bude k smíchu. A to žádný ostrý vulgarista nechce. Jinak mu tam můžeš zkusit hodit kůkinu. A když to nepomůže, tak si vyzískej jeho mail a přes nějaký otevřený mailserver (nejlépe svůj vlastní) mu pošli mail z adresy neco@policie.cz ... na takové pitomečky to většinou stačí. :o)
Zerog
Profil
A cos vsechno zkousels.?.. jestli nema pevnou ip tak je to v tahu ... se chc zeptat tech co se v tom vyznej kdyz ma nekdo dynamickou ip adress tak se to generuje v jak sirokym spektrum ?? ja jen ze by to slo udelat tak ze by sis ty ip adessy toho slovaka ukladal a snazil ses o nem zjistit co nejvice informavi ..jako operacni system, rozliseni plochy, pocet barev , prohlizec, typ prohlizece, no proste vsechno co jde o uzivateli zjistit ......a pak by se to porovnavalo a kdyz by to souhasilo ....ty vsechny informace s nejakou ip adresou ulozenou tak by mu to nepovolilo pristu ........ ale jestli se ti tam bude chtit dostat tak se ti tam dostane (napr z jineho prohlizece, nebo neco zmeni) .....napada me jeste ze by slo to udelat tak ze bys vsem registrovanym poslals heslo a mu ne a vstup na treba forum by fungovalo jen po zadani toho hesla .... a pak nejtezsi ovsem nejspolehlivejsi zpusob je mu do PC natouhnot trojana kterej dela uplne jednoduchou vec a to to ze pri prihlaseni toho sl na internet to posle jeho picko ....pouzivaji to hackery na to aby mohli se nabourat na poitace s generovanou ip address ..treba kdyz maj modem pres telefoni linkuu ..
jozob
Profil
Ja neviem, prečo to ľudia stále riešia. Pokiaľ robím web, kde sa nachádza diskusia a zistím, že na nej začnú ľudia používať vulgarizmy, či iným spôsobom porušovať etické zásady, spravím jednoduchú vec. Napíšem prehlásenie o nezodpovednosti za obsah príspevkov. A potom mi už je jedno, čo tam budú písať - pokiaľ je to komunita aspoň na malej úrovni, vulgárneho človeka odvrhnú. Nie je nič lepšie ako verejné odsúdenie. Radšej si počkám, kým takého človeka odvrhne komunita, akoby som mu mal hodiť BAN. Je to efektívnejšie. A pokiaľ to komunite nevadí, neprekáža mi to - napísal som predsa prehlásenie.
Zerog
Profil
jo jo souhlasim s jozob
arcadosi
Profil
Spravit si vylet s kladivom v ruke ? :D
Zerog
Profil
?
24k_aw
Profil *
Mno jak jsem psal vyse, pouzil sem zakaz na IP a cookie zaroven, ale ******* tam byl znova. Vesmes nejde o filtraci, nechtel sem tam jeho prispevky vubec. Komunita hracu uz ho odvrhla, ale stve me. Vylet si udelat muzu ale copak ja 24lety, fitness centrum navstevujici ,aktivni fotbalista a pasivni karatista muzu jit bit nejakeho cucaka ktery nedosahl plnoletosti ? :)

Mno uz jsem si nasel zpusob, napsal jsem jeho providerovi pripojeni a jelikoz tam jsou rozumni lide, tak se mi dostalo urcitych informaci a prislibu ze s nim neco udelaji pokud bude skodit ;)

Tak dik za snahu
maarlin
Profil
zkus nejakou dlouholetou session, ta se sice po reinstallaci systemu smaze, ale preci jen ho to alespon odradi, pak je jeste min kruta moznost zakazat skupinu IP adres, ze kterych pristupuje (zrejme vsechny IP adresy jeho poskytovatele) napr. 212.89.54.0 - 212.89.54.255
llook
Profil
maarlin
Myslím, že za ty dva měsíce to už nějak vyřešil, ale co myslíš tou dlouholetou session? V prvním příspěvku je jasně řečeno, že cookies si umí smazat.
Zerog
Profil
jo taky by me zajimalo co tim myslis?
maarlin
Profil
no normalne, ulozi session treba na 2 roky. a session je podle me trosku slozitejsi smazat nez samotne cookies.
kolda
Profil *
pls řekně te mi jak mám odstranit IP BAN řekně te mi to na emailu:ondrakolda@seznam.czpls pls pls pls
Pavel Strejček
Profil
24k_aw
S tím se opravdu těžko bojuje, já bych doporučil udělat registraci nového uživatele, kterou musí povinně potvrdit na svém e-mailu. Všechny diskutéry, kteří porušují pravidla pravidelně mazat a banovat, tak aby si museli pro nové přihlášení vytvořit novou e-mailovou schránku.
Jinak spolehlivě se to ochránit nedá, pak už jenom logovat všechny přístupy uživatelů, rozesílat varování diskutérům a následně předat orgánům činným v trestním řízení.
Prohlášení, že se zříkaš odpovědnosti za obsah IMHO stačit asi nebude, jak někdo navrhoval.
Joker
Profil
maarlin
session je podle me trosku slozitejsi smazat nez samotne cookies.
No, když zavře a otevře prohlížeč tak je po session, ne? Stejnětak při vymazání cookies by se ta session udržela možná leda v případě, že by měl zrovna otevřenou tu danou stránku a na něco kliknul (čímž by se session id předalo přes odkaz nebo formulář a následně uložila nová cookie).

Asi nejlepší je ta registrace na e-mail a otravovi zablokovat účet... časem ho snad přestane bavit si vytvářet pořád nové e-mailové schránku.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0