Autor Zpráva
krivers
Profil *
Vůbec nerozumim PHP ale potřeboval bych pomocí PHP zaheslovat stránky nemohl by jste mi někdo pomoc?
krivers
Profil *
Jo a pro více uživatelů
Gekon
Profil
Ani nemusíš umět PHP, když máš placený hosting, tak si v administraci můžeš zaheslovat libovolný adresář....
grafical
Profil
skus hladat ;)
krivers
Profil *
no jo ale já mám hosting na webzdarma
Gekon
Profil
hm, tak to asi nepude.... buď se nauč PHP, nebo někoho popros, ať ti to udělá
grafical
Profil
jozob o tom napisal clanok : http://www.prievan.sk/2006/02/06/ako-na-to-ii-diel-zaheslovanie-strank y/
ah01
Profil
Na WZ funguje .htaccess - na PHP bych se (obzvlášť když to neumíš) vykašlal a zvolil tuhle cestu, navíc je bezpečnější.

viz http://www.jakpsatweb.cz/heslo.html#server
krivers
Profil *
Hmm to je nějaký složitý nemohl by jste mi to prosím udělat radči v tom PHP?
ah01
Profil
Jde pouze o vytvoření 2 textových souborů:

1) soubor nazvaný .htaccess

AuthName "Název sekce"
AuthType Basic
require valid-user
AuthUserFile /3w/wz.cz/l/lipsum/.htpasswd

kde /3w/wz.cz/l/lipsum/.htpasswd je absolutní cesta k 2. souboru (domovský adresář zjistíte, po přihlášení k učtu na WZ, v sekci info)

Tento soubor umístíte do složky, která má mít omezený přístup.

2) soubor nazvaný .htpasswd

ten obsahuje jména a hesla uživatelů ve formátu
jméno:zakódované_heslo

tyto řádky snadno vytvoříte pomocí nástroje na http://www.xs4all.nl/~remcovz/htpasswd.html

To už snad tak komplikovaně nevypadá, ne?
A garantuji Vám, že pomocí PHP to bude mnohem komplikovanější.
ajinek
Profil *
lidi jak zabezpečit stránky co nejlépe? myslím tím třeba admin sekci
adamico
Profil
no tak mi povedzte prečo ked idem do zaheslovaného adresára vyskočí okienko kde mam zadat heslo, zadam a znova sa objavi to okienko na zadanie hesla a proste vždy pri odoslaní hesla sa znova objavi to okienko, t.j. nedá sa dostať do adresára, a heslo je správne
petrVan
Profil *
tyto řádky snadno vytvoříte pomocí nástroje na http://www.xs4all.nl/~remcovz/htpasswd.html

tak todle je podle me blbost, hesla se sifruji v php pomoci fce crypt(); a pokud se nemylim, tak kazdy server sifruje pomoci teto fce ODLISNE!!!



no tak mi povedzte prečo ked idem do zaheslovaného adresára vyskočí okienko kde mam zadat heslo, zadam a znova sa objavi to okienko na zadanie hesla a proste vždy pri odoslaní hesla sa znova objavi to okienko, t.j. nedá sa dostať do adresára, a heslo je správne


vytvor si php soubor neco.php a nahraj ho na wz a pust si ho, ukaze ti to zasifrovane tve heslo. soubor muze mit napriklad tento obsah:



<?php
$heslo = "mojeSuperHeslo145"
echo crypt($heslo);
?>
adamico
Profil
no sice som na ic.cz ale šak ok skusim
adamico
Profil
nejde ked idem na tu podstranku tak mi vypíše toto:

Parse error: parse error, unexpected T_ECHO in /home/free/yw.sk/t/trieda/root/www/block/nieco.php on line 5
Fnesveda
Profil
Za tim $heslo = "mojeSuperHeslo145" musíš napsat ;
adamico
Profil
Za tim $heslo = "mojeSuperHeslo145" musíš napsat ;
Nechápem
petrVan
Profil *
oprava




<?php

$heslo = "mojeSuperHeslo145";

echo crypt($heslo);

?>

ah01
Profil
petrVan
ad tak todle je podle me blbost, hesla se sifruji v php pomoci fce crypt(); a pokud se nemylim, tak kazdy server sifruje pomoci teto fce ODLISNE!!!

Jak kdy a jak kde, použití výše zmíněného nástroje například na WZ funguje. Navíc, seš si jistý, že ten nástroj používá zrovna systémovou fci. crypt? Apache pro AuthUserFile (.htpasswd) totiž umožňuje použít více hašovacích algoritmů.

adamico
můžeš se na ruční tvorbu vykašlat a použít PHP script Htconfig (stačí vyplnit formulář)
petrVan
Profil *
petrVan
ad tak todle je podle me blbost, hesla se sifruji v php pomoci fce crypt(); a pokud se nemylim, tak kazdy server sifruje pomoci teto fce ODLISNE!!!

Jak kdy a jak kde, použití výše zmíněného nástroje například na WZ funguje. Navíc, seš si jistý, že ten nástroj používá zrovna systémovou fci. crypt? Apache pro AuthUserFile (.htpasswd) totiž umožňuje použít více hašovacích algoritmů.



Zatim sem se nestkal s zadnym hostingem, ktery by to sifroval jinak nez pomoci fce crypt
adamico
Profil
můžeš se na ruční tvorbu vykašlat a použít PHP script Htconfig (stačí vyplnit formulář)
No tak ked to dam na stránky, tak vypíše nelze se prihlasit, či že mne to je tak na ....
adamico
Profil
poprípade napíše toto :


Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, [no address given] and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.
ah01
Profil
adamico
tak mi pošli .htaccess, který to vygenerovalo na mail (je v profilu), nebudeme to řešit tady
adamico
Profil
nevygenerovalo to nič...
ah01
Profil
adamico
Pokud to hlásí „Internal Server Error “, tak je chyba ve vlastní konfiguraci Apache (o čemž pochybuji) a nebo je chyba v .htaccess. Pokud to způsobilo spuštění Htconfig, tak bych ten htaccess rád viděl. Ale jak říkám, spíš mě kontaktuj na mail, pokud je to opravdu chyba Htconfigu, tak se to tohoto vlákna nějak netýká.
adamico
Profil
no tak tu som asi skončil......
ah01
Profil
adamico
Na čem jsi skončil? Předpokládám, že v adresáři, který hlásí tu chybu máš soubor .htaccess, je to tak?
adamico
Profil
ano je to tak....a s čím som skončil ? s týmto, kašlem na to...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0