Autor Zpráva
letmo
Profil *
Udělal jsem si stránku s formulářem a po vyplnění se mi odešle metodou post na stránku add.php, která se připojí k databázi a obsah formuláře do databáze přidá. Nedá se nějak zajistit, že obsah textarea, kde si naformátuji text bude v tom formátování uložen i do databáze? Takhle i když to ve textarea odentruju třeba desetkrát(nemyslím tagy br apod.), vkládá se to tam jen jako jeden řádek když si pak prohlídnu zdroj, kód stránky.
Martinnnnn
Profil *
$text = nl2br($text);
djlj
Profil
Při výběru z databáze použij fci http://cz.php.net/nl2br
roberto
Profil *
Prave do teraz tiež riešim... keď si pred zápisom do databázy upravím premennú $text = nl2br($text); a potom následne necham otvoriť opäť do TEXTAREA a odošlem pridá mi tam opäť dalšie <BR />... ako mám načítať už upravenú premennú z SQL bez znakov <BR />...
djlj
Profil
roberto
Nejlepší je do databáze uložit neupravený text a upravovat jej až při výpisu.
roberto
Profil *
Vďaka djlj, ide to tak pohodlne... pre výpis som použil echo nl2br($text);

PS: mimochodom nešlo by, aby boli pri výpise zachované aj medzery z formulára?
djlj
Profil
roberto
Myslíš to, že kdy napíšeš několik mezer za sebou, tak aby se tak i zobrazily? Normálně to nejde. Ty mezery sice uvidíš ve zdrojáku, ale prohlížeč je nezobrazí. Na to bys musel použít html tag <pre>.
roberto
Profil *
áno myslel som to tak.. ale zase tag <pre> nebude automaticky na stránke ukončovať riadok (text bude pokračovať aj mimo zadefinovanej oblasti, či už cez CSS alebo tabuľky) a pevný WRAP fo formulári mi tiež nevyhovuje... blbé čo?
letmo
Profil *
nl2br není to co hledám, já potřebuju aby to dělalo následující:
v textarea napíšu např:

toto je textarea<br />
další řádek<br />
další řádek<br />


pak se to odešle a přidá do databáze, ale zdrojový kód stránky nevypadá takto, ale: toto je textarea<br />další řádek<br />další řádek<br />


potřebuju aby to bylo stejně formátovaný jako v tom textarea před odesláním
djlj
Profil
letmo
No, nevím sice, co tím sleduješ, ale možná by pomohlo při výpisu z databáze přidat za každé <br /> ještě \n

Viděl bych to nějak takto: $text=str_replace("<br />", "<br />\n", $text);

Ale funkčnost nezaručuji :)
letmo
Profil *
No já jsem si k tomu přidávání a prohlížení záznamů z databáze udělal ještě admin rozhraní, kde se vypisuje i kód článku kvůli přehledným úpravám a tak se mi to jaksi špatně čte když je to dlouhý až do nebe.
Jo a děkuju, to bylo to co jsem hledal.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0