« 1 2 3 4 5 6 7 »
Autor Zpráva
souki
Profil
....pokračování z http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=26&topic=3 0114
Michal Hölzl
Profil *
hmm ja myslim, ze v dnesni dobe psat v PHP neco vetsiho neni zrovna to nejlepsi. Ale naky webiky pro mensi firmicky, proc ne.
Hugo
Profil
souki

Ma tato diskuze smysl? Uz to tu nekolikrat bylo a nic se nevyresilo.
souki
Profil
záleží na tom jak se v PHP píše... teď jsem dělal nadstavbu jednomu většímu projektu a docela jsem ho proklínal. Původní programátor využíval php tak jak b ylo původně vymyšleno - tzn. bačti z DB,spočítej a vypiš. Upravit v tom něco je horor. Ale když se od začátku používají rozumně pseudoobjekty a je navržena nějaká struktura, tak v tom nevidím problém
Acci
Profil
PHP tu IMHO s námi bude ještě dlouhou dobu. Podporuje jej většina hostingů, existuje pro něj mnoho návodů a velké množsví lidí s ním umí pracovat (i když ne na nějaké vysoké úrovni)

Michal Hölzl
Proč myslíš, že se v PHP nedá napsat něco většího? Co přesně tam chybý pro to, aby se to napsat dalo?
souki
Profil
Hugo
chtěl jsem jen přesměrovat horu OT...
souki
Profil
Co přesně tam chybý pro to, aby se to napsat dalo?
nejspíš grafické prostředí =)=)=)
Jan Němec
Profil
NO nevim nevim :-) techto diskuzi neni nikdy dost kdyz se lidi bavej slusne :-)

PHP je zastaralej jazyk kterej opravdu staci uz jen na nejaky manesi veci a ne na nejaky giga projekty hlavne programatorovy nedava takovej konfort jako je napriklad .NET.
souki
Profil
Jan Němec
nebyl by příklad? jsme si sice zastáncem PHP 5 a využívání všech jeho možností, ale třeba je na čase přeorientovat se jinam :)
Jan Němec
Profil
OK .NET ti nebizi obj jako je napriklad obj DataGrid, DataList, FormView (pro vypis dat) staci pouze napsat SQL dotaz a jedes. Zabudované zabezpecení MemberShep. Lepsí prostredi. Full OOP podpora vice jazyku. Vytvaření komponent jako .dll


atd atd takhle bych mohl napsat dalsich par veci
souki
Profil
Jan Němec
takže hlavním problémem zůstává jeho slabá podpora...
Jan Němec
Profil
TO neni o podpore to je o konfortu

Jelikos je .NET revolucní platforma je v tom ze je nova

PHP je uz docela dost stare sice se stoho snazej napriklad udelat OOP jako napriklad v PHP5 ale opet to je jen napodobenina. Kdyz vemu PHP.NET tak tam opet chyby treba generika a jine veci které jsou moderní a konfortní.
DJ Miky
Profil
Podle mě je dobrý kombinovat to - C++ (client-side) a PHP (server-side)
Jan Němec
Profil
Jako ja netvrdim ze PHP je nejaky hrozny zacinal jsem v nem ale proste neposkytuje konfort.
Kdyz uz se bavíme o C++ tak proc ne C# :-), která je opet docela vychytana (napriklad opet generika, automaticka sprava pameti a jine veci)
Michal Hölzl
Profil *
Acci :
treba poradna podpora OOP, sice v php o to pokus byl, ale ne zrovna uspesnej ;)
jak psal souki o tom grafickym rozhrani tak to nechapu, jasne PHP muzu psat v nakym notepadu, ale jde to i treba v golivu a formulare si naklikam :) ale na druhou stranu je fakt, ze php je omezeny na par zakladnich html formularovejch prvku a tim to konci.
souki
Profil
Michal Hölzl
výstupem je vždycky HTML a tím to končí.. nějaká spássa by mohla přijít s XHTML 2.0, ale toho se dočkáme tak za 15 let...
jozob
Profil
souki
"ale toho se dočkáme tak za 15 let"
Ak sa ho vôbec dočkáte.
Jan Němec
Profil
ano vystup je vzdicky HTML to je snad jasne jak by to pak prohlizec intepretoval tady jede ale prece o pohodly programatora a ne aby se upsal k smrti.
souki
Profil
Jan Němec
nějaký typ na hosting s .NET a Hello worl návod by nebyl? Chtěl bych se aspoň podívat o co přicházím....
Jan Němec
Profil
Tak pokud chces zacit z .NET tak si stahni VS2005 web developer Express je free i pro komercni uceli toto IDE ma i v sobe zabudovanej IIS server takze debugging muzes provadet primo v VS

pokud ale prece jen chces hosting tak napriklad http://free2.aspweb.cz/Default.aspx
DoubleThink
Profil *
Pro lepší orientaci - diskutující Jan Němec a Michal Hölzl mají identickou IP.
Jan Němec
Profil
To je nejakej problem ? Ja nevim ze vdnesni dobe lidi asi nechapou ze je hodne lidi v passivu a mas polecny brany (pro nezkuseny Moderatory 'DoubleThik') STEJNY IP ;-]
souki
Profil
DoubleThink
řekl bych, že tady je to docela jedno...
Michal Hölzl
Profil *
DoubleThink
nejak mi unika souvislost s nasimi nazory a sdilenou IP adresou ;)
jsou skupiny klidne i 100 lidi a vsichni maji stejnou IP adresu, myslim ze to neni zadny hrich ;)
slysel si nekdy sitich czfree, nebo vetsich administrativnich budovach, statnich organizacich a celkove mistech, ktery vyuzivaji stejnou gateway? ;)
Jan Němec
Profil
Lol neblbni da ti ban :-)
Aesir
Profil
A proč by nemělo mít PHP budoucnost? V čem budete psát podobné aplikace jako je návštěvní kniha, malý redakční systém a jim podobné?
Michal Hölzl
Profil *
Aesir
jojo to uz sem tu psal, ze na bezny veci je furt pouzitelny, tohle je jeden z pripadu. Zaroven vsak nevidim problem tohle psat i v necem jinym, viz treba .NETko
thingwath
Profil
Jan Němec
K čemu by PHP potřebovalo generika?
Aesir
Profil
Michal Hölzl:

Pokud bude dokumentace, hotové příklady, tutoriály a všelijaké návody i pro začátečníky ve všech možných i nemožných jazycích ve stejné podobě pro .NET jako pro PHP, stejně tak hosting, pokud bude takto rozšířen, tak samozřejmě. Ale jinak se žádný podobný jazyk nerozšíří stejným způsobem jako PHP.

Mně osobně je to jedno. Pokud mi zákazník řekne, že chce svůj e-shop napsat procedurálně v PHP a patřičně za to zaplatí, tak to dostane. PHP jako takové na to možnosti má, okolnosti jsou věc jiná.
Jan Němec
Profil
LOL tak si o tom neco precti a poznas :-) az budes programovat v necem co dba striktne typizaci a obj tak poznas k cemu je to dobre
« 1 2 3 4 5 6 7 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0