« 1 2 »
Autor Zpráva
HGD
Profil
Zdravim.
Nevíte jestli by šlo nějak udělat, aby se zablokovalo vyjetí menu po kliknutí pravim myšítkem?
WanTo
Profil
Udělat to sice nějak jde, ale jde to i obejít. Tady žádné spolehlivé řešení neexistuje.
habendorf
Profil
Určitě ne v PHP a určitě tím nezabráníš kopírování obrázků.
HGD
Profil
No tak já nepotřebuju něco co se nedá obejít (všechno se dá), ale většinou kliknout pavim myšítkem a dát uložit obrázek umí každý jalový tele, tak alespoň trošku tomu zabránit
Alphard
Profil
třeba tohle:
http://www.jakpsatweb.cz/javascript/priklady/prave-tlacitko-zakaz.html

ale jde to velice snadno obejít
HGD
Profil
No tak to nejde no ;)
Ale za pokus to stálo :D
Bubák
Profil
Pojmenuj obrázek třeba prn.foto007.jpg
Ale tohle je taky jen omezení pro jalové telata.
WanTo
Profil
A téměř každý jalový tele napíše nějakému ochotnému kamarádovi na ICQ, ať mu s tím pomůže. Alespoň takové mám zkušenosti.

Mimochodem, je opravdu tak nutné zakazovat ukládání toho obrázku?
HGD
Profil
No chtěl sem to, když na někomu dělam baner na zakázku, tak při první prezentaci to nahrávam na svuj upload, tak bych nechtěl, aby moje bannery běhaly po netu a já z toho neměl nic
adamico
Profil
už je na túto toľko tém, je naozaj nutné zakládať ďaľšiu ?
Ked nechceš aby si ludia stiahli obrázok, tak ich proste na web nedávaj, a ak ich chceš mať na webe, tak si sprav aspon reklamu, že si do toho pbrázku napíšeš aj cez paint url webu, a hned to bude lepšie. =)
habendorf
Profil
HGD: Tak si tam dej http autentifikaci.
Lukáš Maixner
Profil
habendorf
obávám se, že HGD se bojí svých klientů... :)

HGD
Co do banneru dát nějaký vodoznak "preview" nebo tak něco? Každá ochrana, která se dá obejít (a to se dá každá - i kdyby měl jen brát screen shoty přes PrtSc), se v případě potřeby také obejde. ;)
habendorf
Profil
obávám se, že HGD se bojí svých klientů... :)

Tak to je špatný.
adamico
Profil
to je....ale vieš jak zabránič stahovaniu obrázkov ? napíš do .htaccess
Deny from all 


Funguje to :-D
hans
Profil *
HGD a ostatni:

Proboha vzpamatujte se!! Žádným způsobem nejde zabránit uložení zobrazeného obrázku neboť v okamžiku kdy jej vidíte ve www prohlížeči je již dávno uložený ve vašem PC :-) :-)

Takže z principu samotného fungování internetu má ten banner nahraný každý kdo se na ty stránky podívá. Že spousta jalových telat o tom neví a neumí se k němu dostat je jiná věc. Ale zamezit tomu prostě NEJDE!! A stejně se tady ta otázka zase objeví jako každý měsíc znovu a znovu a znovu :-(

Pokud chceš zamezit jeho krádeži nedávej ho na www nebo do něj vpašuj vodoznak, který jej znehodnotí a znemožní jeho zneužití. Pokud to tedy je až tak úúúúžasný banner aby jej někdo vůbec kradl :-)
hans
Profil *
adamico:
jo to je asi jediný způsob :-)
habendorf
Profil
hans: HGD a ostatni:

Asi spadám mezi ostatní, takže to jen vysvětlím. Myslel jsem, že jde o zabránění nežádoucího přístupu k obrázkům, ale nenapadlo mě, že i před klientem.
Já to běžně používám, heslo znám já a klient, třeba http://projects.1-webdesign.cz/naturhair/
Nikdo by se tam teoreticky neměl dostat.
adamico
Profil
HGD

myslím že nie len ja ale aj ostatný sú zvedavý o aký obrázok ide, pretože to teda musí byť majstrovské dielo na ktoré sa asi vztahujú autorské práva, a máš asi patent na to ako si ten obrázok vytvoril. Daj url, lebo nechcem umrieť bez toho aby som ho nevidel =)))))))
Peca
Profil
Co tady blbnete? Koho zajímají bannery? Mám na ně filtry a jsem rád, že se na ně nemusím dívat :-))
Jak vůbec může být banner zneužitelný? Není náhodou od toho, aby dělal reklamu?
Když ho nikomu nechceš ukazovat před veřejnou prezentací, tak ho prostě zákazníkovi pošli mailem.
HGD
Profil
No tak právě mi jde o to, že se mi to mejlem posílat nechce, a de mi vlatně o to, aby ten pro koho to dělam, si to nevzal dřív než za to něco budu mít.
Opravdu nejelegantnější řešení je ten vodoznak a když jinak nedáte, tak tu je

Peca
Profil
Chtělo by to vylepšit kódování obrázku ve slově návštívnost :-)
Jediné možné řešení by bylo ukázat to zákazníkovi osobně na vlastním počítači.
Nebo udělat to v nestadardních rozměrech (800x600 s transparentním okrajem).
adamico
Profil
jj
ten
Profil *
No to je jednoduchý, napiš si vlastní rozšíření prohlížeče a posílej ty obrázky šifrovaný se zobrazením přes overlay. Bohužel vyfotit to digitálem pujde ASI VŽDY.
vendo
Profil
Ak toto po mesiaci ešte niekto číta - zakázaž pravú myš sa dá na strane klienta - teda Javascriptom, ale stránka sa dá uložiť cey save as... ale ak by sa dal zdroják importovať vey @import, a je tam myslím ešte jedna funkcia - teda ak by to šlo, importovať štýl, v ktorom by bol vpašovaný skript, tak v jednej z týchto funkcií robí problém uložíť stránku, ale vlastne aj to sa dá prekonať, ak sa človek pozrie do zdrojáku a potom si ručne naťuká cestu...-

Ale pokiaľ by mal niekto thumbnail galériu fotiek, ktorá by po kliknutí zobrazila zväčšeninu ako nové okno bez akéhokoľvek menu - vtip je v tom, že by to muselo byť volané cez server a prípadne Javascript použiť nejako aj na strane serveru alebo nájsť prípadnú ekvivalent funkciu v PHP, - takto by nešlo stiahnuť nič - teda pokiaľ by bolo zároveň zakázané myšítko...

A na záver - ja som to ešte nevidel - ale je tu vraj nejaký downoload protector file - www.phpscriptcenter.com
Joker
Profil
Jééžiš, už je to tu zase. Takovýchhle témat je tu snad přes deset.

to je....ale vieš jak zabránič stahovaniu obrázkov ? napíš do .htaccess
Deny from all

Jéé, tohle řešení jsem tu kdysi navrhnul, koukám, že se ujalo :o)))

ten
Jo, to je dobrý :) A ještě by to šlo udělat tak, že by se v určité frekvenci střídalo zobrazení jen sudých anebo jen lichých řádků obrázku (podobně jako to dělá televize), což by (snad) omezilo ty digitály, minimálně by to degradovalo kvalitu na fotce ;-)
Joker
Profil
vendo
takto by nešlo stiahnuť nič
Třeba v Opeře (nebo Firefoxu) se menu zakázat nedá. Dá se zakázat leda adresní řádek, který si zas jedním kliknutím můžu vrátit zpátky.
Nehledě na to, že můžu kdykoliv udělat tohle:
- napsat opera:cache
- najít si adresu stránky
- přečíst si, v jakém souboru je uložený ten obrázek
- na disku si zkopírovat příslušný soubor
moon
Profil *
proč ten prosluly baner ne vytvořiš ve flaši a při kliknuti na ně bude přesmeřovat vždi a pouze na tvi str. timto způsobem baner je nepouzitelny pro ostatny - dělali by ti pasivný reklamu.
===
Ja take pracujem nad znemozneni ukladani. zatim pouzivam zakaz ukladani přez miši a nasekani obrázku. Potřebuju ještě zakázat ukladani str. v celku, a mislim si že dost bi zkomplikovalo stahovaní
Bubák
Profil
mislim si že dost bi zkomplikovalo stahovaní
Taky jde do textu "zabudovat" obrovské množství pravopisných chyb, stačí jedna nebo dvě do každého slova. Takový dokument jde stáhnout, ale počeštění může zabrat více času, než odstranění vodoznaku.
Fingon
Profil
Tohleto sem snad jeste nevidel! :-D Neuvěřitelný... fakt.. :-D :-D Ty teda delas z cestiny hnuj. omg..

moon:

baner
:-D banner

flaši
flashi

vždi
vždy

tvi
tve

pro ostatny
pro ostatní

pasivný reklamu
pasivní reklamu

přez
přes

miši
myši

mislim
myslím. A já se ptám: opravdu myslíš??? :-D

bi
by

Tak tohle sem jeste myslim nevidel - nasekat tolik hnoje do tak kratkeho textu. Omluvil bych to snad jen kdybys byl cizinec.. Jinak je to humus. :-)

Jinak s tim flashem mas recht, ale treba to dela schvalne v gifu aby to mel bezbarierove. Presmerovani na jeho stranky je taky dobry, ale kdo umi upravit action script tak ma vyhrano. Best je podle me porad gif spolu s vodoznakem.

A nauc se pls cesky nez sem neco napises. :-D Ja tam mam taky treba chyby v carkach, ale myslim s mekkym bych asi nenapsal. ;-)
Joker
Profil
zatim pouzivam zakaz ukladani přez miši a nasekani obrázku
To je myslím na nic, třeba já vůbec obrázky přes miši neukládám, ani nevím, co to miši je :-)

mislim si že dost bi zkomplikovalo stahovaní
No to bych neřekl, jak to, jestli je někdo bi může zkomplikovat stahování? Podle mě to vůbec nemá vliv :-D
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0