Autor Zpráva
Cifro
Profil
Na lokálnom stroji (bez pripojenia na internet a bez sieťovej karty) s Win 98 second edition som si nainštaloval Server Apache, ale nedarý sa mi ho spustiť. V súbore errors.log vypisuje že nemôže počúvať na porte 80.
Samozrejme ako verný čitateľ tohto webu som si prečítal Yuhuůov článok ako nastaviť apache. Skúšal som namiesto 80 dať tam 8080, ale aj 8000. Stále sa odmieta spustiť.

Najprv som si myslel, či to nebude tým, že nemám žiadný sieťový protokol nainštalovaný (keďže nemám sieťovú kartu). Nainštaloval som TCP/IP protokol a nejaký sieťový adaptér (musel som lebo by ma inak inštalátor protokolu nepustil ďalej). Ale trt. Aj tak sa nechcel apache spustiť.

Skúšal som Apache 2.0.53 a Apache 1.3.33. Nefungovalo to ani s jedným.

Tak čo s tým?
llook
Profil
Nemáš to nějak zakázané osobním firewallem?
thingwath
Profil
llook: Na windows 98 které nikdy nebyly připojeny do sítě bych to moc nečekal...

Zkus pingnout adresu 127.0.0.1, když to nepůjde, tak bude chyba stále někde v nastavení té sítě.
Cifro
Profil
Osobný firewall, ani antivirus nemám. Pingnout to som skúšal a vypísalo mi že 4 pakety sa stratili (100% strata). Proste to nefungovalo.

"Thingwath: někde v nastavení té sítě". No, jo ale kde v nastaveniach siete. Keďže nemám sieťovú kartu fyzicky v počítači tak som skúšal nainštalovať napr. Infra port (ten tiež nie je v počítači), alebo niektorý iný sieťový adaptér ktorý bol v zozname inštalátora. Všetko neúspešne. Apache v súbore error.log stále hlási že:

[Thu Mar 10 19:50:56 2005] [crit] make_sock: failed to get a socket for port 80.
thingwath
Profil
Stačí mít nainstalovaný TCP/IP. Ten problém je určitě někde s tím protokolem, možná je něco špatně nainstalované nebo nastavené. Zkus všechny ty síťové protokoly a zařízení vyházet a nainstalovat znova. Jinak ti ale moc neporadím, windows vidím dvě hodiny za týden a windows 98 už si ani nepamatuju.
Yuhů
Profil
taky bych řekl, že problém bude v instalaci/neinstalaci TCP IP. Ale nikdy jsem se s tím nesetkal.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0