« 1 2 »
Autor Zpráva
Frank
Profil *
Dobrý den,
na svém PC mám Windows XP Professional a potřeboval bych na něj nainstalovat Apache, PHP, MySQL. Chtel jsem vyzkouset ty souhrne baliky, ale nefunguje mi ani PHP Home 2.3.0 ani PHP Triad 2.2.1. Co se prosim vas musi udelat, abych to pod Xpeckama rozjel? Drive mi to normalne jelo. Dekuji za kazdou radu! Frank
Vít Dlouhý
Profil
Jak nefunguje?

Zkuste http://www.apachefriends.org/en/xampp-windows.html
Frank
Profil *
Mno, uz se mi povedlo rozchodit PHP Triad 2.2.1 (localhost my funguje), ale kdyz se chci prihlasit do PHPMyAdmina, tak to vyhodi tuhle hlasku: Access denied for user: 'root@localhost' (Using password: NO). Kdyz jsem poprve spoustel DB, tak jsem zdal jmeno i heslo: root. Díky moc za pomoc
Yuhů
Profil
tak by mělo stačit vlézt do zdrojáků PHPAdmin, najít tam soubor s hesly a doplnit tam root@root
Oswald
Profil *
Instalace phpMyAdmin na Interval.cz - Málek, Vilém (16. 10. 2004)
Hugo
Profil *
2Frank

Nejlepsi je nainstalovat Apache server pomoci instalatoru, a pak tam doinstalovat PHP a MySQL. Pro MySQL existuji (IMHO) taky instalator a PHP staci pouze rozbalit ze zipu.

Konfigurace zabere max. hodinu (poprve), a bezi to podstatne lepe nez PHPTriad (vlastni zkusenost).
Michalek
Profil
> Nejlepsi je nainstalovat Apache server pomoci instalatoru
Pokud to ovšem jde. Mě instalace proběhne poprvé, pak se něco stane a exáč přestane fungovat.
Hugo
Profil *
A co mas za OS??

Me se povedlo Apache i s PHP a MySQL rozbehnou bez problemu na WinXP i Win98SE (a samozrejme i na Linuxu).
Frank
Profil *
Díky za tipy, vyzkouším to a ozvu se.
Frank
Profil *
Tak jsem zkousel najit ten soubor s hesly, ale marne. Zkousel jsem to jak rucne tak i pres vyhledavani ve windows, ale nenarazil jsem na to. Jinak php+mysql funguje uplne normalne. Jedine co mi teda nefunguje je ten phpMyAdmin. Neznate nekdo nahodou nazev toho souboru. Diky za pomoc
Hugo
Profil *
2Frank

Mel by to byt soubor config.inc.php, if jsem spravne pochopil tvuj dotaz.
Frank
Profil *
UZ TO FUNGUJE !!!. Diky moc. Otevrel jsem soubor config.inc.php a tam jsem pridal heslo (v mem pripade to bylo: root). Ted uz to jede bez problemu. Diky moc vsem, kteri mi tu pomohli! Frank
mirrda
Profil *
Konfigurace zabere max. hodinu (poprve)

Mi to trvalo asi tři dny, než jsem zprovoznil Apache + PHP + MySQL + PHPMyAdmina
Anonymní
Profil *
2Mirrda

Ja jsem zacal tim, ze jsem si precetl pokyny k instalaci (i kdyz to vetsinou nedelam :-)), a zabralo mi to zhruba tu hodinu (vcetne konfigurace). Kdyz jsem to pak instaloval podruhe, tak jsem to zvladl zhruba behem 20 min.

Ve vysledku je to podstatne lepsi nez PHPTriad.
Anonymní
Profil *
FoxServ is an Apache / mySQL / PHP installer package for Windows and Linux. Unlike NuShpere
or PHPTriad, FoxServ features the latest version of all included pacakges, user defined
configuration during installation, PHP as a module, PEAR, and the Zend Opt
Development Status: 4 - Beta
Environment: Console (Text Based), Win32 (MS Windows)
Intended Audience: Developers, End Users/Desktop, System Administrators
License: OSI Approved
Natural Language: English, Japanese
Operating System: 32-bit MS Windows (95/98), 32-bit MS Windows (NT/2000/XP), All 32-bit MS
Windows (95/98/NT/2000/XP), All POSIX (Linux/BSD/UNIX-like OSes), Linux, Win2K, WinXP
Programming Language: C++, Perl, PHP
Topic: CGI Tools/Libraries, HTTP Servers, Software Development[/b][b]
Russell
Profil *
Fox Serv je zastarali, skus XAMPP
Vincek
Profil *
Nazdar.
Mám Windows XP a potřeboval bych rozchodit PHP 4. Stáhnul jsem si ho v zipu a nevím kam a co mám přesně překopírovat. Když totiž spustím php.exe vypíše mi to hlášku něco jako tohle: Uvedený modul nebyl nalezen "./php_*.dll" a takhle mi to vyjmenuje všechny soubory co jsou v php/extensions. Pokud mám chybu v php.ini nebo jinou a víte co s tím pište na vincek.hdd@centrum.cz.

Díky předem.
Tomik
Profil
To Vincek :

1) Ten zip si rozbal třeba do "c:\php"

2)Potom si najdi v tom adresáři soubor "php.ini-dist" a nakopíruj ho tam, kde máš windowsy (c:\windows) a přejmenuj ho na "php.ini"

3)V souboru php.ini pak musíš nastavit cestu k dll knihovnám - direktivu "extension_dir" nastavíš na "c:\php" (nebo tam kde máš PHP) (tj. na řádek kde máš v souboru php.ini napsáno "extension_dir = ./" přepiš na extension_dir = "c:\php")

Toť vše ...
pyty
Profil
http://hulan.info/blog/item/instalace-apache-mysql-a-php-na-windows
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=9&topic=24 3
Vincek
Profil *
Jo zkusil sem to a pořád mito nefunguje. Ani když jsem řádek přepsal takto: extension_dir=c:\php.
Už opravdu nevím co mám dělat
Vincek
Profil *
Ještě se zeptám. V php.ini jsou řádky extension_dir="./" dva. Je jedno který z nich zmením?
llook
Profil
Měl by tam být jenom jeden, takže jeden buďto smaž nebo zakomentuj.
Perun_x
Profil *
Ahoj, mám problém s MySQL. Používám Apache 2 a PHP 5, MySQL 4.1, všechno vypadá, že funguje, MySQL server normálně spustím, příkazy z příkazového řádku fungují, PHP ale hlásí errory - neumí použít žádnou MySQL funkci, př: Fatal error: Call to undefined function mysql_connect() in E:\www\main.php on line 23 . Nevíte někdo, co s tím?
krteczek
Profil
Perun_xchcybí ti v php rozšíření php2mysql nebo tak nějak ( mi to dělalo na mandrake )
krteczek
Hugo
Profil
Perun_x

prekopiruj soubor php_mysql.dll do adresare c:/windows a restartuj server
Anonymní
Profil *
Zdravim, pokousim se rozchodit Apache a nejak se mi to nedari... Zmenil jsem DocumentRoot a kdyz zadam pozadovanou adresu souboru, vypise se mi pouze obsah tohoto souboru. Na co jsem zapomnel?
Kajman
Profil *
Pravděpodboně nainstalovat a nastavit php (ale z toho příspěvku není zrovna jasné, cože se vám nezdá).
Dušan
Profil *
Příspěvek odstraněn moderátorem. Pro nový dotaz si prosím založ nové téma.
samo
Profil *
Prosím, pomôžte mi !
Chcem si nainštalovať apache, mysql, a php na svoje PC s XP. Tie balíky kde sú všetky tri mi nejdu. Samostatne som to inštaloval podľa troch návodov a ani s jedným mi to nejde (každý sa niečím líši). Kde môže byť problém ?
Leo
Profil
"Kde môže byť problém ?"

Na nejruznejsich mistech. Smazte vsechno co tam mate, a pak nainstalujte Apache, otestujte jestli bezi. Pak PHP a otestujte jestli bezi, a teprve pak MySQL a otestujte. Leo
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0