Autor Zpráva
ivos
Profil *
Chtěl bych se zeptat, zda je možné se připojit k serveru Apache, který jede na jednom PC z jiného počítače v síti?
Zkoušel jsem zadat ip adresu počítače, kde jede Apache, ale nepodařilo se mi to... <br>You don't have permission to access / on this server. <br> Apache/1.3.27 Server at localhost Port 80<br> IP adresu přiřazuje DHCP server.... Mohl by mi někdo poradit jesli to jde spustit? Ivoš
MzM
Profil
co to má společného s PHP nevím, ale jít to musí, protože to je účel, aby se na apache doptali i jiní jak z localhostu. Takže se podívej, jestli je ten PC s apache připojený do sítě. Pak se na tom stroji s apapche podívej, jakou má přidělenou IP (případně, pokud má jméno, jaké), z druhého zkus zadat tohle IP (ne 127.0.0.1) to je localhost na každém stroji. Pokud to nejde, zkus napřed PING na adresu toho apache. Pokud ani to nejde, je problém někde v drátech případně v DHCP.
DJ Miky
Profil
Pokud chceš vidět obsahm tak bych zkusil zkontrolovat, kde všude Apache naslouchá (direktivy Listen) a kam to vede, tzn. zajistit, aby vše vedlo do stejného adresáře.

To znamená, aby třeba 127.0.0.1 a interní adresa PC (10.X.X.X, 192.168.X.X atd.) ukazovaly do stejné složky.
temistokles
Profil
You don't have permission to access / on this server. <br> Apache/1.3.27 Server at localhost Port 80<br>

Toto podľa mňa znamená, že si sa s apache-om spojil :-). Pravdepodobne len nebudeš môcť vidieť obsah www rootu zvonka. To by som skontroloval (.htaccess v root adresári, httpd.conf neviem kde...). Je dosť možné, že si nainštaloval nejakú verziu pre vývojové účely určenú výlučne pre localhost. Mrkol by som sa do FAQ danej verzie na nete.
nikto
Profil *
kukni kde mas direktivu

<Directory "tvoja_cesta_k_documentrootu_serveru">

Options Indexes Includes FollowSymLinks MultiViews

AllowOverride All
Order Deny,Allow
Allow from all


</Directory>

dolezite je Allow from all , alebo si to prepis na tvoju IP co sa tam chce dostat

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0