Autor Zpráva
Codename_47
Profil *
anketa lde kazdy hlasuje LEM raz ? nemozne !!!
neviete niekto poradit, ako mam urobit anketu aby kazdy hlasoval len
raz, ale aby to 100% fungovalo
podla mojich skusenosti sa to NEDA
poznam 3 sposoby:
1. javascript napr. blueboard
javascript neni spolahlivy, lebo si ho moze kazdy vypnut
2. cookies napr. interval
cookies si zas moze kazdy uzivatel vymazat....
3. txt file z IP-ckami
teraz ma uz mnoho ludi dinammicky pridelovanu IP adresu

ja mam najradsej to s tou IP, lebo aj ked je dinamicka IP, kazda ip hlasuje len raz,
hoci aj za toho isteho uzivatela
apropo, kolko je IP ? raz som to pocital a vyslo mi 4 228 250 625
neviem ci to je dobree


spet ku anketam a co skombinovat vsetky tri sposoby ?
vela prace, mala ucinnost...
napiste prosim svoje nazory,
alebo napady ako sa da urobit POCTIVA anketa
DoubleThink
Profil *
Pokud vím, tak BlueBoard si zapisuje IP.

Globálně vzato:

Anketa s cookies je nejpřesnější, ale jde velmi lehce zfalšovat
Anketa se zápisem IP je míň přesná, ale nejde zfalšovat
Anonymní
Profil *
mas pravdu, blueboard vysmari alert ale ip je zapisana
sorryy..........
Cirdan
Profil *
Zdravim.
Na stranke www.tahaj.sk je urobene take hlasovacie forum, alebo nieco podobne, no a tam to maju urobene tak, ze z kazdeho pocitaca moze clovek hlasovat len raz. Neviem, ako presne to maju urobene, ale je tam na nich odkaz, takze ak mate zaujem pozrite si to a popripade sa im ozvite. Mozno ze Vam poradia.
S pozdravom.
Cirdan.
pyty
Profil
Cirdan
na www.tahaj... to maju zaznamenavanim IP (cookies tam robia len nejaku blbost co sa tyka adresovania ci co, s prispevakmi nemaju nic spolocne). ja mam dyn ip a keby som prisiel zajtra ku kompu tak tam mozem pisat zas..
PS: ked nechcete davat hviezdicky, vypnite si javascript :-)
Leo
Profil
I IP adresa se da zfalsovat, pokud mate nejakou vhodnou proxy k dispozici. Navic zabranite hlasovani dalsim, co jsou za stejnou proxy u dial-upu atd. Nic neni neprustrelne, Leo
thingwath
Profil *
Není v ničích silách zabránit vícenásobnému hlasování. Jde to pouze hodně ztížit.
llook
Profil
Já pokládám za nejlepší poslat cookie a zároveň uložit si IP adresu. Každou adresu ale uchovávat jenom určitou dobu, třeba půl hodiny, protože spousta lidí svoji IPku sdílí (typicky ve školách, ve firmách), další lidi mají dynamickou adresu a jejich adresu pak může vyfasovat někdo jiný (typicky dial-up) apod.
Ale zfalšovat to lze snadno, stačí použít Google, najít si nějaký seznam anonymních proxy a hned máte pár desítek adres k dobru.
Pokud jde o prachy (různé soutěže, miss-kdovíco apod.), tak se to obvykle ještě kombinuje s ověřením přes e-mail. Jinak by to dopadlo jako v Hvězdné pěchotě. I když ani to není jistý, protože není nic snazšího, než použít doménový koš a kontrolní odkazy pak proklikat (nebo na to napsat robota).

Takže odpověď je už v titulku - nemožné.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0