Autor Zpráva
Honza_xxxx
Profil *
Zdravím. Po nějakém to čase jsem dospěl o chvíle, kdy v jednom projektu potřebuju použít nějaký šablonovací systém.
Asi už tady na tohle téma bylo hodně diskuzí, přestě mi to nedá. Na začátku jsem uvažoval o smarty, ale nelíbí se mi jeho velikost (na mě toho umí až zbytečně moc). Na druhou stranu se mi u něj líbí implementované cachování. V projektu prostě jen potebuju nahrazovat části kodu, výstupem mnou definovaných funkcí. Tzn, že nepotřebuju pomocí šablonovacího systému tvořit nějaké podmínky, cykly a další pro mě zbytečnosti (to budu řešit na aplikační úrovni).

Po smarty jsem narazil třeba na Template Lite. Je to vlastně odlehčené smarty.

Doporučíte nějaký šablonovací systém, popřípadě důvod proč jej použít? Nebo si mám vytvořit něco svého? :)

PS: Pro ty co by mi chtěli doporučit jako šablon. systém PHP tak to prosím ne :)

Díky ;)
Joker
Profil
nějaký šablonovací systém
To je asi dost závislé na konkrétních požadavcích, co by měl ten systém splňovat.

Nebo si mám vytvořit něco svého?
Já to tak udělal :o)
Honza_xxxx
Profil *
to Joker: Hmm to vypadá slibně. Akorát si nejsem jistý jestli to přesně umí to co potřebuji.
Tzn ve šabloně mám třeba
"Toto je super text. Hrušek je {getNumber(value=6)}".


a vve skriptu budu mít

function getNumber($value)
{
return $value;
}

A na výstup dostanu:

Toto je super text. Hrušek je 6.
Zkrátka jestli můžu volat takovýmto způsobem mnou definované funkce (pluginy) a předávat jim i parametry ;)

Díky
Str4wberry
Profil
Ptám se Jokera:
Odkud je možné JoresTemplate stáhnout? Uvedený odkaz mi nefunguje.
Joker
Profil
Str4wberry
Díky za upozornění, v té adrese vypadlo na začátku lomítko, má to být: http://michalmencl.wz.cz/download/jores_template.zip
Jdu to opravit.

Jinak když si někdo stáhne zdroják a řekne, jestli za něco stojí, budu rád ;)

edit: už by to mělo být správně.
bukaj
Profil
Nejlepším šablonovacím systémem je samotné PHP.
Joker
Profil
Honza_xxxx
Zkrátka jestli můžu volat takovýmto způsobem mnou definované funkce (pluginy) a předávat jim i parametry ;)
Bohužel.
On klíč k tomu, co ta třída umí a neumí, je jednoduchý: umí to, co jsem někdy potřeboval použít :-)
Zároveň myšlenky byly jednoduchý šablonovací systém a abych se v šablonách vůbec nemusel starat o PHP (proto tam je např. i direktiva pro vložení jiné šablony).
Ale nebylo by myslím složité to tam doprogramovat, stačilo by změnit pár řádků v metodě parse.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0