Autor Zpráva
paskal
Profil
zdravím!

rád bych vás poprosil o pomoc - potřebuju napsat regulární výraz, pomocí kterého otestuji javasciptem (vložený do php skriptu) vstup z formuláře - login; chci, aby jako true akceptoval pouze písmena anglické abecedy a číslovky + znaky jako je tečka, pomlčka, podtržítko atd ... bez mezer, tabulátorů atd

díky moc
Leo
Profil
Takze vlastne ktere znaky? Leo
paskal
Profil
povolené: znaky z angličtiny (né česká diakritika), číslovky, pak tečka, dvojtečka, pomlčka, podtržítko ... je te vše, myslim, ře jsem to napsal srozumitelně ;-)
Leo
Profil
No v puvodnim dotazu bylo jeste "atd" :-) Co treba

[a-zA-Z0-9\.\:\-\_]+

(z hlavy, nezkousel jsem)

Leo
paskal
Profil
nefunguje mi to ... potřeboval bych to v javascriptu
Tomik
Profil
IMHO pokud jsou ty data stejně zpracovávána na serveru je nejjednodužší javascriptem zkontrolovat zda je alespoň něco napsáno, někdy se ještě hodí zkontrolovat počet znaků a pak to pustit na server, který to pomocí výše zmíněného reg. výrazu zkontroluje a v případě chyby vyhodí hlášky a nechá text opravit.
Leo
Profil
A konkretne ktery kod vam nefunguje? A co to znamena nefunguje? Leo
paskal
Profil
pomocí události onsubmit kontroluju tvar emailové adresy a zda není pole heslo prázdné ... dále potřebuju ošetřit login podle výše uvedených kritérií ... zkrátka, když [a-zA-Z0-9\.\:\-\_]+ dám podobně jako kontrolu emailu do podmínky, tak se vyhodnotí jako true, tey že výraz odpovídá, ařkoli ve skutečnosti neodpovídá ... asi bych chtěl moc, kdybych vás požádal o napsání JS kodu tak, aby:

1) zkontroloval login (na znaky a jestli není pole prázdné)
2) zkontroloval email ( to samé )
3) zkontroloval heslo (zda není prázdné a zároveň kontrola hesla, zda jsou dvě pole shodná) ...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0