Autor Zpráva
Mirák
Profil *
zdravím,
Potřeboval bych poradit. Mámv databázi například objednávky 1,2,3,4,5 a ja potřebuju vybrat jen největší čislo z databáte takže jen tu 5 nevíte jak to udělat??
nightfish
Profil
select max(cisloobjednavky) from tabulka
Mirák
Profil *
diky moc!! jdu to vyzkoušt
Mirák
Profil *
Nějak mi to nechce fungovat :(
Mirák
Profil *
vypisuje mi to jen jedničku
Mirák
Profil *
jak bych to udělal z tohohle?
select max(cislo_objednavky) * from  obj_hole where iduziv_hole = ".$iduzivatel29." ORDER BY cislo_objednavky
Mirák
Profil *
Omlouvám se píšu tu blbosti
myslím z tajitoho kodů :)
select  from  obj_hole where iduziv_hole = ".$iduzivatel29." ORDER BY cislo_objednavky
nightfish
Profil
select max(cislo_objednavky) cislo from obj_hole where iduziv_hole = ".$iduzivatel29
Mirák
Profil *
select max(cislo_objednavky)    cislo    
tohle cislo je tam k čemu??
Adam Zábranský
Profil
Mirák
jestli pořád nevíš můžeš skusit tohle:
mysql_query("SELECT * FROM nazev_tabulky ORDER BY cislo_objednavky DESC LIMIT 1");
nightfish
Profil
tohle cislo je tam k čemu??
něco mi říká, že daleko lepší, než ti odpovídat na dotazy na opravdu základní věci, bude odkázat tě na seriál o mysql
http://www.linuxsoft.cz/mysql/
Mirák
Profil *
dík udělal jsem si to posvém snad to bude fungovat (vybral sem všechny id srovnal je vzestupne a vybral poslední id ) není to sice programatorsky správně taky se nepovažuju za super programatora :D ale funguje to :) jinak dík za rady
BetaCam
Profil
Mirák

No tak to je opravdu slušné kvuli 1 řádku budeš vybýrat třeba 500 řádků :) To neni uplně nejchytřejší :)
Mirák
Profil *
:D to jepravda... ale myslím že nikdy nebude 500 řadku protože vybíram navíc cislo_objednavku zvlast u kazdyho uzivatele... takže žádny uživatel si nejspís neobjedná 500 objednávek .. ale mohl by byl bych docela rád :D
nightfish
Profil
Mirák
ale myslím že nikdy nebude 500 řadku protože vybíram navíc cislo_objednavku zvlast u kazdyho uzivatele
ono je vesměs jedno, kolik jich bude - z databáze bys měl vybírat jenom jedno číslo, když jich víc nepotřebuješ...
EDIT: a není to o tom, jestli seš nebo nejseš super programátor, ale o tom, jestli jsi nebo nejsi prase

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0