Autor Zpráva
blazenc
Profil
Dobrý den chtěl jsem se zeptat. Mám stránku a chci měnit pomocí menu vnitřní obsah. Prozatím to mám přes table a jeden iframe. Napadlo mě jestli nejde při klepnutí na odkaz do menu poslat hodnotu nějakýmu skriptu který by podle hodnoty řekl, že se má otevřít ta daná stránka na tom a tom místě v tabulce. Předem díky za odpovědi.
WertriK
Profil *
Mam to chápat tak, že po kliknutí na odkaz v menu se přenese určitá proměná pokde níž se otevře určitá stránka?

<A href="?stranka=uvod.html">Úvod</A>
<A href="?stranka=blabla.html">blabla</A>

<?
if(file_exists("$stranka")) {
include "$stranka";
} ELSE {
echo "Stránka neexistuje!";
}
?>
Leo
Profil
Nejak tak, ale musite to jeste osetrit aby si nemohl kazdy poslat jako parametr libovolny soubor, Leo
blazenc
Profil
Podívej se sem http://osroot.czweb.org/index2.php . Mám tam uprostřed iframe a ten bych chtěl dát pryč a nějak ho nahradit. Ale nechci to dělat přes vkládání menu do každý nový stránky spíš jen přidat do menu třeba odkaz na další stránku která by se vkládala do té střední buňky.
freedas
Profil
tohle je ten nejlepší způsob, jak svůj web vystavit hackerům, určo si tam tam udělej spiš kontrolu takovouhle

do parametru $stranka to ukladej bez toho html, a pak si udelej,

if ($stranka=="neco"): $vloz="neco.html";
...

mě to někdo bez této ochrany otevřel skriptem, který uměl přečíst veškeré zdrojové kódy, dostal s k údajům k db a podobne....
blazenc
Profil
Tomu tak nějak moc nerozumím jsem lama a nevím kam to přesně napsat. Pomohl by malý příklad. Díky
Šlaha
Profil
A nebudeš moci měnit atribut <title></title>. Pokud se nepletu
Kaifman
Profil
WertriK

obecne v tom tvem pripade toho je trochu vic

1) register globals
misto $soubor dej $_GET['soubor']

2) primy odkaz na soubor

jako parametr davej jen jmeno souboru bez pripony a pak k tomu skriptem pripoj '.html'
Leo
Profil
Mozna je zakladni nedorozumeni v tom, ze include je konstrukce jazyka PHP, ale ty stranky jsou podle puvodniho dotazu staticke / pripona html. Takze mozna smula... Leo
Yuhů
Profil
reaguji na úplně původní přesný dotaz:

> že se má otevřít ta daná stránka na tom a tom místě v tabulce

ne, to nijak nejde. Předchozí odpovědi jsou všechny matoucí.

Nejlepší je opustit myšlenku, že by se nemělo menu načítat do každé stránky znovu.

Načítání menu do každé stránky znovu je dnes v zásadě standardem všech dobrých serverů.

Podívej se prosím na stránku
www.jakpsatweb.cz/include.html
tam najdeš různé možnosti, jak to udělat.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0