Autor Zpráva
Jean
Profil
Jakou databazi mi doporucite na tvorbu E-Shopu? Slysel sem par nazoru na MySQL, ktery neznely moc pochvalne...

diky
Leo
Profil
S beznym e-shopem nema MySQL problem, proc taky, Leo
Jean
Profil
zhruba 25000 položek, nepromítnwe se to na ryclosti?
Leo
Profil
Kdyz to dobre napisete tak ne, MySQL nemas s takovym poctem polozek problemy, a pri selectech uz vubec ne, Leo
Jean
Profil
jasny, nemusis mi vykat;) Zadny slozitejsi prikazy stejne nebudou asi potreba... takze ohne problem... diky
Tomik
Profil
Také bych doporučil MySQL, jen pozor na to, že pro komerční účely placená. Např. já to řeším tak, že naprogramuji aplikaci, která (prozatimě) ukládá data do souborů, tu prodám, je to tedy komerční a pak zdarma poskytnu (což už není komerční využití) plugin pro podporu Mysql (prostě přepíšu pár čtěcích a ukládácích fcí a je to). Vše je legální a zadarmo, ale tento postup je dobré aplikovat pouze na menších systémech a aplikacích, je jasné, že k aplizaci, za kterou dostaneš 10000Kč, nebudeš dokupovat za 7500Kč licenci na Mysql, ovšem pro projekty okolo 30000, si myslím, je velmi fér si licenci koupit. I já to tak dělám (to já jen tak, aby mě někdo nenařknul, že podporuji ty, kteří obchází lisence že díky lidem jako jsem já nemaj programátoři co do úst... :D ).
Leo
Profil
To je ovsem v cene webhostingu a nemusi vas to zajimat, rekl bych. Leo
Tomik
Profil
Ano, to je pravda... :)
llook
Profil
Spousta e-shopů běží na MySQL. Počet položek se na rychlost promítá, ale pokud jsou dobře optimalizované tabulky (indexy kde to jen jde) a neplýtvá se dotazy, tak to problém není.

S těmi komerčními účely to není zas tak jednoduché. Je licencovaná jako GPL, takže veškerá odvozená díla musí být také GPL. Ovšem e-shop používající PHP a MySQL není dílo odvozené ani od PHP, ani od MySQL.
Doporučoval bych pročíst přinejmenším český neautorizovaný překlad GNU GPL licence a pokud umíte anglicky tak leccos napoví i GPL FAQ.
mat
Profil
jen k licenci na MySQL - pokud to chápu dobře, pokud hostuješ u nějakého poskytovatele hostingu, který ti dává možnost využívat tuhle databázi, je tím, kdo platí licenci, právě tenhle poskytovatel hostingu. Pokud ale máš vlastní server, kam si nainstaluješ MySql, a rozjedš tam shop, pak licenci platíš ty.
thingwath
Profil
25000 položek by pro databázi hodnou toho označení neměl být vážnější problém (jenom se postarat o indexy a možná ještě pár detailů).

Co se týče toho placení, to vás z hlediska webové aplikace nezajímá, protože jak píše llook, vaše dílo není odvozené dílo od PHP ani MySQL. Zajímalo by vás to řekněme ve chvíli, kdyby vaše aplikace byla napsaná třeba v C a přímo jako svoji součást používala MySQL.

Ani poskytovatel MySQL hostingu nic platit nemusí. Za používání GPL produktu ve smyslu třeba použití textového editoru (píšete si v něm dopis) nebo té databáze (ukládate a čtete si z ní) se nic platit nemusí.
printf-jinde
Profil *
co si v této souvislosti myslíte o Postgresu?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0