Autor Zpráva
pitbull
Profil
Moderátor Str4wberry: Vyčleněna diskuse o programovacích jazycích z hodnocení.



čawte...

čo poviete na web:
http://farnost-tvrdosin.sk/index.php

PS: Počty podstránok ignorujte :-) Tak si to žiadalo vedenie ;-) Ja som len správca obsahu a pod.
člen
Profil
Na vašej stránke saints.sk máte nejakú zmiešaniny češtiny a slovenčiny, buď to daj len do SJ, alebo len do ČR, môžeš aj dať mutáciu, nie je to hamba, prispieva to aj k SEO. Naviac tam máte chybu, v PHP, ASP, JavaScript sa neprogramuje, ale scriptuje.
Miloš
Profil
Naviac tam máte chybu, v PHP, ASP, JavaScript sa neprogramuje, ale scriptuje
Jaký je, prosím, rozdíl mezi programováním a scriptováním? Script nemůže být programem? Jen proto, že není kompilovaný?
člen
Profil
PHP nie je programovací jazyk, PHP je technológia určená ku skriptovaniu, ktorá obsahuje samotný jazyk, interpreta a knižnice. Niektorí užívatelia hovoria o PHP jazyku ako o programovacom jazyku, ale oficiálne to je nesprávne, raz to nejaký vývojár zaradil medzi programovacie scriptovacie jazyky na vytváranie scriptov webových aplikácií a oficiálne by to tak malo byť. To je ako povedať o spodstatnenom prídavnom mene, že je podstatné meno, aj keď to tak sčasti je, oficiálne sa v slovenskom jazyku nehovorí o podstatnom mene, ale spodstatnenhom prídavnom mene, takto je to aj s PHP, môže byť pravda, že skriptovanie v PHP spĺňa kritériá programovania, ale niekto raz určil, že sa jedná o skriptovanie, tak by sa to malo nazývať skriptovaním. Naviac sa PHP skompilovať dá, ale výsledky nie sú vraj ohromujúce.
_es
Profil
člen
Ak teda PHP nie je programovací jazyk, ale skriptovací, tak skús definovať rozdiel medzi programovacím a skriptovacím jazykom.
Ak na jazyk C existuje aj interpreter, je kvôli tomu C skriptovacím jazykom?
Chamurappi
Profil
Reaguji na člena:
Ak mi odpovedal, bez toho, aby ma opravil, že v PHP sa neprogramuje, ale scriptuje, vedel som, že to nebude môj človek a keď mi ešte aj oznámil, že je programátor a nie scriptér/ kodér v PHP, už letel.
Skriptovací jazyky jsou podmnožinou programovacích jazyků. Fakt posuzuješ profesionální PHP programátory takto začátečnickým (malicherným) metrem? Pojem „scriptér“ bych rozhodně nepoužíval, zní moc podobně jako striptér.
člen
Profil
_es
Nikdy som nepovedal, že PHP je skriptovací jazyk, pretože existuje interpreter. Definovať rozdiel medzi skriptovacím a programovacím jazykom ti môže povedať len ten, kto zaradil PHP pod skriptovacie jazyky, ja som to nebol, ešte raz upozorňujem, že PHP patrí oficiálne medzi skriptovacie jazyky, ja som si to nevymyslel!:
PHP is a widely-used general-purpose scripting language
zdroj:php.net!!!

Chamurappi
No dobre, túto vetu mením a poprosím, aby si aj ty zmenil svoj post
el mariachi
Profil
člen
- Chamurappi ma akurát predbehol, čiže na časť o php-programovaní ti odpovedať myslím už nemusím...:)
člen
Profil
Skriptovací jazyky jsou podmnožinou programovacích jazyků.
To ja viem, preto píšem vyššie
oficiálne to je nesprávne, raz to nejaký vývojár zaradil medzi programovacie scriptovacie jazyky"
el mariachi
Profil
takže kvôli "nejakému vývojárovi" vlastne webové aplikácie neprogramujeme, ale skriptujeme ? súhlasím, že dakedy sa tvorba v php pri niektorých jedincoch inak ako skriptovaním ani nazvať nedá, ale vyhadzovať ľudí z konkurzu len kvôli tomu, že o sebe povedali že vedia programovať v php ?
člen
Profil
el mariachi
O čom sa tu bavíme, o konkurze, ktorý som použil ako príklad, ktorý nakoniec u mňa ani neexistoval a použil som ho ako výňatok z jednej stránky a jedného užívateľa, s ktorého názorom súhlasím, aj keď by som kvôli tomu nevyhadzoval ľudí z konkurzu alebo o webových stránkach?
Ja viem, mal som použiť citáciu, teraz sa za to hambím.
el mariachi
Profil
ja dúfam, že o webových stránkach :) inak tú chybinku krásy na našej stránke som už opravil, pokiaľ nájdeš nejakú ďaľšiu chybu, kľudne sa mi ozvi, je tam aj formulár na to na stránke v sekcii kontakt...
našli ste ešte niečo zlé na stránke o farnosti ?
Měsíček
Profil
"PHP nie je programovací jazyk, PHP je technológia určená ku skriptovaniu, ktorá obsahuje samotný jazyk, interpreta a knižnice. Niektorí užívatelia hovoria o PHP jazyku ako o programovacom jazyku, ale oficiálne to je nesprávne, raz to nejaký vývojár zaradil medzi programovacie scriptovacie jazyky na vytváranie scriptov webových aplikácií a oficiálne by to tak malo byť. To je ako povedať o spodstatnenom prídavnom mene, že je podstatné meno, aj keď to tak sčasti je, oficiálne sa v slovenskom jazyku nehovorí o podstatnom mene, ale spodstatnenhom prídavnom mene, takto je to aj s PHP, môže byť pravda, že skriptovanie v PHP spĺňa kritériá programovania, ale niekto raz určil, že sa jedná o skriptovanie, tak by sa to malo nazývať skriptovaním. Naviac sa PHP skompilovať dá, ale výsledky nie sú vraj ohromujúce."

WTF??
člen
Profil
el mariachi
Teda sa ospravedlňujem za obvinenie vášho tímu z fekálneho štýlu.

ňČo sa týka stránky, tak pitbull povedal:
podtrhnutie zmazané...
Neviem kde, pretože Piatok má stále podtrhnutia, aj nadpisy sú stále podtrhnuté, aj keď nie sú odkazmi.
_es
Profil
člen
V #14 píšeš, že PHP nie je programovací jazyk.
V #19 súhlasíš s tým, že skriptovacie jazyky sú podmnožinou programovacích jazykov.
To je ako napísať, že Škoda Favorit nie je automobil, ale osobný automobil.
Keď už používaš tie zvláštne gramatické prirovnania.
el mariachi
Profil
priamo na ich ftp prístup nemám, čiže v tomto jedine počkať kým sa pripojí aspoň na icq, ale poviem mu to :)
člen
Profil
_es
Myslím tým PHP ako celok nie je programovací jazyk, ale technológia obsahujúca interpreta, jazyk a knižnice a ako jazyk patrí do podmnožiny skriptovacích jazykov a nie pre to, že som to povedal ja, ale pre to, že to majú dokonca na ich stránke napísané a z toho vyplýva, že ak je to skriptovací jazyk, potom je logické pomenovanie práce s PHP skriptovanie a logické pomenovanie výsledku je webová aplikácia, pochopiteľnejšie?

el mariachi
Veď nevadí, nikto ťa tu neobviňuje ;)
Měsíček
Profil
"Myslím tým PHP ako celok nie je programovací jazyk, ale technológia obsahujúca interpreta, jazyk a knižnice a ako jazyk patrí do podmnožiny skriptovacích jazykov a nie pre to, že som to povedal ja, ale pre to, že to majú dokonca na ich stránke napísané a z toho vyplýva, že ak je to skriptovací jazyk, potom je logické pomenovanie práce s PHP skriptovanie a logické pomenovanie výsledku je webová aplikácia, pochopiteľnejšie? "

Můžeš mi ukázat důkaz, že označení jazkya PHP jako "programovací jazyk" je chybné?
_es
Profil
člen
... pochopiteľnejšie?
Logický nezmysel nebude pochopiteľnejší, keď ho rozvedieš do šírky.
V #14 píšeš: „PHP nie je programovací jazyk, ...
... to nejaký vývojár zaradil medzi programovacie scriptovacie jazyky na vytváranie scriptov webových aplikácií a oficiálne by to tak malo byť.
Odporuješ si dokonca aj len v jednom svojom príspevku.
Tebe z toho vyplýva, že programovacie scriptovacie jazyky nepatria medzi programovacie jazyky.
Str4wberry
Profil
Můžete pokračovat zde.
Měsíček
Profil
Není důvod - myslím, že je očividné, že si člen ve svém příspěvku několikrát protiřečí a co se týče toho jaký je PHP jazyk, to už objasnil Chamurappi.
DoubleThink
Profil *
Viz také Skript (program).
PHP je programovací skriptovací jazyk, tedy programovací jazyk, který je primárně interpretován. Programovací je určitě, obsahuje jednoznačné programové instrukce.

V nějakém vlákně kdosi vytáhl k porovnání HTML/XML/CSS - to už není program, neobsahuje programové instrukce. Obsahuje formátovací a obsahové instrukce a je to tedy jen kód, tvůrce je pak kodér.
Tvůrce PHP můžeme nazvat skriptařem i programátorem, stejně jako pokrývače můžeme nazvat dělníkem.
H13
Profil
Já v PHP programuju, je to můj koníček, takže mě za to nikdo od nikud nevyhodí. Chytráků, kteří díky svýmu egu vyhazují lidi od konkurzu kvůli tomu, že si někde přečetli jakej je rozdíl mezi programováním a skriptováním a musí dát své chytráctví celému světu na jevo, je mi líto. Bohužel většinou si takoví lidé svoji úchylku neuvědomují a není jim pomoci :-(
člen
Profil
_es
Viem, že v pár príspevkoch to mám napísané nelogicky, ale v tom poslednom príspevku to je jasné aj volovi. Pokiaľ nemáš logiku, tak logicky nepochopíš na logike založené príspevky, to je logické.

Měsíček
Můžeš mi ukázat důkaz, že označení jazkya PHP jako "programovací jazyk" je chybné?
Tak toto som nikdy netvrdil.

_es
Tak ešte raz, postupne a vysvetlenie pre ********:
PHP ako celok je technológia, ktorá obsahuje:
1. Jazyk
2. Interpreta
3. Knižnice
PHP ako jazyk(teda v prvom bode) patrí do programovacích jazykov, podtriedy skriptovacích jazykov. PHP ako celok nie je jazyk, ale technológia na vytváranie scriptov, ktorá OBSAHUJE jazyk.
Ako jazyk môže byť kompilovaný, ale vraj to nejaké výhody neprináša.
Jazyk PHP nemusí byť vložený do HTML.

Priúšťam, že sa v ňom môže programovať(aj keď je podľa mňa tento názov nepresný a nesprávny).
Pripúšťam tiež, že som spravil chybu a že sa môže nazývať skript vytvorený v jazyku PHP programom(aj keď podľa mňa je lepšie a presnejšie označenie webová aplikácia, než program).

Prečo sa teda volá téma "Je PHP programovací, nebo skriptovací jazyk?*" lebo Str4wberry spravil chybu a téma by sa mala volať: "Je označenie PHP skriptov programami správne?"
bohyn
Profil
člen
PHP ako celok je technológia, ktorá obsahuje:
Ze je PHP technologie bych oponoval. PHP interpret/prekladac si muzes napsat sam a bude to pak PHP v cem pises? - Ano. PHP je totiz ten jazyk ve kterem pises a to ze se parser shodou okolnosti jmenuje stejne, neznamena ze bez nej to neni PHP.

PHP ako celok nie je jazyk, ale technológia na vytváranie scriptov
Technologii muzes mit proceduralni, OOP a kdovijakou jeste, ale PHP?

Ako jazyk môže byť kompilovaný, ale vraj to nejaké výhody neprináša.
O proprietalnich kodech si uz slysel?
nightfish
Profil
PHP ako celok je technológia, ktorá obsahuje:
1. Jazyk
2. Interpreta
3. Knižnice

1) PHP je jazyk (píšou to mimo jiné u v manuálu k PHP, což je dost autoritativní zdroj)
2) interpret = Zend Engine (od PHP 4)
3) knihovnami myslíš extensions? nebo built-in funkce? (ty jsou afaik součástí interpretu)
Chamurappi
Profil
Reaguji na člena:
Nějak rychle jsi zařadil zpátečku.

túto vetu mením a poprosím, aby si aj ty zmenil svoj post
Na tohle nehraju.

PHP ako celok nie je jazyk, ale technológia na vytváranie scriptov, ktorá OBSAHUJE jazyk.
Oháněl ses tu přímo citací z php.net: „PHP is a widely-used general-purpose scripting language“.
Vesměs každý skriptovací jazyk můžeš teoreticky rozložit na zmíněné tři složky technologie.

téma by sa mala volať: "Je označenie PHP skriptov programami správne?"
V PHP může být napsaná i klasická konzolová/okenní aplikace. Pak už to je program?

Abychom nemluvili jen o PHP, úplně na začátku jsi tvrdil: „v PHP, ASP, JavaScript sa neprogramuje
V JavaScriptu se také neprogramuje? Některé prohlížeče ho interpretují, jiné kompilují. Jeho mutaci ActionScript kompiluje Flash. Další mutace jménem JScript.NET, která stojí po boku C# a VB.NET, také není programovacím jazykem? Sám C# je při použití v ASP.NET jen skriptovací?
Pokud mi někdo řekne, že programuje ve starém ASP, tak mu také hlavu neukousnu, protože si pod tím většina lidí představí VBScript. Ve VBScriptu se programuje? Ve VB se programuje? Makra v MS Officu, která se píší ve VBA, se makrují?
Str4wberry
Profil
Moderátorská vsuvka pro člena:
Prečo sa teda volá téma ‚Je PHP programovací, nebo skriptovací jazyk?*‘ lebo Str4wberry spravil chybu a téma by sa mala volať: ‚Je označenie PHP skriptov programami správne?‘
Já myslím, že současný titulek je z Tvé věty vytvořen celkem vhodně: „PHP nie je programovací jazyk, PHP je technológia určená ku skriptovaniu“

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0