Autor Zpráva
Gregi
Profil *
Zdravim,
jak se může dostat trojan na stránky? Pouze přes ftp, nebo je možné i nějak jinak?
Díky
Alphard
Profil
dírou v aplikaci
nemyslíte tohle? http://diskuse.jakpsatweb.cz/.sandbox/index.php?action=vthread&forum=9&topic=93177
AM_
Profil
Vir do kódu stránek se může dostat mnoha způsoby - ukradení hesla, díra v PHP skriptu, díra v hostingu (to sice v jiném vlákně někdo označil za krajně nepravděpodobné, ale od doby, co jsem prakticky omylem objevil možnost, jak hacknout všechny weby na nejmenovaném hostingu, věřím všemu).
Philber
Profil
tady je takový malý přehled na zdrojak.cz
Gregi
Profil *
Je to ono, byl ten iframe vloženej v indexu.php, což znamená, že někdo naboural ftp? Jiná možnost snad neexistuje, ne?
Senky
Profil
Ale existuje. Cez upload suborov. Nemas nejaky na stranke?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Gregi:
což znamená, že někdo naboural ftp?
S největší pravděpodobností ti vir na tvém počítači vytáhl hesla k FTP účtům z Total Commanderu.

Zatím jsem se nesetkal s jinou možností, přestože ji zde pokaždé někdo zmiňuje. Pokud si někdo dá tu práci a najde způsob, jak se nabourat do tvých PHP skriptů, možná toho nějak zneužije, ale asi ti tam nebude nahrávat trojského koně využívajícího čínský server k infiltraci počítačů tvých návštěvníků.
Gregi
Profil *
Právě že upload tam vůbec nemam. ale má přístup víc lidí, takže asi někomu z nich vytáhl hesla.
P_T_
Profil
Další možnost se kterou jsem se osobně setkal je, že na tvém PC máš vir ( např. W32.Virut.CF ), který vloží kód do souborů (htm, html, php, asp ) na tvém pc a ty si to nevědomky nahraješ na server.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0