Autor Zpráva
Timy
Profil
Mohu se zeptat, jaké jsou vlastně hlavní nevýhody absolutně pozicovaných layoutů? Taky spíš používám float, ale zkoušel jsem i absolutní pozicování a nedělalo mi to nějaké problémy. Ale byl to spíše pokus, takže z praxe opravdu hovořit nemůžu

pozn. původní dotaz byl položen zde http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&topic=11301&foru m=7&page=-1 , ale vzhledem k tomu, že tam to bylo trochu OT (a kromě habendorfa tam nikdo neodpovědl:-), založil jsem nové téma
Charlie
Profil
No, když pozicuješ všechny prvky na stránce absolutně, tak pak můžou nastat problémy při zvětšování písma (přetékání textu), a kdybys to chtěl náhodou upravit, tak to dá mnohem více práce. Samozřejmě ale záleží na složitosti layoutu. Absolutní pozicování je bezpochyby jednodušší, u jiných způsobů musíte mít dostatečnou praxi, vědět, jak se prohlížeče chovají a testovat v průběhu celého vývoje layoutu.
luka
Profil *
no o tom mi hovor ja ak som prechadzal na float to bolo neco, ale nevidim v tom nieco zavratne lepsie ako v absolutnom.
Timy
Profil
Charlie
úprava absolutně pozicovaného layoutu by asi nebyla jednoduchá, s tím souhlasím. Ale při zvětšování textu se ti může docela slušně rozpadnout i floatovaný design, ne?

---------------------------------------------------------------------- ---------------------------------------------------------------------- -----------------
poznámka pod čarou: na to, že jsem tady poslední dobou četl docela dost příspěvků typu "layout přes absolutní pozicování je cesta do hrobu" se tady moc příspěvků nesešlo:-)
Leo
Profil
Nejde o zvetsovani pisma, jde o to, ze pokud potrebujete neco dostat pod floaty tak mate moznost pouzit clear, ale pod absolutne polohovane prvky tezko, Leo
XTom
Profil
Možná výhoda je, že se složitější layout s prvky se stylem clear:both v IE (bleagh!!!) nerozpadá a nemizí části stránky.
XTom
Profil
Možná výhoda je, že se složitější layout s prvky se stylem clear:both v IE (bleagh!!!) nerozpadá a nemizí části stránky.
Tím jsem myslel pozicovaný.
Yuhů
Profil
Dobře to píše Leo. Když použijete absolutní pozicování v kombinaci s nějakým obsahem, i kterého neznáte jeho délku (typicky článek nebo popisek výrobku z databáze), tak pod to už nic nedostanete, například pořádně ani patičku. Absolutně pozicovaný prvek má prostě (aby to k něčemu vypadalo a dalo se pod to něco dát) pevnou velikost.
Timy
Profil
A takhle by to řešit nešlo? Za předpokladu, že bude obsah delší než menu v tom nevidím problém


<style>
#menu {position:absolute; left:100px; top:100px; width:200px; background:red;}
#obsah {position:absolute; left:300px; top:100px; width:300px; background:green;}
#patka {position:absolute;bottom:-50px;right:0;width:500px;background:yellow; height:50px;}
</style>

<div id="menu">
<ul>
<li>baf
<li>haf
<li>žblaf
</ul>
</div>
<div id="obsah">
strašně moc textu strašně moc textu strašně moc textu strašně moc textu strašně moc textu strašně moc textu strašně moc textu strašně moc textu strašně moc textu strašně moc textu strašně moc textu strašně moc textu
<div id="patka">
toto je patička
</div>
</div>
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0