Autor Zpráva
Mistr
Profil
Přátelé,
potřeboval bych k počítači připojit dva paralelní porty (tiskárnu a plotter). Jak to udělat? Na počítači mám jen jeden LPT konektor (a na něm tiskárnu). Je možné nějak vsadit druhý? Máte s tím nějaké zkušenosti? Něco jsem k tomu našel na stránkách dvou počítačových prodejen v Praze (nechci sem psát jejich adresy, aby to nevypadalo jako reklama).

A ještě jeden dotaz: potřeboval bych mezi počítačem a plottrem kabel dlouhý asi 11 metrů. Na internetu jsem ovšem našel maximálně "jen" desetimetrové. Já vím, je to dost dlouhé. Přesto, lze kabel nějak prodloužit? Lze třeba zakoupit kabely o délce 10 metrů a 2 metry a ty pak zapojit k sobě? A jak zapojit - prostě normálně zastrčit konektory do sebe nebo mezi ně vložit nějaký převodník?
habendorf
Profil
Míval jsem takovou věc (jak to nazvat, karta to nebyla), prostě takový modulek s přídavnými porty, byly tam tuším 2 LPT a 2 COM. Tak jsem prohrabal šuplík, klidně bych ti to věnoval, ale bohužel jsem to nenašel, asi už jsem to někomu dal. Takže proč to vlastně píšu - taková rozšíření existují, najdeš to nejspíš v nějakém bazaru, protože dneska už to nikdo moc nepotřebuje.
Mistr
Profil
habendorf
Ten Tvůj modulek, to byla nějaká externí krabička? Nebo něco interního?
Mistr
Profil
A když bych chtěl zapojit dva kabely za sebou (např. kabely s konektory 25M a 25M či 25M a 25F), existuje na ten přechod nějaký převodník či takněco?
habendorf
Profil
Bylo to interní. Mám pocit, že to byl vlastně jen takový ten plíšek, co je na kraji každé karty, a na něm porty. A vedl z toho kablík někam bůhvíkam. Ale možná to byla nějaká malá pidikartička, je to fakt dávno, paměť neslouží :o) , sorry.
Kdyžtak mrkni třeba sem http://www.mironet.cz/Default.asp?CatID=2170&TYPTREE=1

K druhé otázce: nevím. Zkusil bych to bez převodníku a řešil bych to až kdyby to nešlapalo.
Mistr
Profil
habendorf
Mně spíš s těmi redukcemi šlo o tom, že potřebuji kabel dlouhý cca 11 metrů a ten nikde nemají. Mají maximálně 10 metrové. Tak mě napadlo koupit si nějaký kratší a řešit to pak nějakou redukcí (jako takovou propojkou), víš? Nebo bys měl lepší nápad?
habendorf
Profil
Mistr: No já ti rozumím. Prostě chceš spojit 10 a 2m kabely. Stejně jako třeba dvě prodlužovačky. Já bych to zkusil, co se může stát? Maximálně to nepůjde, zničit tím nic nemůžeš.
Mistr
Profil
habendorf
Přesně tak, jako prodlužovačku, no. A jaké konektory ale? Do kompu bych strčil 25M a do plotteru také 25M nebo mohu použít kabel s těmito konektory

[img]http://www.alzasoft.cz/ImageWrite.asp?CO=MK110-2&FL=4[/img]

Plotter totiž má dva konektory.
habendorf
Profil
Hele, já bych ti poradil rád, ale já fakt nevím, paralelní kabel jsem zblízka viděl naposled před pěti lety. Podle mě potřebuješ jeden kabel, který bude mít na jednom konci samce (do PC) a na druhém samici (ale ne takovou, jako je na obrázku, ale takovou, jaká kouká z PC). A druhý kabel by byl na jedné straně normální samec (do té prodlužky) a na druhé straně samec takový, aby šel do plotteru.
Asi nejlepší bude zajít do prodejny a normálně jim předhodit tvůj problém.
printf_jinde
Profil *
Na boardech jsem ještě neviděl více než jeden LPT port, ale zato jsem viděl dost přidavných karet s LPT portem, jenže byly všechny do ISA slotu, možná by se dala sehnat i nějaká PCI.
K tiskárně používám 5m kabel (cannon/centronics) celkem bez problémů. S rostoucí vzdáleností porostou přeslechy, bude klesat rychlost až klesne příliš, to chce vyzkoušet.
Pokud má plotter dva konektory cannon (samec a samice) tak můžeš tiskárnu zapojit přímo do ploteru, nevýhoda je, že aby šla tiskárna asi bude muset jít i plotter.
Mistr
Profil
A co kdybych připojil plotter do USB. To by mohlo běhat? Teď ještě kde sehnat redukci USB/25F...?
habendorf
Profil
A co takhle koupit dva BT dongly? Garantovaná vzdálenost je 10m, což znamená že na 11 to určitě poběží. Je tam přímá viditelnost?
Mistr
Profil
habendorf
BT dongly? To je co?


Je tam přímá viditelnost?
Ne.

To spojení počítače s plotterem bude využíváno v průměru cca 1x za měsíc.
habendorf
Profil
http://www.google.com/search?hl=cs&q=bluetooth+dongle&lr=

Ale kvůli 1x měsíčně bych to nekupoval.
Mistr
Profil
habendorf
Jo aha: BT = BlueTooth, tak to už tuším.

Já si také myslím, že kupovat to kvůli využití jednou za měsíc nemá význam. Proto jsem si říkal, že někde seženu ten kablík (i třeba USB) a bude klid. :-)
JIP
Profil *
Já nevím , co se řeší,ale tiskárna má vždy port LPT třeba 1 , ale plotr je přece seriové zařízení,měl by jet na COM 2,3, atd..co je volné..
Taky bych potřeboval radu, jak udělat síťovou tiskárnu na dvou počítačích ve vlastní síti /křížené kabely/ a tiskárna XEROX Docuprint N17 má vlastní síťovou kartu.
Bohužel mi to nijak nefunguje.Tiskárna se v síti nehlásí.
Mistr
Profil
JIP
plotr je přece seriové zařízení
Tak to slyším poprvé. Zatím vždy, když jsem někde viděl připojený plotter, tak byl na LPT.
JIP
Profil *
že bych se spletl??? mám po academ12 dva plotry na COM 1 a COM2 a jede to obstojně.Hlavní tiskárnu mám na LPT1.Kdysi jsem měl plotr na LPT2,s přídavnou kartou pod dosem.Jeden plotr je na ploš. spoje s jedním perem a druhy je 6 perový.
Tip na spojky,kabeláže a převodníky...
na www.suntech.cz
nebo www.computer.cz
nebo www.haricom.cz
taky www.epsilon.cz
nevíte někdo co s tím xeroxem?
adio000
Profil *
jaké druhy portů rozlišujeme??
adio000
Profil *
jaky je vyznam skratky plug&play???
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0