Autor Zpráva
mindhunter
Profil
Ahoj, tak sem narazil na první pohled na ideální a levný hosting ... jaký tam je háček? Máte s nimi někdo zkušenosti?

+ 500 MB nebo 3000 MB prostoru s FTP přístupem 45,-Kč / 70,- Kč
+ hostování všech typů domén druhého řádu (neco.cz)
+ libovolný počet domén třetího rádu (subdomény)
+ umístění na páteřní síti, dostupnost 99.9%
+ neomezený přenos dat
+ neomezený počet E-Mailů, aliasů, filtrů, přesměrování
+ SMS notifikace nové pošty
+ pro výběr pošty POP3, IMAP4 nebo webové rozhraní
+ pro odesílání pošty SMTP s autorizací
+ až 5 samostatných FTP účtů s volitelným oprávněním
+ vlastní elektronický obchod (e-shop)
+ SMS systém pro přijímání smsek do vaší aplikace
+ šifrované odesílání a přijímání pošty pomocí SSL
+ antivir a výkonný antispam
+ doménový koš
+ možnost používat PHP a ASP skripty
+ libovolný počet MySQL databází
+ podpora PHP extensions (GD2, iconv, mbstring, imap, zip...)
+ globální podpora WAPu
+ periodické spouštění skriptů - Cron
+ vlastní modifikace chybových stránek 403, 404, 500
+ vedení DNS záznamů
+ možnost zaheslovat adresář pomocí .htaccess nebo podle IP
+ možnost zakázat hotlinkování obrázků z vašeho webu
+ přístup k FTP, poště i databázím přes internetový prohlížeč
+ webová administrace všech služeb
+ grafické statistiky návštěvnosti
+ pravidelné zálohování všech dat
+ skript pro odesílání E-Mailů z vašich stránek
+ možnost zálohovat vaše data na CD a zaslat poštou
+ v podstatě jakékoliv individuální řešení
+ technická podpora přímo na palubě naší lod

www.ufouni.cz


ještě shrnu co mě zaujalo.. 3GB místa, dostupnost, neomezený počet subdomen a hlavně databazí .. cena 70,-, jaký tam je ALE ...
llook
Profil
Nemám moc rád, když podnikající fyzická osoba užívá plural maximus (prostě když o sobě živnostník mluví v množném čísle). V tom je ten web ukázkový, dokonce jsem tam nikde nenašel ani jméno provozovatele.
To potom člověk neví, jestli "máme výkonné servery" neznamená ve skutečnosti "mám výkonný server".

Háček vidím v tom, že ta dostupnost není garantovaná:
Provozovatel serveru vyvine maximálni úsilí k zajištění plynulého chodu všech svých služeb (běžná dostupnost 99.5%), avšak nenese žádnou zodpovědnost za případné selhání.
Mistr
Profil
Nejsou ty 3 GB za 75,- Kč stejné jako u Banánu (nebo Chicquity? :-) )?
mindhunter
Profil
Nejsou ty 3 GB za 75,- Kč stejné jako u Banánu (nebo Chicquity? :-) )?

hmm, ono toho bude asi víc. Já jsem sháněl hosting vloni a mám 500MB za 100,- (dvě databáze a neomezený počet subdomen) asi tam ještě chvíli zůstanu, ale ty databaze mě štvou.
mat
Profil
OT

llook

Nemám moc rád, když podnikající fyzická osoba užívá plural maximus (prostě když o sobě živnostník mluví v množném čísle)

ale vypadá to líp, třeba já to používám hodně - ale v nejhorším můžu říct, že zaměstnávám manželku...
llook
Profil
Já to docela chápu. Kdyby si webhosting dal na titulku informaci "celá firma jsem já", tak by toho asi moc neprodal. Vyhýbání se první osobě (například "tato služba vám nabízí..." místo "my vám nabízíme...") mi nevadí vůbec.

Asi jsem výjimka, ale u tak citlivých služeb jako je webhosting se ze všeho nejdřív dívám na IČO, pak na podmínky a případně reference od googla.
YoSarin
Profil
jestli se komukoli podari proti nim najit neco spatneho, tak to sem prosim napiste... zrovna jsem prostudoval ty stranky a docela se mi zamlouva si u nich nechat hostit a regnout domenu... jen bych fakt nerad slapl vedle...
diky moc
YoSarin
Václav Martinovský
Profil
Tak treba - vsechno to bezi na jednom stroji, oba nameservery na jedne siti!, neco jako zalozni MX server nevedou. Takze az vypadne pripojeni nebo proud v serverovne, kde to bezi (nebo nastane jina zavada na masine), nejen ze nepojede web, ale taky prijdete o postu, ktera se nema kam zalohovat. Cele to navic bezi pod Windows. Dohromady celkem smrtelna kombinace :).

Jenze s dumpingovou nabidkou 3GB za 70 Kacek nelze nabidnout jina kvalita, coz plati pro vetsinu podobnych hostingu (zkuste se nad tim pri vyberu hostingu zamyslet). Zkuste se poptat tech, kteri tam hostuji - nejlepe tech, kteri tam maji vic jak jednu stranku s obrazkem. Osobne mam urcite info, jak to vypada, ale publikovat to nebudu/nemuzu.
YoSarin
Profil
predpokladam, ze publikovat by to neslo ani v soukrome konverzaci...?
pravda je, ze mne mirne zarazily nabidky jejich e-shopu, ktery mi prijde rekneme (ne ze bych to zvladl lepe) ponekud neoptimalizovany (konkretne ve FF to vypada nedobre). Proste pripadal mi neprofesionalni (ne tak jak ja bych cekal)

Kazdopadne diky Václavu Martinovskému za cenné info
asi pouvazuju spis o cool-hostingu

YoSarin
Václav Martinovský
Profil
predpokladam, ze publikovat by to neslo ani v soukrome konverzaci...?

Znam pouze subjektivni nazor jednoho uzivatele (muj znamy), ktery nemusi vypovidat o celkove situaci. Navic vzhledem k tomu, ze zastupuji jiny webhosting, neni eticke hazet spinu na konkurenci. To, co jsem napsal vyse, je jen shrnuti verejne dostupnych faktu :)

Nicmene, jestli se chtete na neco zeptat ohledne Cool-Hostingu, ozvete se mi (kontakty na me najdete na strankach CH :)) - klidne zavolejte, dnes tu budu do pulnoci.
YoSarin
Profil
dekuju, ale zatim to neni az tak akutni :)
jeste to budu nejakou zvazovat.
A hlavne musim nejdriv vytvorit neco, co bych na tu domenu dal... :)

S pozdravem YoSarin
mindhunter
Profil
Ted koukám, že na jejich hostovaných webech se občas (možná dost často, když se mi to podařilo uvidět dnes 3x) objeví hláška :

K této stránce je momentálně připojeno příliš mnoho uživatelů. Opakujte požadavek později.

Error: Too many users
YoSarin
Profil
aha - mne se to stalo take - ale jen u domeny 3. radu. Stava se to i na tech 2. radu?
gorge_No1
Profil
Omlouvám se za OT: jak zjistím, že "vsechno to bezi na jednom stroji, oba nameservery na jedne siti!"?

děkuji
Václav Martinovský
Profil
jak zjistím, že "vsechno to bezi na jednom stroji, oba nameservery na jedne siti!"?

Mrknete se v prikazovem radku nslookupem (na linuxu treba pres dig) na dns zaznamy u te domeny, s patricnym parametrem (nslookup -type=MX domena.cz) tam uvidite treba mx servery pro postu (pokud je jich vice, ma kazdy i jinou prioritu), dale se daji vycist nameservery, ktere si pak resolvnete na ip adresy (take pres nslookup) a konecne ip adresa stroje (A zaznam), kam to ukazuje.

Komplet vypis dostanete s parametry: nslookup -type=ALL domena.cz (pod windowackym nslookupem), doporucuji to vzdycky provadet na nejake hostovane domene a ne domene provozovatele :). Obcas jsou k videni docela perly, viz ufouni - v dns maji nastaveny dva mailservery s ruznou prioritou, ale oba maji uvedenou stejnou IP.
gorge_No1
Profil
Děkuji, vše je jasné! :-)
Lukyn
Profil *
příspěvek od věci smazán moderátorem
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0