Autor Zpráva
Radek Hrabůvka
Profil
Nikde jsem neviděl anketu nebo diskusi, jak se líbí x nelíbí slylované pusuvníky. Nemám na mysli, když je někdo zcela zprasí, na zprasenní některým stačí color, backround a font size. Můj názor je, že se mi více líbí XP posuvníky a Operácké posuvníky, než ty "malované". Nechci vyvolat flame, stačí jen krátce líbí, nelíbí, protože jde dle mého jde o subjektivní záležitost.
Cody
Profil
Líbí, protože můžou dobře korespondovat s designem. Obšas deafultní OS posuvníky můžou nabourat design a pokud to jde takhle nastavit - pak OK. Mám spíše problém, jak to nastavit tak, aby to bylo validní a fungovalo i v Opeře. Dělám to tiž tak že vkládám jeden externí styl a jeho vložení ošetřím tak, že se aktivuje jen při msie.
Timy
Profil
nelíbí
blast3r
Profil
nelúbia, najlepšie su klasické
Plaváček
Profil
Nelíbí. Posuvník čili táhlo není součástí webové stránky, ale uživatelského rozhraní operačního systému. Lidé, kteří tvrdí, že jim neobarvený posuvník ničí design stránky neví, o čem hovoří.
thingwath
Profil
Ne, přesně jak říká Plaváček. Posuvník není součástí stránky a nenechám si do jeho barvy či čehokoliv jiného mluvit od tvůrce každé náhodné splácaniny kterou navštívím.
YoSarin
Profil
když je to posuvník u Framu, který se zobrazuje doprostřed stránky, tak je IMHO dobré aby (když už tam teda ty Framy jsou) byl do designu nějak začleněn a aby zapadl, ale barvit hlavní posuvník mi přijde celkem dost zbytečné - stejně na něj nekoukám
Cody
Profil
Plaváček Proč myslíš, že neví o čem hovoří? Myslím, že pokud ta možnost je, proč ji nevyužít. Optimální by bylo si to uživatelsky zakázat/povolit jako je to u Opery.
fimmos
Profil
nelíbí...
Timy
Profil
Cody
Obšas deafultní OS posuvníky můžou nabourat design -- kdy? Kde?
Cody
Profil
Timy Pokud mám třeba textareu nebo iframe, tak mám raději posuvníky v bravách webu. Představ si třeba na černočerném webu šedivý posuvník.
Meldo
Profil
Ak su tie posuvniky pekne, ale fakt pekne spracovane tak sa mi to paci. Napr. na pcsvet.cz sa mi to paci. Hodi sa to tam.
PerToon
Profil
Jak kdy. Stejně je neobarvím pro všechny prohlížeče, ale když mám celošedou stránku, tak proč bych neměl udělat pro IE šedou lištu? Ale spousta lidí vymýšlí originální barevné kreace, které se mi zase nelíbí.
Timy
Profil
Cody
hmm, v tomhle případě bych doporučil udělat web bez framů (nemám rád, když se roluje jen část stránky) a u textarea mi to vskutku nevadí (možná taky proto, že se ve FF posuvník normálně ani nezobrazuje, ale až je to potřeba).

Meldo
pravda, tam se mi ta obarvená lišta líbí, ale že by mi ve FF chyběla se říct nedá;-)
Cody
Profil
Timy Jo to já vím, to já mám ošetřený overflowem i v jiných prohlížečích, iframe nepoužívám taky, ale třeba u textarey to využívám... nebo mám občas nastvený overflow u divu...
Timy
Profil
Cody
stylovat formuláře se většinou nevyplatí, četl jsem články proti, četl jsem články pro a já osobně mám radši standardní nijak neobarvený formulář. Ale jak už je psáno nahoře, je to věc subjektivní.
Radek Hrabůvka
Profil
Cody Teď mě napadlo, jak u IE "zakázat" barevné posuvníky, stačí uživatelský styl ("natrvalo"), či jak se to jmenuje, nebo styl přidaný bookmarkletem (jednorázově), více na stránce Bookmarklet, odstavec "Připravené bookmarklety", bookmarklet "Přidání vlastního stylu". Je nutné mít správně cestu k souboru, jinak to nefunguje. Ve stylu je nutné obarvenou lištu odbarvit:
css kód:
html, body	{
	scrollbar-base-color: transparent !important;
	scrollbar-face-color: transparent !important;
	scrollbar-highlight-color: transparent !important;
	scrollbar-3dlight-color: transparent !important;
	scrollbar-darkshadow-color: transparent !important;
	scrollbar-shadow-color: transparent !important;
	scrollbar-track-color: transparent !important;
	scrollbar-arrow-color: transparent !important;}
marquee	{visibility: hidden !important;}	/* zneviditelnění běhavých nápisů, kdo je chce vidět, smaže tento řádek */

Bookmarklet jsem vyzkoužel, je to bomba!
PerToon
spousta lidí vymýšlí originální barevné kreace, které se mi zase nelíbí. jak jsem psal, na to lidem stačí color a barkground, posuvníkama to dorazí. Udělat hezký posuvník není žádná sranda.
Leo
Profil
Nelibi. A nejhorsi jsou autori, kteri je prebarvi ale tak, ze vlastni posuvniky jsou svetlejsi nez jejich pozadi a schovaji sipky, ty bych vrazdil. Co ovsem nesnasim uplne jsou posuvniky uvnitr stranky (az na vyjimky). Leo
Havel-st
Profil *
Nejlepší jsou ty negativně vyvedené - že se track tváří jako posuvník - viděl jsem kdysi v knihovně svátečního uživatele, který to zvládl až po radě, aby používal kolečko myši.
Dero
Profil
Používám Firefox mimo jiné i kvůli tomu, abych se co nejlépe vyhnul právě různobarevným posuvníkům. Ale to je moje osobní preference, chápu, že někteří uživatelé ocení ve svém IE posuvník sladěný s designem stránky - o graficích nemluvě. Osobně mi to vadí, ale stylování posuvníků nezatracuji.
error414-
Profil *
je me to jedno, at si kazdy na svem webu, pokud mu nevidelava, dela co chce.
Radek Hrabůvka
Profil
Můj závěr z nereprezantativního průzkumu: hezké posuvníky se líbí v asi 30%, nevhodně zbarvené posuvníky jsou téměř 100% odmítány.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0