Autor Zpráva
Tomik
Profil
Dobrý den!
Instaloval jsem Apache 2.0.55, hned po skončení instalace se server pouští, mě se ovšem nespustil, vyhodilo to hlášku, že služba "Apache2" nebyla nalezena. Pokusil jsem se Apache nainstalovat znovu, neúspšně, ani starší verze nefungují. Mám Windows XP Prof., na kterých mi Apache v minulosti už jel. Nevíte, kde vězí problém?

Díky moc za odpovědi!

Tomik
Yuhů
Profil
jak přesně to spouštíš? Který program při spouštění voláš? V jakém adreáři to máš nainstalované? Nemáš zapnutý nějaký firewall nebo jiný blokovač? (Zkus vypnout zabudovaný firewall.) Kdo vyhazuje hlášku, že Apache2 nebyla nalezena?

Chce to prostě víc informací, aby se dalo pomoci.
Havel-st
Profil *
Tenhle problém jsem měl po zrušení staré Triady, mrkni do okna služeb, jestli tam něco nezůstalo. Já musel prohledat registry a smazat vše, co se týkalo http serveru a pak instalovat znovu.
Jáá
Profil
Sluzba Apache2 se nainstaluje pomoci prikazu:
apache.exe -k install -n Apache2

a spousti pomoci prikazu
net start Apache2


(Apache2 je libovolny nazev sluzby)
Parametry apache.exe se dozvis, kdyz zadas
apache.exe /?
Martin
Profil
Dotaz mimo téma byl moderátorem odstraněn. Na nové dotazy prosím zakládejte nová témata.
los_adios
Profil
Mám stejný problém, po instalaci apache_2.0.55-win32-x86-no_ssl.msi (ještě než vyskočí poslední obrazovka, že vše proběhlo v pořádku) se spouští příkazový řádek a hlásí chybu

(OS 10048)Normßlný je povoleno pouze jedno pou×itÝ ka×dÚ adresy (protokolu, sÝŁo
vÚ adresy, portu) soketu. : make_sock: could not bind to address 0.0.0.0:80
no listening sockets available, shutting down
Unable to open logs

A hned poté se otevírá další "Služba Apache nebyla nalezena".

Po odeslání apache.exe -k install -n Apache2 v příkazovém řádku to hlásí

C:\dev\prog\Apache2\bin>apache.exe -k install -n apache2
(OS 10048)Normßlný je povoleno pouze jedno pou×itÝ ka×dÚ adresy (protokolu, sÝŁo
vÚ adresy, portu) soketu. : make_sock: could not bind to address 0.0.0.0:80
no listening sockets available, shutting down
Unable to open logs

tedy stejnou chybu jako během instalace. Doména i jméno serveru je localhost. Mám WinXP home, Firewall vypnutý, před reinstalací mi fungovala triáda bez problémů. Našel jsem si návod http://hulan.cz/blog/item/instalace-posledni-verze-apache-mysql-a-php- na-windows/category/apache-php, postupoval jsem přesně podle něj. Nothrem psal názor, že stačí při instalaci místo localhost zadat 127.0.0.1 - ale změnu to alespoň u mě nepřineslo.
los_adios
Profil
Skajp, ten zas. Skajp. Pokud budete mít někdo takovéto problémy, pozor na Instantní Messengery. Blokují port 80.
lolkas
Profil *
To je teda pěkný ... mam stejnej problém ... je to v tom že instalace nevytvoří službu Apache2 a jak na to? to jsem nikde nenašel :D
lolkas
Profil *
Tak je tu řešení stačí se zbavit do úplně poslední části IIS a Apache 2.0.55 je OK ;-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0