Autor Zpráva
Richi
Profil
Máte někdo z profíku ohledně SEO zkušenosti co si můžou vyhledávače myslet a jak reagují na služby jako je například http://www.gotlinks.com/ ?
Je to plus nebo mínus pro weby?
Viděl jsem odkazy i na webech co se SEO zabývají ...
Díky.
Yuhů
Profil
mínus

> Viděl jsem odkazy i na webech co se SEO zabývají ...

mezi těmi, co se zabývají SEO, jsou nejrůznější zoufalci :-)
Richi
Profil
Yuhů takže i tahle firma jsou zoufalci? :-)
http://www.webdesign-reklama.cz/
Plaváček
Profil
Tahle firma zrovna vypadla ze Seznamu, což se dá hodnotit několika způsoby. Viz http://seo-sem.robertnemec.com/webdesign-reklama-vyrazen/ . Zkuste si ten web Radka Karbana otevřít a jukněte úplně dolů do patičky, kde velmi světle šedým nenápadným písmem je uvedeno Odkazy a zjistěte, kam vedou. Dle mého soudu to zdaleka není čisté SEO.
Richi
Profil
To zní jako logické vysvětlení.
Děkuju.
Ješte jeden dotaz, máte zkušenosti když se tohle stane za jakou dobu třeba po odstranění "nekalých SEO" seznam opět přidá web do vyhledávání?
Martin Kuželka
Profil
Richi, Ivo Lukačovič jednou na svém blogu psal, že "zabanované stránky zůstanou na black listu hodně dlouho".
Timy
Profil
Martin Kuželka
zabanované stránky zůstanou na black listu hodně dlouho -- a jak se to řeší v případě, že toto majitel ví, rozhodne se třeba koupit novou doménu a tu starou (zabanovanou) koupí někdo jiný, aniž by pochopitelně věděl o tom, že jsou na blacklistu? Kontrolují třeba vyhledávače, jestli je na dané doméně pořád stejný web?
Martin Kuželka
Profil
Timy: já nevím, co vyhledavače :-), ale předpokládám, že pokud je stránka na black listu, tak na ni robot ani nechodí, a tedy nemůže zjistit, co se na dané doméně nachází.
Fred
Profil
Martin Kuželka
A pošlou v případě zabanování aspoň informační email na kontakt z webu, nebo ne? Protože v případě, že ho nijak neinformují, bych v některých případech věřil spíš na zabanování z komerčních zájmů portálů, než na nekalé SEO praktiky.
Richi
Profil
To pochybuju že nekoho na to upozorní, ale je to blbý, kdyby napsali třeba "Dobrý den, na vašem webu je to a to špatný a považujem to za nekaou praktiku, máte 48hod na odstranění a už at se to nikdy neopakuje" tak by to bylo super, ale o tom si můžem nechat zdát ...
Bohužel to pro někoho, kdo uvidí takovou vec třeba u seo firmy, znamená že to je ok a okopíruje to a netuší že to je špatný ...
(nemluvím o jasných vecech jako skryté texty atd.)
a obávam se že se mi stalo přesne tohle u jednoho mého webu :-(
Neznáte někdo někoho u Seznamu že by jste mu napsali že jsem hodnej kluk a nebylo to záměrně? :-(
Fred
Profil
Centrum údajně varuje http://www.napravnik.info/blog/?p=6
Fred
Profil
Ono jde taky o to, že neupozornění nepoškozuje autora stránek, ale majitele stránek, který o nějakém SEO nejspíš nemá ani tušení.
Fred
Profil
Richi http://madinblack.com/spot/Spamovat-se-nevyplaci-pane-SEO-konzulant.mi b
Marty
Profil
Myslím že se kdysi psalo, že bude upozorňovat i Google. Každopádně někteří jedinci ani nevědí že spamují (většinou to z jejich stránek pozná i laik) a zbytečně příjdou o dobré místo ve výsledcích vyhledávání.

Někdy pomáhá napsat na help desk nebo podobně na onen vyhledávač a s prosíkem požádat o odstranění z blacklistu, to se ale může stát a taky nemusí.
Timy
Profil
Marty
Každopádně někteří jedinci ani nevědí že spamují a zbytečně příjdou o dobré místo ve výsledcích vyhledávání. -- leč neznalost zákonů (i nepsaných) neomlouvá. To by pak mohl říct každý;-) Upozornění na email mi přijde jako nejschůdnější varianta.
Marty
Profil
Timy Jistě. Nejsem sice nijak zákonů znalý občan, ale co takhle presumpce neviny? O tom by se dalo spekulovat, kdy webmasterovi napsat a kdy ne.

Když to ale vezmu za stranu vyhledávače, tak těm jde o to, poskytnout návštěvníkům co nejrelevantnější výsledky a ne jen banovat některé stránky.

Myslím, že se shodneme, že centrum zvolilo asi nejlepší možnost.
Richi
Profil
Souhlasím, jestli centrum vážne upozornuje weby tak je to super, v tomto je seznam trošku pozadu.
U Googlu si to ale nedovedu představit protože mají ohromnou databázi a nemaj registraci s emailem jako třeba centrum a seznam do katalogu.
error414
Profil
Myslim ze takhle glabalni posilani emailu by bylo na nic. Ja bych to dal aby se to posilalo jen uzivatelum kteri o to zazadaji.
Ale pak by google dostal dalsi informace a pomalu by vedel co mate k bedu
Timy
Profil
error414
Ja bych to dal aby se to posilalo jen uzivatelum kteri o to zazadaji. -- aha, takže někdo, kdo nikdy neslyšel o SEO (a kvůli kterým se vlastně upozornění na mail zavedlo) bude určitě žádat o to, aby před vyřazením z vyhledávače dostal mail? Trochu nelogické, ne?
error414
Profil
Timy
Nelogicke je posilat emaily kazdemu spravci webu ktery je pred vyrazenim. A jak by google ten email zjistil, to by zase bylo zbytecnych emailu.
WebDesign-Reklama.cz
Profil *
O emailovem informovani se jiz uvazovalo v pripade googlu, je to dobra myslenka, ale tezka na prostredky serveru, krom toho ne kazdy musi mit radost kdyz spravuje stovky webu a prijde najednou od google mega mail.

Co se tyce udajne penalizace meho webu, neni to tak. Vypadl udaje castecne seznamacky index, vypadly stovky webu - rozhodne jsem nebyl sam, ale nastesti je to jiz zpet, v plne sve krase:) Ostatne web stale zlepsuji a metody se meni, ale snad jednou upravim web tak aby se zavdecil vsem, i kdyz kazdy namita sve, zvlaste konkurence:))

Co se tyce gotlinks.com, prectete si neco o te sluzbe a potom diskujte. Je to to same, jako kdyz si chcete s nekym vymenit odkaz, jenom mate jednodussi cestu. Kdo by to chtel postihovat, je s prominutim blbec. U gotlinks si muzete sami vybrat s jakymi weby odkaz menite, sami si urcite pocet, sami si volite kategorii, sami muzete weby zakazat..
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0