Autor Zpráva
yenna
Profil
Ahoj,
mam doma monitor uhlopricka 19, Hyundai, normalni ne ten plochy (moc se v tom nevyznam). Mel by byt kvalitni a taky byl drahy (pres 9000kc).
Ale mam takovy problem: Vsechny objekty (pismo, obrazky, dialogova okna, proste vsechno na obrazovce) maji "DUCHY", jako u spatneho prijmu v televizi, nekdy jsou ty stiny dvojite, nekdy trojite. Proste zdvojene obrysy.

Clovek, ktery nam ten pocitac skladal (firma s pocitaci), rikal, ze to je rusenim signalu, treba z anteny televize, ze s tim nic nejde delat.
Monitor mam dva roky a predtim problemy nebyly, aspon jsem si tech duchu nevsimla. Mozna to ale s tim rusenim signalu nejakou spojiitost ma, protoze jsme nedavno premistovali pocitac do jine mistnosti..

Ale me to vadi pri praci a zhorsuje to citelnost textu a proste za ty penize...
Prosim, poradte mi. Jestli s tim mate nejake zkusenosti..

Predem diky
thingwath
Profil
Blbá otázka, ale kabel je v pořádku?
yenna
Profil
Jo, mel by byt.
Po vytahnuti a znovu zapojeni je to porad.
yenna
Profil
jestli to myslis takhle...
Jinak to by snad ten chlapek z te firmy zkontroloval, ne? ...??
yenna
Profil
jestli to myslis takhle...
Ale to by snad ten chlapek z te firmy snad zkontroloval..?....??
yenna
Profil
pardon chyba
printf
Profil
Zkusil bych jestli je správně zapojený VGA kabel, nebo jestli není poškozený a potom bych zkusil zapojit monitor do jiné zásuvky jestli se něco změní. Myslím že signál z antény by takové problémy nezpůsobil, nebo by aspoň rušil jinak (různé pruhy a podobně), tohle vypadá spíš na nějaké nežádoucí odrazy ve VGA kabelu. Není třeba ten kabel zapojen přes nějakou VGA prodlužovačku?

dodatek:
nebo zkusit dát počítač zpátky tam kde neblbnul, jestli se něco změní.
thingwath
Profil
To právě nevím. Nejčastější příčina duchů je IMHO na kabelu, tak bych jí nejdřív hledal tam. Pak samozřejmě klasika... dělá to s jiným kabelem, s jinou grafickou kartou, na jiném místě... Takhle na dálku se toho zase moc poradit nedá.
yenna
Profil
No, je pres prodluzovacku + s dalsimi komponentami, tiskarna, pocitac...na pet na zasuvek.
...co je VGA?
ty pruhy se mi tam kdysi objevily taky, v pravem hornim rohu bylo vse svetlejsi. Po vytahnuti a znovu zapojeni se to zpravilo.
thingwath
Profil
Celou dobu mluvíme hlavně o VGA kabelu - to je to co vede z grafické karty do monitoru. Napájení to může být taky, ale od toho bych upřímně duchy nečekal a nejspíš by to dělalo jenom když se zapne něco jiného.

Nerovnoměrná světlost není žádná krize, ani žádné podobné, od toho je na monitoru funkce degauss. Ale to většina monitorů děla při zapnutí.
yenna
Profil
co je IMHO? prosim...
graficka karta by mela byt v pohode, i kdyz uz 2 roky stara... jestli to vadi..

to printf:
Prestehovat zpatky to uz nemuzu... =(
mozna ty duchy tam byly uz driv, vsiml si toho ten chlapek

...no a ted jsou ty obrysy ctyrikrat, do utracena....
thingwath
Profil
IMHO - zkratka od ,dle mého skromného názoru`

Já mám grafickou kartu starou přes pět let a nevadí to :-) Je nějaká souvislost mezi počtem duchů a děním v okolním světě? Třeba když se něco zapne, nebo za něco zatáhne...
yenna
Profil
pardon: ztracena

Diky moc za rady, zkusim to nejak poresit, kdyztak tak asi do nejakeho servisu...
yenna
Profil
spatne se mi tu zobrazuji vase odpovedi...

kousek od zasuvky, na ktere je pocitac pres prodluzovacku napojeny, je kabel z televizni anteny na ktery byla predtim napojena televize, jinak ty duchy tam jsou furt, bez ohledu na okolnosti..
Radek Hrabůvka
Profil
Prestehovat zpatky to uz nemuzu... =(
zkusim to nejak poresit, kdyztak tak asi do nejakeho servisu...
Nejde mi to dohromady, zkusit to jinde, není možné, odvoz do servisu možný je.

Předpokládám podle projevů poruchy, na 90%, že chyba je ve VGA kabelu, 9% VGA konektor, 0,9% grafická karta. Rušení se projevuje jinak, popsal printf. A thingwath s taky má své zkušenosti, posoudím podle toho, co napsal o pruhu a degauss.

Clovek, ktery nam ten pocitac skladal (firma s pocitaci), rikal, ze to je rusenim signalu, treba z anteny televize, ze s tim nic nejde delat.
Nerad to říkám, ale buď své práci nerozumí, nebo vyslovil tvrzení, o kterém zle s úspěchem pochybovat (nediplomaticy řečeno lhal, ale to slovo je žalovatelné), aby se z toho vykroutil, i když nevím proč, předpokládám, že dva roky starý moňas už asi není v záruce.

VGA kabel -> vysvětlení pro obyčejné lidi. To je ten, co nevede do zásuvky, ale do počítače (pominu staré řešení "tahat" oba kábly do počítače)

Takže jako první bych monitor vyzkoušel jinde (ať je čím zavřít ústa tomu "odborníkovi", co tvrdí, že je to rušení zvenku), pokud bude obraz pořád špatný, tak "odborníka" zatlačit do kouta, nebo si pozvat opravdového odborníka (aspoń známého, který se trochu vyzná).
DoubleThink
Profil *
Měl jsem úplně stejný problém.
Kabelem by to mohlo být určitě - dá se to zjistit otevřením OSD nastavovacího menu - pokud jsou deformace i na něm, tak je to chyba monitoru (nejčastěji špatně seřízené cívky - elektony nedopadají správně na mřížku, dochází k interferenci).
Tohle byl můj případ.
Každopádně rozhodně není na škodu, když se na to podívá (ale skutečně podívá = podívá dovnitř) nějaký odborník.
yenna
Profil
Volala jsem mu a pry to tim kabelem neni, je originalni k monitoru (Hyundai Q910), tak by s tim PRY problem byt nemel.
Takze to si bude tim monitorem, takze asi ten servis...
Nastesti ma ten monitor 3 roky zaruku...

prosim prosim...kde je to OSD menu? nemuzu to najit.. :(
flz
Profil
OSD menu vyvolas stlacenim dakeho tlacitka na monitore (OK, MENU atp.)
yenna
Profil
to je zvlastni... to OSD menu duchy nema, jenom kolem okna toho menu, ikonky uvnitr ne..
takze by to teda melo byt kablem, coz zas vyvraci ten chlapek

na ciste plose obrazovky se mi dokonce objevuji zmnozene svisle pruhy (neco jak ty duchy), jen na nekterych mistech, Degaus nepomaha...

jdu se obesit :(

jinak diky vsem ;)
flz
Profil
kne sa na starom kompe casom tiez zacali zjavovat vselijake ciary a pomohla vymena grafickej karty. potom sa zistilo, ze ta graficka karta na prehrievala a casom ju to takto odrovnalo
yenna
Profil
potom sa zistilo, ze ta graficka karta na prehrievala a casom ju to takto odrovnalo

to snad ne, mela to byt dobra karta na grafiku (Radeon 9200)...
ale diky za tip, zkusim to nejak poresit s tim servisem...
yenna
Profil
Ahojte,
tak pro ty, kteri by snad nedejboze meli podobny problem s monitorem jako ja, tak tady pridavam dalsi mozne reseni, ktere tedy platilo u me...
Nechala jsem monitor zavest do servisu, kde mi ho opravili, s tim ze v Reklamacnim protokolu uvedli jako zavadu "nepravidelne stiny v obraze" a byla provedena "oprava CRT desky"
coz sice nevim co je, ale hlavne ze duchove jsou uz nadobro vymeteni ;)
tak jeste jednou diky vsem za rady a tak....
yenna
jozob
Profil
yenna
Možno v tej oprave majú nejakého mága, ktorý vyháňa duchov. :-)
Anonymní
Profil *
Mám taky problém s duchy, ale při rozlišení 1024x768 a vyším, nižší rozlišení mi to nedělá, v OSD menu nic nevidím.
tom
Profil *
A degauss jste zkusila ? také jsem měl na úplně novém monitoru špatný obraz, ale degauss (v osd menu) to spravil
yenna
Profil
Degaus nepomahal, ten problem s duchy se nakonec vyresil, spravila to oprava v servisu ;)
ted s tim mam pro zmenu zase jiny, rozepsany tady:

http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&topic=25147&foru m=16&page=-1

...zmenila jsem si rozliseni monitoru z 1024x768 na 1152x864 a objevily se mi tam kruhove pasy se stredem ve vsech rozich...vsimla jsem si toho, kdyz jsem delala hodne dlouho v jednom programu, tak jsem si myslela, ze je je zase vadny cely monitor, ale bylo to jenom tim programem...divne, ze?
ten program se jmenuje Aura 2, nechapu tedy jestli ma nejaky zvlastni vliv na rozliseni obrazovky
Je mozne, ze takovou vec muze zpusobit nejaky program? (grafický)
yenna
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0