Autor Zpráva
Meldo
Profil
Mam otazku na tych, ktory testovali IE7.
Su odstranene nedostatky v podpore CSS a pod., ktore boli v IE6? Bude uz IE7 konecne podporovat vsetko co ma? a hlavne spravne. Kdesi som sa dociatal, ze takmer nic sa nezmenilo. Je to pravda?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Melda:
Bude uz IE7 konecne podporovat vsetko co ma?
Jenže co to je, to „všechno“, co má podporovat?
Kompletní CSS 2 běžný vizuální prohlížeč nikdy implementovat nemůže a žádné novější CSS doporučení neexistuje. Již se ví, že podpora XHTML v Exploreru 7 naštěstí nebude.

Kdesi som sa dociatal, ze takmer nic sa nezmenilo. Je to pravda?
Unáhlené závěry z betaverze nového uspořádání okna. Zajímá-li tě to tolik, proč nepátráš u zdroje a sbíráš drby z weblogů?
Yuhů
Profil
testoval jsem.
Co se podpory CSS a standardů týká, je IE7 prakticky to samé co IE6.
Meldo
Profil
Yuhů
tak to je naozaj super. :-( Ms asi čakajú na to, kým bude ich prehliadač používať 10% ľudí. (ale toho sa asi nedozijeme.)

Chamurappi
Kompletní CSS 2 běžný vizuální prohlížeč nikdy implementovat nemůže
prečo?

Již se ví, že podpora XHTML v Exploreru 7 naštěstí nebude.
nerozumiem, prečo sa tomu tešíš.

Jenže co to je, to „všechno“, co má podporovat?,
tak napríklad správne pouzitie paddingu a mnohé iné. taraz ma nenapadá ale určite vieš, ak si už nejakú stránku vytvoril že je toho dosť.
Dero
Profil
taraz ma nenapadá ale určite vieš, ak si už nejakú stránku vytvoril že je toho dosť.

Meldo: Musel jsem se usmát, protože Chamurappi je v tomto fóru pravděpodobně největší odborník na značkovací a jim přidružené jazyky. Jen má občas svérázné a osobité názory. :o)

Třeba k tomu správnému použití paddingu (a borderu, mimochodem) by Ti řekl něco ve stylu: "Jak můžeš tvrdit, že to je správné, když neznáš souvislosti? (http://www.webylon.info/C10.cs.aspx) Nehledě na to, že to box model podle W3C už zvládá IE6 ve standardním režimu."
Meldo
Profil
Jak můžeš tvrdit, že to je správné, když neznáš souvislosti?

vychádzal som z tohto: http://www.jakpsatweb.cz/css/padding.html
Timy
Profil
Chamurappi
Již se ví, že podpora XHTML v Exploreru 7 naštěstí nebude.
jako že pořád nebude podporovat application/xhtml+xml?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Yuhůa:
Netestoval, neb zatím není.


Reaguji na Melda:
prečo?
Kapitola 19 je v CSS 2.0 normativní. Přesto vizuální prohlížeče neznají aurální stylopisy a znát patrně nikdy nebudou.

nerozumiem, prečo sa tomu tešíš
Z pohledu uživatele je to pro mě skvělá zpráva. XHTML přináší riziko, že se mi stránka vůbec nezobrazí kvůli nějaké pitomosti. Dokud nebude v majoritním prohlížeči podpora pro tento zaostalý jazyk, je menší nebezpečí, že se začne používat. Z pohledu webmastera viz zdejší diskuse.

tak napríklad správne pouzitie paddingu a mnohé iné
Dle mého již padding podporuje správně déle, než existuje CSS 2.

ak si už nejakú stránku vytvoril že je toho dosť
Netvořím podle „webových standardů“, ladím průběžně ve všem možném. Potěšilo by mne, kdyby Explorer znal více CSS vlastností, ale to, co umí nyní, mi postačuje.


Reaguji na Timyho:
jako že pořád nebude podporovat application/xhtml+xml?
Ne. Již o tom psal Yuhů. K článku jsem se tenkrát výjimečně vyjádřil v komentářích.
Meldo
Profil
tak to ma chlapci z MS veľmi sklamali :-(
Chamurappi
Profil
Reaguji na Melda:
Čím? Tím, že nebudou podporovat XHTML?
Anonymní
Profil *
Chamurappi

tym co povedal Yuhu : "Co se podpory CSS a standardů týká, je IE7 prakticky to samé co IE6."
Meldo
Profil
tusim som sa neprihlasil.
DoubleThink
Profil *
Bude to tím, že uvolněná beta byla spíše alphou a renderovací jádro má prakticky stejné - s konečným IE7 má společný jenom interface.
Pachollini
Profil
> Kompletní CSS 2 běžný vizuální prohlížeč nikdy implementovat nemůže ... Kapitola 19 je v CSS 2.0 normativní. Přesto vizuální prohlížeče neznají aurální stylopisy a znát patrně nikdy nebudou.

A proč by měly? Stačí, když implementují jeden typ média. (Viz Norma, kap. 3.2.)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Pacholliniho:
Kapitolu 3.2 znám, záměrně jsem mluvil o kompletním CSS 2 (což však nemohu podepřít definicí, jen zdravým rozumem). Pokud totiž vyhovujícímu programu stačí podporovat jen jeden typ média a výčet typů médií není konečný, lze považovat za vyhovující úplně každý program.

Ani jeden úhel pohledu na podporu CSS nedělá z onoho W3C doporučení jasný metr kvality. Nejasnosti kolem definic a možnosti zlotřilého výkladu se snaží dořešit v CSS 2.1 (ne moc úspěšně a ne moc rychle). Tam se z aurálního stylopisu stala kapitola informativní a výčet typů médií je omezený a normativní.
Pachollini
Profil
Mně zas zdravý rozum říká, že je nesmysl, aby vizuální prohlížeč podporoval nevizuální média. No nic.
koolazz
Profil *
tak jsem si jen tak zkusil msie7 v praci a zjistuju ze se odmita odinstalovani? napada pls nekoho jak s nim pryc?

- btw prvni dojmy. nic moc. to zvlastni ms cleartype je opravdu otravny, je pomaly, porad pada..hold jde videt ze to je beta :/
Ossis
Profil *
odmita odinstalovani
stačí v odebrat programy zaškrtnout položku zobrazit aktualizace a pak se tam objevi...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0