Autor Zpráva
habendorf
Profil
Poslední dobou se mi zdá, že (zejména) sekce "Názor na stránku" začíná trpět jistým nešvarem. Po pár hodnotících příspěvcích se diskuse odklání od hodnocení webu tazatele směrem k diskusím o ... nevím jak to přesně nazvat ... zkrátka o xhtml a všem, co souvisí s oním "x", o w3c apod.

Příkladů by mohlo být mnoho, čerstvě třeba http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=2&topic=17 697 nebo http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=2&topic=17 710 .

Nejde mi o to, někomu omezovat možnosti vyjádření, ale pokud se taková diskuse rozběhne příliš brzo, tazatel se dozví dva názory na stránku a pak ho čeká dvacet příspěvků, které ho většinou nezajímají. Jistě, každý jsme občas OT, ale tato sekce tím trpí IMHO nejvíce.

Zkuste se zamyslet, jak tuto věc co nejlépe řešit.

Můj návrh: založit vždy nový thread v sekci "XHTML, Doctype a validita" nazvaný nějak jako "Diskuse inspirovaná threadem...", v původním threadu na ni odkázat a tím zde záležitost ukončit. V novém threadu začít odkazem na inspirující vlákno a věnovat se věcem přímo nehodnotícím tazatelův web zde. Ale zas je to svým způsobem tříštění, sám nevím, bylo-li by to dobré.

Závěrem jen chci říci, že to není vůbec míněno proti někomu. Ale přijde-li třeba elév se svým webem, dozví se na něj dva názory a pak se rozhoří debata o validitě, tak zaprvé se už nic nedozví o svém webu, a zadruhé je často asi trochu zděšen.
Chamurappi
Profil
Však já se zpravidla snažím vyjádřit i názor na hodnocený web.
Také se pokouším vytáhnout si oponenty do „svých“ již rozbouřených debat, aby se nezabilo původní téma, a hlavně proto, aby se neopakovaly stejné argumenty.

Existují zde kritiky webů, pod nimiž jsou jen dva až tři komentáře, jinak o ně nikdo nejeví zájem. Proto se domnívám, že příspěvky odbíhající od tématu až tak moc nezaclání těm, kdo chtějí přispět k tématu původnímu. Kdykoliv jde navázat.

Vynasnažím se do budoucna komentovat opatrněji.
habendorf
Profil
Chamurappi:

Však já se zpravidla snažím vyjádřit i názor na hodnocený web.
OK.

Vynasnažím se do budoucna komentovat opatrněji.
Tak jsem to ani nemyslel, rozhodně tě nechci "krotit".

Také se pokouším vytáhnout si oponenty do „svých“ již rozbouřených debat, aby se nezabilo původní téma, a hlavně proto, aby se neopakovaly stejné argumenty.
Ano, to je myslím dobrá cesta.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0