Autor Zpráva
Blackadder
Profil
Zdravím všechny skriptovače. Potřeboval bych asi maličkost. Stránka se spoustou thumbnailů (řádově 200, soubory nepojmenovaný podle nějakýho řádu a poměrně častá výměna souborů)). Rád bych do ní vpravil skriptík, kterej by otevřel originální obrázek v novém okně bez lišt a navíc to okno mělo velikost odpovídající velikosti obrázku. Prostě aby bylo akorát. :-) Nějak to jít musí. Už jsem to na pár stránkách viděl, ale nepovedlo se mi tam rozlousknout zdroják, abych se podíval. A protože jsem línej, rád bych použil na stránce jeden všeobecnej skript, abych to nemusel otrocky vkládat pro každej thumbnail, jako už jsem to tady v diskuzi viděl. Prostě něco ve smyslu algoritmu: Po kliknutí na kterýkoliv náhled - otevři nové okno beze všeho o rozměrech obrázku. Myslíte že toho chci od JS moc? Díky za pomoc.
P.S. Nevíte někdo, jak se dá do stránky vpravit, že po zadání příkazu Zobrazit zdrojový kód, ať už z menu nebo s kontextu, to nereaguje? (viz. www.dxt.cz)
habendorf
Profil
1) Ten zdrojový kód se zobrazuje uplně v pohodě, dokonce i v IE.
2) Chceš toho docela dost. Budeš potřebovat dvě pole - v jednom srcy obrázků a v druhém jejich rozměry. Pak zavoláš funkci pro otevření nového okna s parametrem, který bude indexem toho pole srců. Např. zavoláš tu funkci s parametrem 1 - vytáhneš z jednoho pole src druhého obrázku (pole se počítá od nuly) a z druhého pole rozměry tohoto obrázku - hodnoty s indexy 2 a 3 (2i,2i+1). Předpokládám pole rozměrů ve tvaru w0,h0,w1,h1,...

Zkus to sám, kdyžtak dej vědět.
Blackadder
Profil
Díkes, zkusím to. I když ty pole, to se mi moc nehodí. Vytvořit pro celou stránku dvě pole, to je skoro totéž, jako to napchat ke každýmu odkazu. A tedy zbytečně moc práce pro účel, který ta stránka plní. Přesto dík za radu. Domníval jsem se, že by mohla existovat nějaká vychytávka, která by ten script zobecnila. Na tý stránce totiž nic jinýho než ty thumbs není.
Jo a to dxt, na mainpage to chodí, ale zkus si rozkliknout cokoliv z jejich nabídky a tam už je to bloklý.
habendorf
Profil
to je skoro totéž, jako to napchat ke každýmu odkazu

No to rozhodně ne. Určitě je jednoduší k odkazům psát "otevriNahled(0)", "otevriNahled(1)" atd., než
window.open(a teď všechen ten bordel s URL, názvem okna,atributy), window.open(a zas uplně jinej borde) atd.

Navíc to řešení s polema se pak dá velmi jednoduše rozšířit o prohlížecí funkce (třeba první, předchozí, následující,poslední obrázek).

Domníval jsem se, že by mohla existovat nějaká vychytávka, která by ten script zobecnila.
No to je právě maximální zobecnění - jedna stránka, jeden skript. Ale ty srcy a rozměry prohlížeči prostě nějak sdeělit musíš :o)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0