Autor Zpráva
Smartmark
Profil *
Zdravim.

Dnes jsem dostal jeden zajimavy mail:

"
Od: admin.wz@centrum.cz
Komu: ...
Předmět: porucha
Datum: 16.3. 2006, 10:10 - dnes v 10:10

vzhledem poruch které nastaly v posledních dnech na www.wz.cz jsme stratily s některými uživateli kontakt a tak a jelikož jste jeden z nich tak vás prosíme aby jste nám napsal do 14 dnů vaše přihlašovací jména a hesla ke všem vašim stránkám.Pokud tak neučiníte tak bude váš web zrušen.Je to sice blbé ale jinak to vyřešit nemůžeme.

Děkuji za pochopení

čekit s.r.o.
Trávníky 41
613 00 Brno

doufáme že vás to neodradí a budete stále využívat našich služeb.
"

:-) dobree ne?

Chci videt kolik lidi mu na to skocilo...
Tim chci rict: nezapomente, ze internet je plnej blbcu. Nechci nikoho navadet k vulgarite, ale pokud clovek na tento mail vubec odpovi, asi par ostrejsim slovickum nevyhne.
RPG
Profil
Nevím, který neschopný jedinec toto vymyslel, ale rozhodně je to více než trapný pokus.

1) Admin WZ mít e-mail na centru? Dovoluji si pochybovat. :-))
2) Celkový styl psaní napovídá, že za tím stojí naivní typický patnáctiletý puberťák.

To je můj názor. :-)
J
Profil *
Naletět na něco takového ovšem lidi můžou. Neuškodí kouknout se přímo na wz - jednak kontaktní e-adresy mají jiné, jednak tam uvádějí:

"Poslední dobou se často setkáváme s různými podvodnými pokusy "vtipálků" o získání přístupových údajů našich uživatelů. Důrazně tedy upozorňujeme, abyste nikomu své heslo neposílali i kdyby bylav políčku odesílatele takového dopisu uvedena naše adresa. Taktéž nezadávejte své heslo do žádného formuláře, pokud nevidíte v adresním řádku stránky www.webzdarma.cz."
WanTo
Profil
Kdyby by byl odesílatel trochu chytřejší, poslal by fake mail od podpora@webzdarma.cz. Nebudu sem psát návod, ale věřte mi, že to není nic těžkého.
gajdynator
Profil
WanTo
Už som to vyskúšal takže ...
simka00
Profil
může za to být autor nějak trestně potrestán?

RPG
poznámky o naivních typických patnáctiletých puberťácích si laskavě nech stranou

WanTo
tak bych to udělal i já, ještě bych trochu přidal na stylistice a opravil bych chyby
RPG
Profil
simka00
Napsal jsem "typických" = Ti, které zajímá jenom kolik toho denně vypijou a kolik holek zbalí.
Mimochodem, mě je taky 15, a troufám si říct, že rozhodně nejsem typický představitel své generace.
Pokud jsem tě urazil, pokud jsi opravdu "jako většina", pak se ti omlouvám.

WanTo
Takovému mailu přece nemůže normální člověk věřit. K čemu by potřebovali jméno a heslo? Navíc, když si spočítáte, kolik lidí služeb WZ využívá...
WanTo
Profil
RPG
K čemu by potřebovali jméno a heslo?
K ničemu.


Připadá mi to jako dost trapný pokus o hacking, to je teda umění, když se někomu jen tak přihlásím na ftp a něco mu změním...
RPG
Profil
WanTo
dost trapný pokus o hacking
Přesně tak. Proto jsem použil to přirovnání k "naivnímu puberťákovi". Pak bude ve škole machrovat, jak se "naboural" do webhostingového systému a udělal jim tam binec...
Pokud chápeš, jak to myslím.
gajdynator
Profil
WanTo
Niekto chce pred niekým niečo dokázať ...
Timy
Profil
Že by se někdo inspiroval na La Trine?
WanTo
Profil
Spíš nějaká lama-rádoby-hacker chtěla rychle zjistit heslo a ani se neobtěžovala zjistit si, jak se posílá už zmiňovaný fake.
RPG
Profil
Timy
Opravdu dokonalé... Na chvíli jsem dokonce zauvažoval nad možností zkusit to, než mi došlo, že je to blbost... :-D
habendorf
Profil
Dost často se pohybuji (a mám účet) na ebay.de, taky už mi přišlo pár mailů od rhybářů, ale musím uznat, že byly na profi úrovni :o)
Filips
Profil
RPG
Je mě taky patnáct (nebo spíš brzo bude) a nejsem jako "ti ostatní." Snažím se vždy tak trochu lišit od těch ostatních. Být stále něnčím zajímavý.
Jinak užkdyž vidím odkud je to poslané *@centrum.cz tak to asi nebude admin wz. To je jako s viry na ICQ :-)

Filips
simka00
Profil
RPG
mně je 16 a taky nejsem jako většina (jak je nazýváš - typičtí). když nad tím tak uvažuju, kolik lidí v této diskuzi je vlastně dospělých?

jinak kdybych si na La Trine nepřečetl ten dodatek, poslal jsem to :) ale nápad dobrý, to se musí uznat
RPG
Profil
Filips, simka00
Ty viry na ICQ... o tom raději mluvit nebudu. :-)
Já se nesnažím být jiný... jsem prostě takový, jaký jsem, nepřetvařuju se a nesnažím se ze sebe dělat něco, co nejsem... To je možná důvod, proč jsem mezi ostatní nezapadl. A jsem rád, že se mi to nepovedlo. Dneska bych seděl na lavičce v parku, kouřil, bral drogy a opíjel se do bezvědomí...

Dospělých? Myslím, že většina. Tady jsou buď lidé pod 18, nebo lidé nad 25... tuším. Jenom hádám. :-)

Ten článek je opravdu dokonale napsaný... taky jsem uvažoval, že bych to vyzkoušel. Ovšem nepoužil bych svůj pravý e-mail. :-)
Gekon
Profil
No teda, takovou kravinku jsem už dlouho nečetl... co se týče těch ICQ "virů", poprvé varuji, při dalším obtěžování dávám do ignore listů a je to
Radek Hrabůvka
Profil
simka00 může za to být autor nějak trestně potrestán? Za tohle asi ne, ale když to zneužije, tak je to tuším "zneužití záznamu na nosiči informací". Já osobně bych to viděl stejně, jako krádež auta s klíčky v zapalování.
FantomX1
Profil
Taky falosny mail dokaze zotrojit hocikto, da tam falosnu hlavicku from a ma to, kto vie robit aj html stranky s vbudovanymi prilohami to ma o to jednoduchsie. Zaver: nikdy nikomu nedavat heslo, nikto ho nepotrebuje okrem vas, sluzi ciste len preto aby sa do vasho uctu nedostal nikto iny ako vy. Ja kedysi este ked som zacinal, urobil som si tiez taky parazitny formular ktory odchytaval udaje, vacsina ludi to prekukla, no nejakych 10-20% tam fakt zadalo svoje udaje a ja som to mohol zneuzit. Skript si mozete pozriet tu http://www.pokol.wz.cz/formulare.htm
Juross
Profil
Nj skoro vždycky se vydělává na "blbosti" ostattních lidí..
simka00
Profil
Juross
spíš na nezkušenosti či nevzdělanosti
printf-jinde
Profil *
Uvedený email mi připadá spíš jako legrace nebo parodie na podobné "rybářské" emaily. Hloupost lidí bych ale nepodceňoval, teleshoping a direct marketing jsou toho jasným důkazem. Další příklad: v televizi nebo v novinách zveřejní otázku typu: co je to jogurt? a) mléčný výrobek b) bylinný čaj; svou odpověď volejte na číslo... Kdyby na takovéto vymoženosti nikdo nereagoval, tak by se jistě neobjevovaly.

Může jít ale o rafinovanější trik: máte doménu s hostingem, někdo zjistí u jaké společnosti a pošle vám v pravý čas email s fakturou v příloze. Většina věcí souhlasí, kromě čísla účtu. Věřte, že nás co si všechno ověřujeme, není zase tolik. Nebo nedávno se tu objevilo varování před podvodníkem, který z lidí pod záminkou spolupráce tahal zdrojové kódy a zdá se že mnohdy uspěl a to u vzdělaných lidí.

Zkrátka je třeba být vždy ve střehu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0