Autor Zpráva
Mistr
Profil
Dělám levé menu. Obsahuje sedm obrázků a texty jednotlivých kapitol. Protože to bude na všech stránkách webu skoro stejné (záměrně píši "skoro" - vysvětlím později), chtěl bych to natahovat JavaScriptem. Jak to ale udělat?

Nyní osvětlím použití slovíčka "skoro" výše. Jde o to, že těch 7 obrázků mám ve dvou verzích. Jednak barevné a jednak tytéž v černobílém provedení. Na úvodní stránce jsou všechny barevné (a s oranžovými texty odkazů), ale jakmile se návštěvník přesune na zvolenou stránku, zůstane barevné jenom obrázek té jeho sekce (se zeleným názvem odkazu) a ostatní se mají přeměnit na ty černobílé (s černým textem odkazu).

Napadlo mě, že by to šlo řešit přes http_get_vars, ale přišlo mi to takové nějaké složité a trochu těžkopádné. Nemáte někdo nějaké lepší (vtipnější) řešení? Jenom upozorňuji, že žádné PHP, ASP apod. mi správce hostingu nenabízí.

Děkuji za rady a nápady, Mistr
Fred
Profil
Zkusil bych předělat tohle http://www.snook.ca/technical/currentlink/test1.html
Yuhů
Profil
raději se možná zkus přeorientovat na jinou technologii. Javascriptem řešit menu není nic moc. Co třeba zkusit vsuvky na straně autora? Dejme tomu PPWizard.
Leo
Profil
Ja bych to videl na PHP a pokud ho nemate tak na sablony v PSPadu, budete jich mit sedm pokud mate sedm verzi menicka.

A nebo jeste jinak / pokud jde jen o to odlisit VZHLED aktivnich odkazu v menu pro danou stranku. Reseni jsem nedavno nasel nekde nevim kde a spociva v tom, ze kazdemu odkazu v menu date id, pak obrazek na pozadi, a id (nebo class) date i elementu BODY na dane strance. Pak napisete pravidlo v CSS: na odkaz s id "odkazkontakty" ktery je uvnitr body s id "kontakty" aplikuj jiny background-image, toz tak, Leo
Yuhů
Profil
> Reseni jsem nedavno nasel nekde nevim kde a spociva v tom, ze kazdemu odkazu v menu date id,
> pak obrazek na pozadi, a id (nebo class) date i elementu BODY na dane strance.

Skoro přesně takhle je mimochodem řešeno horní menu na www.jakpsatweb.cz
Lukaas
Profil
Promiňte trochu satirický tón, ale pokud se jedná o 7 - slovy sedm - obrázků - tak to máte ručně za 15 minut. Bez technologií, bez programování, natvrdo do html. Jiná věc je, pokud to máte jako praktika z programování :-) Jestli jde ale o návštěvníka, tak rada zní: ručně a hned.
Mistr
Profil
Díky všem za rady. Já jsem to nakonec udělal podle rad Lea a Yuhůa.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0