Autor Zpráva
RPG
Profil
Ahoj všem.
Poslední dobou mi připadá, že jsem se ve všech těch zkratkách, doporučeních, MIME typech a jazycích naprosto ztratil. Sotva získám pocit, že jakžtakž věcem, točícím se kolo PC, internetu apod., rozumím, vždycky narazmí na něco nového, o čem jsem dosud neměl ani tušení.
Ale k otázce. Ta zní:

Jakým způsobem je vytvořen tento soubor (a všechny jemu podobné na Webylonu )? Prostě jednoduše, co to je?

"C20.cs.aspx"

Co znamená "aspx" ? Dosud jsem se setkal jen s ASP. Souvisí to? A ono "cs", to je co?

mimochodem, nezlobil bych se, kdyby jste napsali několik příkladů méně používaných přípon HTML dokumentů. Děkuji :-).
simka00
Profil
že by mod_rewrite?
Timy
Profil
RPG
C20 - označení článku
cs - česká verze (když si namísto "cs" dosadíš "en" budeš mít anglickou verzi webu)
aspx - koncovku můžeš mít jakou chceš a jaký bude odesílat MIME se určuje přes .htacces tuším
Šlaha
Profil
Timy,
RPG
Spíš to bude mod_mime
RPG
Profil
Proč mám najednou pocit, že nevím vůbec nic? :-)
Zatím díky za reakce...
Acci
Profil
RPG
Prostě příponu souboru si můžeš zvolit naprosto podle sebe. Já například na blogu používám příponu .acci (dříve Seznam více záleželo na URL), ale není problém mít třeba soubor strom.fotka nebo třeba index.hatlamatla. Záleží jen na MIME typu, který server pošle (například pro obrázek formátu JPEG image/jpeg nebo pro HTML stránku text/html).

Pokud chceš používát svoji příponu, stačí si nastavit příslušné pravidlo do mod_rewrite, ale jsou i jiné možnosti. Třeba pomocí PHP:
header('Content-type:  image/jpeg');
(pak ovšem musíš nastavit, aby se soubory s příponou .fotka zpracovávali pomocí PHP)
Jednoduší je ale pro všechny soubory s určitou příponou nastavit MIME typ přímo v .htaccess
AddType image/jpeg .fotka
ah01
Profil
Jak píše Timy, příponu půžeš mít jakou chceš. To co s tím prohlížeč provede určuje MINE type a ten posílá server v hlavičce. (tak Acci byl rychlejší ;-)

Jinak, aspx bývá standartně u ASP.net (to se starým ASP nemá skoro nic společného, snad kromě tvůrce).
RPG
Profil
Acci
Jak takový posílaný MIME vypadá (při napsání vlastní přípony)? A jak prohlížeč vlastně pozná, jak to má zobrazit?
Timy
Profil
Související - http://dero.name/weblog/xhtml-mime/

Nedalo se to opravdu změnit globálně pro všechny soubory dané přípony přes ten .htaccess?
Acci
Profil
Timy
Než jsem stačil upravit příspěvek, ty ses na to už zeptal ;)
Timy
Profil
Acci
To je ono, díky :-)
RPG
Profil
Všem
Tak už jsem to konečně pochopil. Díky vám všem za váš čas.
Dokonce jsem si udělal i takový malý příklad... Takže pokud by měl někdo zájem vidět to v praxi:

http://rpgs.wz.cz/tafel.fotka

Obrázek byl původně ve formátu gif (vlastně stále je, jenom je změněná přípona, kterou jsem nasměroval na gif pomocí MIME typu)

Popř. mně můžete pochválit, jak jsem šikovný :-).
jozob
Profil
RPG
Ty si ale šikovný!
stribny
Profil
.aspx je tam proto, ze je stranka pravdepodobne v Asp.NET, jede na IIS - ti kteri v tom vidi mod_rewrite jsou asi uplne z jine planety. Ne ze by to neslo, ale ktery blazen by to delal?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0