Autor Zpráva
esemeska
Profil
Kdyz mam div v divu a zadny z nich nema defibovanou vysku, tak se stano to, ze se ten obalovy div
neroztahne podle toho vnitrniho, ale vlastnosti toho vnitrniho zustanou jakyby byl v v tom divu, co jej obaluje, problem ale je, ze kdyz treba tomu obalovacimu divu dam border, tak se zobrazi jen kousek, protoze jakoby neni roztahly podle toho vnitrniho...
Doufam, ze to chapete:) ja bych to nechapal:D
mata
Profil
a není ten vnitřní div plaváček?
Honza Hučín
Profil
Tomu nerozumím. Obalovací div by měl v každém případě obalovat celý vnitřek. Nemáš náhodou ten vnitřní div (nebo něco v něm) pozicovaný? Tím se totiž vyjme z toku dokumentu, takže vnitřní div je pak z hlediska vnějšího divu prázdný.
jozob
Profil
esemeska
Presne ako hovorí mata, ak je ten potomok plávajúci (floating), tak by sa mal správať práve takto. Takže FF sa chová správne, IE tu chybuje, keď rodičovský element roztiahne. Ja (a určite nielen ja) to riešim tak, že hneď za ten plávajúci element vložím element, ktorému nastavím clear:both. Malý príklad:
<div style="width: 200px; height: 200px"><!-- Tento DIV je rodicovsky -->

<div style="width: 300px; height: 300px; float: left"><!-- potomok, ktory je plavajuci a ma vacsie rozmery ako rodicovsky -->
</div>
<div style="font-size: 1px; line-height: 1px; height: 1px; widht: 1px; clear: both"></div>
</div>
Ten posledný element má nastavné všetky vlastnosti (ktoré by mohli ovplyvniť jeho veľkosť) na 1px, aby bol nepatrný. Bez toho posledného elementu by mal ten potomok s väčšími rozmermi z rodičovského elementu jednoducho vyskočiť.
mata
Profil
jozob Honza Hučín má taky pravdu. Já vzal jen jeden případ. Lhostejno zda plave nebo je pozicovaný tak jako tak se z dokumentu vyjme a dál se s ním ve formátování nepracuje.
jozob
Profil
mata
Jasné. Ale v čase, keď som písal príspevok tu ešte Honzov príspevok nebol.
esemeska
Profil
diky vsem... bylo to nafloatovane
*Čvachta*
Profil *
esemeska

Já měl za to že je Firefox ne ten, ale ta :)
jozob
Profil
*Čvachta*
Ten prehliadač. A príkladov by bolo viac. Napríklad ten internet - net je predsa tá sieť. Jednoducho, je to jedno. :-)
PerToon
Profil
*Čvachta*- Firefox je ten, teda aspoň to tak beru já a skoro všichni s kterýma se o něm bavím... ale tohle by se mohlo zajímavě rozvinout...
*Čvachta*
Profil *
FIrefox je ta ohnivá liška ne? :)
jozob
Profil
*Čvachta*
To je jasné. Naše jazyky sú však hlúpe. :-) Ale radšej choď riešiť iné problémy. ;-)
mata
Profil
*Čvachta*
Ne je to ten panda :-)
esemeska
Profil
jozob
net je predsa tá sieť. Jednoducho, je to jedno. :-)
..pokud vim, tak net je neco jako platforma a ne sit... ale nic nepisu na 100% ?:)

*Čvachta*
ja to pisu jako ten prohlizec :)
jozob
Profil
esemeska
To je trošku niečo iné (Ty myslíš asi .NET framework). My sa bavíme o anglickom slovíčku net, ktoré je v preklade sieť.
Dodik
Profil *
to by sme mali potom aj "to windows" :)) lebo je to to okno :)
Dero
Profil
"to windows" :)) lebo je to to okno :)

Jako angličtinář-samouk nemohu souhlasit. :o)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0