Autor Zpráva
Mistr
Profil
Jedno z tvrzení, které se objevovaly v kampaních před rozjezdem volných registrací domény EU, znělo, že doména EU stejně jednou převálcuje národní domény.

Chtěl bych se tedy znalců zeptat, jak toto tvrzení vidí. Opravdu nakonec bude www.seznam.eu či www.cvut.eu nebo www.jakpsatweb.eu? Či se jednalo jen o další (zkreslené) reklamní tvrzení v rámci propagace domény EU?

Jak to vidíte? Teď, po čase, kdy ten první boom již utichl.

Díky.
j_hajsl
Profil
Podle mě zaleží, jak to s EU dopadne, jestli z toho bude nakonec "federace" ve stylu USA, tak je s narodnimi domeny amen ... ale to se myslim nestane.
Anonymní
Profil *
Jako nejlogičtější se mi zdá, že stránky v národních jazycích budou na národních webech, na .eu pak stránky v jiných jazycích.
Lojza z Horní Dolní bude mít svoje osobní stránky na .cz , světoběžník Pepa zřejmě i na .eu
Místnímu zedníkovi bude stačit prezentace na .cz , nadnárodní společnost, nebo vývvozce bude i na .eu .

Národní domény zůstanou a v případech kdy to majitelé uznají za vhodné zaregistrují i doménu unijní.
Janus
Profil
Tomu že by domény cz a podobné zmizely nevěřím... I přesto že se některé domény po nástupu domény com dočkaly menšího používání, národní domény nesmí vymizet, protože jsou součástí naší kybernetické totožnosti...
thingwath
Profil
Je to nesmysl, doménová jména .eu nelze prakticky vnímat jinak než jako další dvorek o který se mohou spekulanti prát. Pak je to také samozřejmě reprezentace EU, nicméně... Každý si pravděpodobně pořídí takovou doménu jakou uzná za vhodné, jestli to bude národní, vícenárodní (eu) nebo obecná (com) to je na něm. ****** spekulanti vás samozřejmě nutí mít nejlíp všechno, ale to je obecný problém systému.

Jinak, sídlí podle vás last.fm v Mikronésii? Víte kterému státu vlastně patří .tv nebo .tk? Je pravda, že podobným jednokráterovým státečkům se nikdy asi nic takového přidělovat nemělo, ale což. Dokonce je stále ještě v provozu .su, víte či to bylo?
Leo
Profil
Neprevalcuje. Leo
quinux
Profil
Ne nepřeválcuje. Provozovat český psaný web na doméně EU je v podstatě k ničemu. Je to prostě jen In (Trendy, Sexy, cool - vyberte si co vás víc vzrušuje:o). Na doméně EU bych provozoval mutaci webu a to jedině v nějakém z úředních jazyků EU, ale nikoliv v jazyku, kterému rozumí jen jedna země. :o)
Bubák
Profil *
quinux Evropská unie má 20 úředních jazyků: angličtinu, češtinu, dánštinu, estonštinu, finštinu, francouzštinu, italštinu, litevštinu, lotyšštinu, maďarštinu, maltštinu, němčinu, nizozemštinu, polštinu, portugalštinu, slovenštinu, slovinštinu, španělštinu, švédštinu a řečtinu. Od 1. ledna 2007 získá postavení úředního jazyka EU i irština. zdroj
quinux
Profil
Bubák
Tak to se omlouvám, žil jsem v přesvědčení, že EU má úřední jazyky angličtinu, francouzštinu a němčinu. :o)

Každopádně se nemění nic na tom, že by web v doméně EU měl být ve více rozšířeném jazyku než je čeština. :o)
Knopi
Profil
Podle mého názoru nepřeválcuje národní domény a stejně jsem toho názoru, že každý veme za vděk někdy i tu volnou doménu, která zrovna není zabraná, protože to je bych řekl největší problém. Teď už musí člověk mít opravdu velkou fantazii aby vymyslel nějaký název, prakticky všechny jsou zabrané...
jozob
Profil
Mne je to jedno. Nech prevalcuje, neprevalcuje... žiadne problémy to nerieši, žiadne problémy to neprináša.
DJ Miky
Profil
Kdyby byla .CZ doména levnější, tak by určitě byla oblíbenější. Takhle si spousta lidí pořídí EU nebo COM,NET,... domény, které jsou levnější...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0