Autor Zpráva
krteczek
Profil
Dobrý den, mám problém (opět :-))
Potřebuji vyexportovat data z mysql do excelového formátu, a bodly by mi rady jak na to, čeho se vyvarovat, ...
Ještě detaily: tahám data ze dvou tabulek (v jedné jsou názvy kategorii a v druhé samotné data) a vysledný exel soubor by měl mít zaměněné id_kategorii za jejich názvy.
krteczek
Kajman_
Profil *
Mnody stačí nechat jednoduchou html tabulku a poslat hlavičku, ať si to otevře tabulkáč. Případně csv data oddělená třeba středníkem a stejný přístup.
mila
Profil
Nejjednodušší je asi export do nějakého otevřeného formátu a pak import do excelu. Pokud to má fungovat automaticky, tak jsem našel dobrý článek tady http://www.phpbuilder.com/ (nemám už přesný odkaz, třeba hledat). Je to přes COM, vyžaduje, aby php běželo na windows. Nějaké příklady jsou i v php manuálu.
Hugo
Profil
Já používám tuto knihovnu a jsem s tím celkem spokojený.

http://www.bettina-attack.de/jonny/view.php/projects/php_writeexcel/
krteczek
Profil
tak jsem našel nějaký kod, upravil ho podle svýchpotřeb, ale data která z toho lezou mají do tabulky *.xls daleko
původně byl výstup jednoduchá html tabulka, což vypadalo pěkně ale oppenofice to jako ms *.xls nebralo, teď mám toto (

$s= "\n".'"řádek" "kategorie slovensky" "kategorie anglicky" "kategorie německy" "Náš kód" "Výrobný kód (katalogové číslo)" "Názov, rozmer slovensky" "Názov, rozmer anglicky" "Názov, rozmer německy" "Cena"'."\n";
for($i=0;$i<$p;$i++)
{
$r=mysql_fetch_assoc($v);
$s.= '"'.$r['pol_id'].'"'."\t";
$s.= '"'.str_replace('"', '""', stripslashes($r1[$r['pol_kat_tovaru']]['kat_nazov_sk'])). '"'. "\t";
$s.= '"'.str_replace('"', '""', stripslashes($r1[$r['pol_kat_tovaru']]['kat_nazov_en'])). '"'. "\t";
$s.= '"'.str_replace('"', '""', stripslashes($r1[$r['pol_kat_tovaru']]['kat_nazov_de'])).'"'."\t";
$s.= '"'.str_replace('"', '""', stripslashes($r['pol_kod_id'])).'"'."\t";
$s.= '"'.str_replace('"', '""', stripslashes($r['pol_katalog_id'])).'"'."\t";
$s.= '"'.str_replace('"', '""', stripslashes($r['pol_nazov_sk'])).'"'."\t";
$s.= '"'.str_replace('"', '""', stripslashes($r['pol_nazov_en'])).'"'."\t";
$s.= '"'.str_replace('"', '""', stripslashes($r['pol_nazov_de'])).'"'."\t";
$s.= $r['pol_cena'].'"'."\t"."\n";
}

čili v uvozovkách a tabulátory oddělené jednotlivé položky, ale openofice opět nezabírá:-(
pin2k
Profil *
Zdravim,

myslim ze jde taky ulozit data z DB do souboru *.csv a oddelit je strednikem, napr.

jmeno;adresa;mesto;psc;tel;
jmeno;adresa;mesto;psc;tel;
jmeno;adresa;mesto;psc;tel;

v excelu po otevreni se to normalne rozhaze do tabulky, no a z excelu uz to pak neni problem ulozit do *.xls. Melo by to fungovat i u OO.org.

Ulozte si z MS Excel nebo z OO.org nejakou tabulku do *.csv a normalne ji zeditujte v notepadu, presne si to nepamatuji, ale myslim ze pres ; .
krteczek
Profil
Díky všem za rady :-) krteczek
baba Jaga
Profil *
http://interval.cz/clanky/soubory-ms-excel-a-ms-word-v-php-asp-ci-note padu/
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0