Autor Zpráva
toník
Profil
Cau ... chci pozadat o radu ...

Chci mit validni CSS, co jineho lze pouzit na reseni box modelu misto Matrjosky ?
Dero
Profil
Na matrjošce je něco nevalidního?
habendorf
Profil
Na matrjošce je něco nevalidního?

Není. Ale na můj vkus je strašně ukecaná, nepoužívám.
Leo
Profil
"Není. Ale na můj vkus je strašně ukecaná, nepoužívám."

Nepouzivejte. Leo
Dero
Profil
Není. Ale na můj vkus je strašně ukecaná, nepoužívám.

Já taky ne, ale podivoval jsem se nad formulací původního příspěvku.

toník:

Zkus si dohledat něco o podmíněných komentářích.
Chamurappi
Profil
Reaguji na toníka:
Validita je u CSS k ničemu, není nutná pro bezchybné rozebrání stylopisu. Navíc to, co je validní teď, nemusí být validní za pár let.

Můžeš použít jednotný box model:
* { -moz-box-sizing: border-box; box-sizing: border-box }
... při alespoň Exploreru v quirk režimu.
habendorf
Profil
Nepouzivejte. Leo

Dobře :o)
toník
Profil
Dero
Matrjosku nechci z duvodu minimalizace poctu divu ... mel jsem to napsat ...

Chamurappi
Jak jsem psal, chci validni CSS ... nezajima me, ze i nevalidni CSS muze byt bezchybne ...

jinak dik za rady ...
habendorf
Profil
jinak dik za rady ...

Ty jsi vděčnej člověk, já tady jedinou radu nevidím :o)
Až na Chamurappiho, ale ta jaksi nesplňuje zadání (typicky).
Plaváček
Profil
Přidám se, i když mě možná nikdo poslouchat nebude. Matrjoška je jediný, podotýkám, jediný způsob jak odstranit většinu chyb neblaze proslulého Internet Exploreru. Nezanáší ani do CSS ani do HTML (nebo XHTML, jak chcete) nic navíc, protože, a to pořád spoustě lidí uniká, DIV a SPAN jsou sémanticky NEUTRÁLNÍ prvky a jsou určeny právě a pouze pro účely zajištění vzhledu podávaných informací.

Dodám ještě jednu věc, která vám možná unikla. Matrjoška, na rozdíl od jiných hacků a nestandardních konstrukcí je VŽDY a POKAŽDÉ dopředně i zpětně kompatibilní. Jinak řečeno - bude vám fungovat všude a vždycky. Co si víc, proboha, si můžete přát? Matrjoška umí odstranit 90% chyb IE. Prostě, jeden DIV navíc nic nezkazí, má-li smysl a důvod.

Validní CSS, a v tom má Chamurappi pravdu, je mýtus. Nic takového prostě neexistuje a smiřte se s tím.
habendorf
Profil
Nezanáší ani do CSS ani do HTML (nebo XHTML, jak chcete) nic navíc, protože, a to pořád spoustě lidí uniká, DIV a SPAN jsou sémanticky NEUTRÁLNÍ prvky a jsou určeny právě a pouze pro účely zajištění vzhledu podávaných informací.

To je jasný, souhlas. Ale těžkopádná je, u složitějšího webu kód bobtná a bobtná. Připadá mi jednodušší použít dva řádky v css navíc a mít po problému (pro IE width:100% a pro zbytek width:auto). Předpokládám, že se bavíme o IE v quirku a zbytku ve standardu a o gumových layoutech, protože jinde není co řešit. U pevného layoutu si to člověk dopočítá.

IE totiž nejvíc blbne právě v gumách a v drtivé většině stačí nastavit prvkům šířku (typicky 100% nadřazeného prvku). Co se stane - IE si nastaví 100% a padding s borderem si dá dovnitř, zatímco ostatní browsery si padding s borderem dají ven, ale šířku si nastaví na auto.

Nevím, hádat se nebudu, je to každého věc, ale IMHO lepší 2 řádky než 500. To je to, co jsem myslel tou "ukecaností".
WanTo
Profil
Když už jsme u těch řádků, matrjošku zapisuji takto:
<div id = "vne"><div id = "uvnitr">
obsah
</div></div>

Ani jeden řádek navíc :-D
habendorf
Profil
WanTo: Teď jsi mě dostal! Sypu si popel na hlavu, jdu se stydět do kouta :o))
jozob
Profil
Mno, matrjošku zapisujem v HTML tiež takto:
<div id="outer"><div id="inner">

content
</div></div>
Ale zabudli ste ľudia na CSS:
#outer {

width
[...]
}

#inner {
padding
[...]
}
Tak to máme navyše viac riadkov ako keď nepoužijeme matrjošku. :o)

No matrjoška má svoje opodstatnenie, ako už napísal Plaváček. A osobne si myslím, že je nerozumné vybrať si napevno len jednu metódu a používať ju všade. Je potrebné zvoliť si správnu metódu na základe konkrétneho projektu a samozrejme na základe rozumného zváženia všetkých pre a proti danej metódy v danom projekte.

toník
Používaj aj matrjošku aj podmienené komentáre. Rozhodi sám, kedy bude ktorá metóda výhodnejšia.
tiso
Profil
Taká všeobecná otázka: Koľko prvkov na stánke je takých že im musíš zadať šírku alebo výšku i border či padding a nemôžeš použiť vnorené prvky ale musíš prvok pridať? 2-3? To sa hádam prežiť dá...
habendorf
Profil
Koľko prvkov na stánke je takých že im musíš zadať šírku alebo výšku i border či padding...

To záleží na stránce. U výpisu kategorie v eshopu třeba několik desítek / stovek.
jozob
Profil
habendorf
"To záleží na stránce"
Áno, presne tak. A o tom som hovoril. Zvolím inú metódu pre zložitú štruktúru výpisu kategórie e-shopu a inú metódu pre jednoduchú, úvodnú, statickú, informačnú stránku. Preto hovorím, treba nad tým rozumne uvažovať.
habendorf
Profil
treba nad tým rozumne uvažovať

No tak to každopádně :o)
Leo
Profil
"Ale těžkopádná je, u složitějšího webu kód bobtná a bobtná."

Ono je to jedno, slozitejsi web stejne delate pres redakcni systemy nebo sablony, ne rucne. Leo
habendorf
Profil
Ono je to jedno, slozitejsi web stejne delate pres redakcni systemy nebo sablony, ne rucne. Leo

Jistě. Ale pořád se nemůžu zbavit dojmu, že je to plýtvání s bajty. Prostě matrjoška u mě postrádá eleganci, nemůžu si pomoci.
A tím končím, chtěl jsem poradit, ne se hádat. Každý má svůj rukopis a metody které používá, používá proto, že je přesvědčen o tom, že jsou v dané situaci nejlepší.

Plaváček, Dero i já tak trochu spolupracujeme , a přesto každý tuhle věc řešíme jinak. Tři lidé, tři různé metody. A nemám pocit, že by nám to nějak vadilo.
jozob
Profil
habendorf
No použitá metóda môže podľa mojich skúseností závisieť aj od nálady :o) (niekedy nad tým ani nerozmýšľam a použijem právu túto metódu, inokedy naopak použijem tú druhú metódu)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0