Autor Zpráva
DJ Miky
Profil
Zdravím všechny,
jde nějak v PHP (s knihovnou GD) napsat do obrázku text tak, aby pod ním byl "stín", přesněji řečeno 1 pixel tlustý černý rámeček (nevyhlazený)? Text dokážu do obrázku napsat (fce imagestring), ale to, jak tam dostat ten stín (rámeček), nemohu nějak rozumně vymyslet. Přišel jsem jedině na řešení, že bych udělal obrázky stínů každého písmene a vkládal bych je tam, ale to je docela složité a náročné.

Nevíte někdo, jak to udělat lépe?

Ještě dodám, že to nejde udělat jako druhý text o větší velikosti (kvůli použitému písmu) umístěný pod textem.

Předem děkuji za všechny rady, kódy, postrčení atd.
gaminn
Profil *
Ještě dodám, že to nejde udělat jako druhý text o větší velikosti (kvůli použitému písmu) umístěný pod textem.

A proč by to nešlo? Napsal bych text v šedé barvě a na to bych černou barvou stejným typem písma napsal stejný text, ale posunutý třeba o jeden pixel nahoru a doleva...
DJ Miky
Profil
To znamená udělat ten stín jako čtyři různě o pixel posunuté texty? Díky, to mě nenapadlo.
pavel prochazka.zde.cz
Profil *
To znamená udělat ten stín jako čtyři různě o pixel posunuté texty? Díky, to mě nenapadlo.
vitiskni nejplve ten stin, to bude ten tmavsi text a pres neho o jeden pixel nahoru a doleva stejny posunuti text s pozadovanou barvou. Dulezite je zachovat pro stin i pro pozadovany text stejne formatovani ....
WanTo
Profil
Ještě lepší by bylo nakreslit stín, rozmazat a nakreslit text. Jen nevím, jestli umí GD rozmazání.
DJ Miky
Profil
WanTo
Ale já ho právě nechci mít rozmazaný. A taky jsem se možná špatně vyjádřil - ten stín, to má být spíš jako rámeček, to znamená stín přesně o 1px na každou stranu větší než ten text. Jinak díky gaminne za to nakopnutí - sice jsem si to asi přebral jinak, ale asi to tedy udělám tak, že napíšu čtyři stejné černé texty, každý posunutý o 1 px od textu na všechny (příčné) strany a potom teprve ten text. Ještě jednou díky.
gaminn
Profil *
DJ Miky

Pokud ten stín musí být na po celém obvodu písma, potom musíš posouvat více textů jako stín (možná, že ani 4 nebudou stačit, 8 by už mohlo - 2 x vertikálně, 2 x horizontálně, 4 diagonálně).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0