Autor Zpráva
Axamith
Profil
K PHP jsem jen trochu okrajově načuchnul a potřeboval bych ujasnit, jak je to se správou souborů. Na stránce Fishland.cz nám spoječnou hlavičku s odkazy a menu pro celý web. Abych nemusel vše přepisovat při jakékoliv změně, tak to chci vkládat přez PHP. Potřeboval bych ujasnit, jak to mám dělat.
1) jednotlivé soubory webu budou mít koncovku html
2) soubory s částí kódu, který chci vložit budou mít koncovku php, ale budou obsahovat html kód ( např. hlavičku )
3) v php souboru s hlavičkou musím html kód uzavřít mezi nějaký tag ???
4) vkládat je budu příkazem
<?include "hlavicka.php"?>


Prosím o ujasnění této problematiky a popř. mě nakopněte správným směrem. Budu vděčný za odkazy na kvalitní weby o PHP. Něco jsem už pročetl, ale dosti v tom plavu
koudi
Profil
No, to jak jsi to napsal pude asi dost blbě.

Jsou zhruba dvě možnosti:

1) Ne. Všechny soubory musí mít koncovku php (pokud nemáš nastaveno parsování i .html), protože v nich budeš vykonávat php kód (include)
2) Ne. Když je jenom vkládáš, tak na koncovce nezáleží.
3) Ne. Html kód do ničeho neuzavíráš., naopak php ano.

Asi takhle: lepší by bylo udělat si třeba index.php a pak odkazovat na třeba na stránku index.php?stranka=neco.

Nemusíš pak do všech souborů vkládat to include. Ale na druhou stranu si to musíš pořádně ošetřit, protože to může bejt docela nebezpečný
Axamith
Profil
docela studená sprcha. Do hloubky php se zatím moc nechci pouštět, takže jaký by byl pro nejvhodnější způsob na vkládání stále se opakujících se částí kódů ???
Axamith
Profil
Prosím moudří rádcové, poraďte s uvedeným problémem. Děkuji
smajli
Profil
http://www.linuxsoft.cz/php/
dobrý seriál
Axamith
Profil
Tam jsem začínal číst o PHP, ale problematiku koncovek jsem nenašel ( ani jinde )
Alphard
Profil
zpracovávají se soubory *.php a ostatní, které jsou volané ze scriptu v souboru *.php pomocí include a require
poznámka pro věčné kritiky: zjednodušeno

stránka, která se bude zobrazovat a obsahuje PHP skripty musí být pojmenovaná *.php, soubory do ní vkládané mohou být např: *.html

soubor.php:
<html>
... obsah v html...
<?php
include "soubor.html";
?>
... neco v html ...
</html>
Axamith
Profil
dík, to jsem potřeboval. Takže pokud budu do všech souborů stránek vkládat hlavičku pomocí php, tak vše přejmenuji na *.php a vložím do toho pomocí include a require. soubor s popisem hlavičky bude obsahovat samotné html a koncovku *.html
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0